4 zasady higieny intymnej
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Strefy intymne to niezaprzeczalnie jeden z najdelikatniejszych obszarów naszego ciała. Ich codzienna pielęgnacja wymaga szczególnej staranności, doboru składników aktywnych i wdrożenia odpowiednich zasad postępowania. Kosmetolodzy podkreślają ogromne znaczenie prebiotyków, kwasu mlekowego i hialuronowego dla efektywności bardzo delikatnej higieny intymnej. Poznaj kluczowe zasady pielęgnacji najwrażliwszych stref.
Prawidłowa higiena intymna nie tylko przynosi nam poczucie komfortu i świeżości, ale także pomaga chronić skórę oraz śluzówkę przed podrażnieniami i infekcjami. Eksperci podkreślają, ze bez względu na porę roku, przyzwyczajenia kosmetyczne i indywidualne właściwości naszej skóry, należy włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej 4 zasady.
Zasada 1: najdelikatniejsza pielęgnacja i kwaśne PH
Higiena stref intymnych wymaga delikatności. A zatem do mycia zawsze wybierajmy produkty przeznaczone specjalnie do pielęgnacji tych właśnie obszarów. Unikajmy mycia wrażliwych okolic „zwykłym mydłem”. Dlaczego? Ponieważ jednym z kluczowych aspektów pielęgnacyjnych jest utrzymanie kwaśnego pH (3,8-4,4 pH) tych rejonów… tymczasem pH żelu pod prysznic jest zwykle neutralne (czyli wynosi ok. 5,5 pH). Wniosek? Strefy intymne potrzebują „swoich”, odrębnych kosmetyków. Jak wskazują eksperci, powinny być to produkty bardzo delikatne, a więc pozbawione agresywnie działających składników aktywnych i bardzo intensywnych substancji zapachowych. Zdecydowanie należy ich unikać. A czego szukać w żelach do higieny intymnej?
Zasada 2: wybieraj składniki regenerujące i łagodzące
Top 3 dla pielęgnacji najwrażliwszych stref naszego ciała to: kwas mlekowy, kwas hialuronowy i prebiotyki. – Prebiotyki pomagają odbudować i wzmocnić naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych, tym samym wzmacniając naszą odporność na infekcje. To absolutnie kluczowe, dlatego warto wybierać prebiotyczne preparaty myjące jak Żel do higieny intymnej Sielanka malina – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – By pożyteczna flora bakteryjna mogła rozwijać się prawidłowo, należy także dbać o utrzymanie odpowiedniego, kwaśnego pH. Pomaga nam w tym bardzo cenny kwas mlekowy, który stanowi prawdziwy must-have pielęgnacji intymnej – dodaje.
Dbałość o wrażliwe obszary skóry oznacza nie tylko prewencję, ale także wsparcie regeneracji. Jak wskazują eksperci, tę funkcję dobrze spełnia kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za łagodzenie podrażnień i odpowiednie nawilżenie okolic intymnych.
Zasada 3: unikaj gorących kąpieli
Długa, gorąca kąpiel relaksuje jak nic na świecie – szczególnie w chłodne, zimowe dni. Prawda? Bez wątpienia, jednak skóra i śluzówka okolic intymnych nie reagują dobrze na takie ekstremalne SPA. Warto zamienić wannę na prysznic, a jeśli trudno nam zrezygnować z chwili relaksu w wannie… unikajmy bardzo gorącej wody. Ciało myjemy dłonią, namydlając i delikatnie spłukując letnią wodą. Po kąpieli osuszmy skórę miękkim ręcznikiem, lekko dotykając ciała (bez pocierania szorstką powierzchnią).
Zasada 4: zawsze miej przy sobie swój żel do higieny intymnej
Zima to czas świątecznych podróży i zwiastun ferii – a to oznacza pakowanie kosmetycznej walizki. Eksperci wskazują: zawsze miej przy sobie „swój” sprawdzony żel lub płyn do higieny intymnej. Dlaczego? Ponieważ wrażliwa skóra nie lubi zmian i może zareagować na nie podrażnieniem. A zatem użycie „jakiegoś płynu” lub „jakiegoś mydła” podczas wycieczki lub pobytu w hotelu jest złym pomysłem… nawet jeśli potrwa to tylko dzień lub dwa. Bądź konsekwentna, a najdelikatniejsza skóra bardzo szybko „doceni” tę cenną cechę. Znajdź w kosmetycznej kieszeni walizki miejsce na sprawdzony kosmetyk.
Żel do higieny intymnej prebiotyki
Sielanka malina
Żel o delikatnym zapachu malin przeznaczony do codziennej pielęgnacji okolic intymnych. Bogata formuła zawiera prebiotyki, które odbudowują i wzmacniają naturalną florę bakteryjną. Dodatkowo zawarty kwas mlekowy pomaga przywrócić i zachować odpowiednią równowagę PH.
Pojemność: 400 ml
Cena: 8 zł
Żel do higieny intymnej Sielanka aloes
Żel do higieny intymnej o łagodnej formule do mycia okolic intymnych. Dzięki bogatej zawartości aloesu zapobiega podrażnieniom i działa nawilżająco. Dodatkowo zawarty kwas mlekowy zapewnia odpowiedni poziom równowagi PH. Delikatnie myje i pielęgnuje dając uczucie czystości i świeżości.
Pojemność: 400 ml
Cena: 8 zł
Do linii należy także:
Żel do higieny intymnej Sielanka peonia

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.