360 ton karmy od Nestlé Purina dla potrzebujących wsparcia zwierząt w Polsce
360 ton karmy od Nestlé Purina dla potrzebujących wsparcia zwierząt w Polsce i Ukrainie
Blisko 2 miliony posiłków* dotarły do tysięcy bezdomnych czworonogów w obu krajach.
Nestlé Purina PetCare, wiodący producent karmy dla zwierząt, od lat przekazuje darowizny produktowe do schronisk oraz organizacji dbających o czworonogi. W obliczu kolejnych wyzwań i rosnących potrzeb, Purina zdecydowała się zwiększyć swoją pomoc w mijającym roku i tym samym – przekazać rekordową ilość karmy.
W 2021 roku, gdy wskutek pandemii wzrosły potrzeby schronisk, Purina przekazała 240 ton karmy. W 2022 roku darowizny osiągnęły rekordowy poziom 360 ton. We współpracy z wieloletnim partnerem firmy, Fundacją VIVA!, przekazano blisko 2 miliony posiłków dla zwierząt do setek organizacji i instytucji wspierających czworonogi w Polsce i Ukrainie.
– Dobrostan zwierząt to priorytet marki Purina. Od lat systematycznie wspieramy bezdomne czworonogi, przekazując na ten cel blisko 50 ton karmy rocznie. Średnio co tydzień do schronisk trafiała paleta karmy Purina. W odpowiedzi na rosnące potrzeby, 80 ton posiłków dla zwierząt, przekazanych w 2020 roku, przerodziło się w roku 2022 w 360 ton wsparcia. Ta rekordowa w historii marki Purina darowizna, z której jesteśmy ogromnie dumni, pokazuje, że pomoc nie ma granic, a razem możemy więcej – mówi Attila Gyopar, Dyrektor Zarządzający Nestlé Purina PetCare Poland.
– Dzięki rekordowej darowiźnie Nestlé Purina mogliśmy pomóc zwierzętom z terenu Ukrainy, które na skutek wojny zostały pozbawione opieki – mówi Anna Zielińska, wiceprezeska Fundacji VIVA! - Darowizny były przekazywane ukraińskim organizacjom oraz wolontariuszom, którzy docierali nawet w najbardziej dotknięte działaniami wojennymi rejony. Karma trafiała również do zwierząt uchodźców, którzy przekroczyli granicę z Polską. Druga część z tego wsparcia została przekazana do polskich schronisk, które w związku z wojną również znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Zwierzęta bezdomne - zarówno polskie, jak i ukraińskie - nadal potrzebują wsparcia. Zaczął się najtrudniejszy zimowy okres. Zwierzęta potrzebują dobrej jakościowo karmy, dzięki której będą w stanie przetrwać mrozy. Darowizna, która trafiła do nas na koniec roku, jest zatem tym bardziej cenna, gdyż pomaga w najcięższym okresie zimy – dodatkowo podczas trwającej i odczuwalnej inflacji.
Warto przy tym wspomnieć, że do grona darczyńców dołączyła firma transportowa EUROGATE, która dostawę ostatniej transzy darowizny - 70 ton karmy – zrealizowała nieodpłatnie.
Efektem strategicznej współpracy Nestlé Purina i Fundacji VIVA! są również tysiące udanych adopcji. Dzięki prowadzonemu od 2015 roku programowi Adopciaki.pl już ponad 5 000 bezdomnych psów i kotów znalazło kochających właścicieli. Liczba ta odpowiada 25 średniej wielkości schroniskom. Program odpowiedzialnej adopcji, który obejmuje również zwierzęta o specjalnych potrzebach i niepełnosprawne, jest bardzo skuteczny: żaden z czworonogów nie wrócił do schroniska. Cały proces wspierany jest konsultacjami behawioralnymi, doradztwem żywieniowym i opieką weterynaryjną. Każdy adoptowany pies czy kot otrzymuje również personalizowany zapas pełnoporcjowej karmy od Purina.
Wszystkie te działania są spójne z ogłoszonymi we wrześniu tego roku globalnymi zobowiązaniami Nestlé Purina na rzecz zrównoważonej przyszłości. Ich celem jest wsparcie poprawy życia zwierząt domowych, społeczności i środowiska. Zobowiązania obejmują m.in. popularyzację adopcji zwierząt, promowanie postaw odpowiedzialnego opiekuna, wspieranie ludzkiego zdrowia dzięki sile więzi zwierzęcia z człowiekiem. Więcej informacji: https://www.purina.pl/nasze-zobowiazania
*Przyjęta uśredniona wielkość jednego posiłku: 200g mokrej karmy.
O Nestlé Purina PetCare
Purina kieruje się przekonaniem, że ludziom i zwierzętom razem żyje się lepiej. Już od ponad 120 lat Purina jest jedną z wiodących firm dostarczających pełnowartościową karmę dla zwierząt domowych wytwarzaną zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Pasja Purina do zwierząt domowych wykracza poza doskonalenie żywienia i innowacje produktowe. W 2016 roku Purina wprowadziła 10 zobowiązań, aby pozytywnie wpływać na dobrostan zwierząt domowych, społeczności i planetę. Purina z zaangażowaniem wspiera adopcje. Dzięki programowi odpowiadanych adopcji Adopciaki.pl, którego Purina jest strategicznym partnerem, od 2015 ponad 5000 bezdomnych zwierząt znalazło swój dom. W tym roku firma przekazała 360 ton karmy, fundując blisko 2 miliony posiłków dla bezdomnych psów i kotów. W Polsce portfolio marki Purina obejmuje wiele znanych i lubianych karm dla zwierząt domowych, w tym: Adventuros, Cat Chow, Dentalife, Dog Chow, Felix, Friskies, Gourmet, Purina ONE, Pro Plan, Pro Plan Veterinary Diets. Dowiedz się więcej na www.purina.pl.
O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz Purina. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.
Kontakt: |
|
|
| ||
Agnieszka Bieńko | Tel.: +48 600 040 315 | agnieszka.bienko@pl.nestle.com |

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.