Komunikaty PR

5 kroków do zorganizowanej przestrzeni

2023-10-31  |  13:00
Biuro prasowe

„Gdzie są nożyczki?”, „Nie mogę znaleźć kluczy!”– te problemy dnia codziennego dotyczą wielu z nas. Na szczęście nie trzeba być urodzoną perfekcjonistką, by stać się mistrzynią organizacji domowej przestrzeni. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i zrobić małe zakupy. Efekty odczujesz i zobaczysz natychmiast!

- Dobra organizacja przestrzeni w domu to ogromne ułatwienie w codziennym zabieganiu. Pierwsza i żelazna zasada to: wszystko musi mieć swoje stałe miejsce. Jeśli klucze odkładamy gdzie popadnie, zamiast np. na szafce przy drzwiach wejściowych albo do torebki, nie dziwne, że ciągle musimy ich szukać. To samo dotyczy wszystkich innych drobiazgów czy większych przedmiotów. Sypialnia zawsze będzie zabałaganiona, jeśli mamy więcej ubrań niż pomieści nasza szafa. To oznacza, że albo części z nich powinnyśmy się pozbyć, albo znaleźć dla nich inne miejsce – podkreśla stylistka związana z siecią sklepów KiK.

 

Krok pierwszy: porządki

Organizowanie przestrzeni w domu warto więc zacząć od porządków i ewentualnego pozbycia się rzeczy, które się zużyły lub popsuły (to dotyczy zwłaszcza przeterminowanych produktów spożywczych!) albo z innego powodu już nam nie służą.

 - To może wymagać trochę pracy, ale naprawdę warto! Jeśli nie czujemy się na siłach, by uporządkować cały dom za jednym razem, możemy się skupić na jednym pomieszczeniu, a nawet jednej szafce, półce czy szufladzie – podpowiada ekspertka i motywuje: dzięki temu, że wszystko ma swoje stałe miejsce, nie musimy tracić czasu (i nerwów!) na szukanie potrzebnej rzeczy, a porządek utrzymuje się właściwie sam.

 

Krok drugi: przydzielanie miejsca

- Gdy już pozbędziemy się tego, co niepotrzebnie zagraca mieszkanie, ale wciąż nie wiemy, gdzie odłożyć część przedmiotów, musimy się zastanowić, gdzie je umieścić. Najczęściej niezagospodarowaną przestrzenią jest ta pod łóżkiem, na spodzie szafy i na niej. Dzięki odpowiednim pojemnikom możemy zyskać naprawdę dużo miejsca na przechowywanie dużych rzeczy, jak zapasowa pościel, sezonowa garderoba czy buty – wylicza stylistka KiK.

 

Krok trzeci: zakupy

- Najgorsze za nami! Wiedząc już, gdzie i co chcemy przechowywać i czego nam w związku z tym brakuje, możemy ruszyć na zakupy po różnego rodzaju pojemniki i organizery. Mogą być czysto praktyczne, wykonane z trwałego, lekkiego i niedrogiego tworzywa, jeśli będą ukryte - np. w szufladach czy pod łóżkiem, albo ozdobne – kiedy zamierzamy je wyeksponować – np. na komodzie czy regale. Wybór w sklepach jest ogromny, z łatwością znajdziemy pojemniki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach nie tylko z tworzywa, ale też naturalnych materiałów: kartonu, słomy, trawy morskiej, wikliny, drewna, szkła, ceramiki, a nawet tkaniny – wymienia ekspertka związana z marką KiK i dodaje: pamiętajmy tylko, by przed zakupami zmierzyć przestrzeń. To dotyczy zwłaszcza zamykanych szafek i szuflad, ale też produktów spożywczych – najpiękniejsze pojemniki na makaron czy cukier będą frustrować, jeśli nie zmieści się do nich całe opakowanie produktu.

 

Krok czwarty: organizacja

- Tu sprawa jest już bardzo prosta i przyjemna. Wypełniamy nasze pojemniki rzeczami, odkładamy je na miejsce i możemy cieszyć się „nową”, wygodną i uporządkowaną przestrzenią! - mówi stylistka.

 

Garść porad ułatwiających organizowanie domowej przestrzeni

1. Drobiazgi i małe przedmioty – np. kosmetyki do makijażu czy biżuterię lub ozdoby do włosów – powkładajmy do pudełek z przegródkami, w których wszystko będzie przejrzyste i posegregowane. Jeszcze drobniejsze rzeczy, jak gumki do włosów, guziki czy zapasowe baterie wygodnie jest przechowywać w zamykanych pudełeczkach czy słoiczkach, dzięki czemu z nich nie wypadną i nie zrobią bałaganu.

2. Duże i sezonowe tekstylia lub pościel możemy przechowywać w próżniowych workach w szafie, szufladach łóżka lub w pojemnikach pod nim. Ważne, by były szczelnie zamknięte, by się nie kurzyły.

3. Dodawanie przestrzeni do przechowywania – nie wszystko musi być schowane, czasem nie mamy na to miejsca lub po prostu chcemy mieć rzeczy pod ręką. W takiej sytuacji możemy zainwestować np. w stolik lub puf z funkcją schowka, w których możemy trzymać np. koce, a nawet laptop czy tablet z ładowarką. W kuchni i łazience, a także pomieszczeniach gospodarczych świetnie sprawdza się organizer na kółkach. Zmieścimy na nim mnóstwo kosmetyków czy środków czystości albo przyprawy czy pojemniki z sypkimi produktami. W pokoju dziennym lub sypialni możemy też trzymać na nich kwiaty doniczkowe, książki czy np. kolekcję wazoników. Innym rozwiązaniem są ozdobne pudełka lub pojemniki, które możemy umieścić obok siebie na komodzie, półce czy regale – ważne, by były dekoracyjne i takie same lub wykonane z pasujących do siebie materiałów. To sprawi, że przestrzeń będzie spójna i estetyczna.

Dobrze zorganizowana przestrzeń nie tylko podnosi komfort codziennego życia, ale jest również bardziej estetyczna. Dlatego warto proces „odgracania” zainicjować podczas jesiennych porządków.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do
Dom Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia
2024-07-30 | 17:00

Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia

Okazałe przeszklenia to symbol nowoczesnej architektury, a ich zastosowanie zyskuje na popularności również w budownictwie mieszkaniowym. To otwarcie na otaczający krajobraz, więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.