Komunikaty PR

3 powody, dla których warto wybrać ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

2021-07-23  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Czech
Sfera Group

ul. Sudecka 96 lok. 39
53-129 Wrocław
a.czech|sfera-group.pl| |a.czech|sfera-group.pl
605248210
www.sfera-group.pl

Odpowiedzialne wybory konsumenckie i minimalizowanie odpadów są dziś kluczowe dla ochrony środowiska naturalnego. Świadomość społeczna na temat zmian klimatycznych stale rośnie, a my możemy obserwować ekologiczną ewolucję, która zachodzi w wielu dziedzinach życia. Nawet sprzątając możesz być bliżej natury, a Twój dom nadal będzie lśnił czystością. Przekonaj się, że warto wybierać „zielone” produkty. Oto 3 powody „na tak” dla ściereczek w 100% z recyklingu.

Często wystarczy niewiele, żeby żyć bardziej w duchu zero waste. Nie mówimy tu o wyrzeczeniach wielkiego kalibru, ale o czymś, co każdy z nas może zrobić. Niewielkie zmiany codziennych nawyków i wyborów wpływają na całokształt funkcjonowania Twojego domu.

1. Dajesz plastikowej butelce drugie życie

PET to jeden z najpopularniejszych materiałów masowo stosowanych w przemyśle spożywczym, np. do produkcji plastikowych butelek na napoje. Lekki, wytrzymały i odporny termicznie…idealny? Niestety – plastikowa butelka szybko traci swoje przeznaczenie, gdy jest pusta, ale jej podróż już tak szybko się nie kończy. Rozkłada się nawet 450-500 lat. Opakowania z tworzyw sztucznych zanieczyszczają rzeki, morza i krajobrazy na całym świecie. Nie musi tak być – zużyte butelki mogą otrzymać drugie życie i stać się czymś zupełnie innym. Wiele firm, jak np. Vileda, szuka rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska i pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości produktów. Dlatego, kiedy wybierasz produkty do sprzątania, zwróć uwagę, z czego są wykonane i czy nadają się do ponownego przetworzenia. Jeśli szukasz produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, ale nie chcesz rezygnować z wydajności czyszczenia lub wygody, sięgnij po nową ściereczkę Vileda 100% Recycled. Została wyprodukowana zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym: powstała z mikrofibry, pochodzącej w 100% z recyklingu, wykonanej z przetworzonych butelek PET. Kartonowe opakowanie również jest ekologiczne – w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki temu ściereczka Vileda 100% Recycled jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska i stanowi zrównoważoną alternatywę dla innych ściereczek do czyszczenia.

2. Osiągasz świetne efekty czyszczenia

Wydaje Ci się, że produkty z recyklingowanych tworzyw mogą być mniej skuteczne? To nie tak. Teraz w temacie sprzątania możesz być bardziej „zielona” – właściwości ściereczek z mikrofibry w 100% z recyklingu w niczym nie ustępują tradycyjnej mikrofibrze. Są wyjątkowo chłonne i łatwo zbierają brud i tłuszcz, a nawet większe ilości wody lub innych płynów. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia powierzchni w kuchni, łazience, ale także w całym domu. W mgnieniu oka osiągniesz czystość bez smug. Ściereczka Viledy jest oznaczona logotypem „Love it clean”, przyznawanym tylko produktom, które spełniają wiele surowych kryteriów środowiskowych.

3. Wspierasz gospodarkę w obiegu zamkniętym

Wyobraź sobie świat, w którym produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem. Ta idealna wizja jest jednym z założeń gospodarki w obiegu zamkniętym – jej główną ideą jest zapobieganie wyrzucaniu plastiku jako odpadu. Nawet, jeśli dziś wydaje Ci się nieosiągalna, to wybierając produkty z recyklingu i do recyklingu, sprawiasz że staje się coraz bardziej realna. Bo nawet małe zmiany mają duży wpływ na rzeczywistość. Sięgając po takie produkty, pokazujesz markom, że zrównoważony rozwój jest dla Ciebie ważny. Dla przykładu: w zeszłym roku Freudenberg Home and Cleaning Solutions – właściciel marki Vileda, przystąpił do globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Podejmując to zobowiązanie, wiodący globalny dostawca markowych systemów czyszczących, wspiera wizję gospodarki w obiegu zamkniętym.

- Możemy być dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć. Około 90% naszych produktów jest trwałych i pomaga minimalizować odpady, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. W ostatnich latach zwiększyliśmy do ponad 40%,  wykorzystanie plastiku, pochodzącego z recyklingu w naszych stałych produktach z tworzyw sztucznych. Prawie wszystkie nasze plastikowe opakowania nadają się do recyklingu. Mamy jednak obowiązek ciągłego doskonalenia i dążenia do gospodarki w obiegu zamkniętym. Dla FHCS przystąpienie do tego zobowiązania jest kamieniem milowym, ponieważ odzwierciedla nasze wieloletnie przekonanie, że rozwój biznesu i zrównoważony rozwój idą w parze – mówi Karin Overbeck, CEO FHCS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Sfera Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.