Komunikaty PR

5 sposobów, jak zwiększyć witalność podczas przesilenia wiosennego

2021-03-30  |  15:00
Biuro prasowe

Przedwiośnie to trudny okres dla każdego z nas. Przyroda powoli budzi się do życia, a my wciąż czujemy się zimowo rozleniwieni, ogarnia nas senność, mamy problemy z koncentracją i zebraniem sił. Oto parę skutecznych rad, jak obudzić się ze snu zimowego i z pełną energią witać każdy dzień.

Hura, nowalijki!

Po zimowej diecie warto wzbogacić codzienne menu nowymi składnikami. Wszyscy czekamy na pojawienie się na sklepowych półkach nowalijek, czyli tegorocznych pomidorów, ogórków, rzodkiewek czy sałat. Warzywa uprawiane w szklarniach nie muszą mieć mniejszej wartości odżywczej od tych prosto z pola. Jednak pamiętajmy, aby kupować je ze sprawdzonych źródeł, najlepiej od poleconych lokalnych dostawców i rolników albo w sklepach ekologicznych. Miska pełnego świeżych, chrupiących warzyw chłodnika to wspaniała porcja energii, dzięki której z pewnością poczujemy w sobie wiosenne siły.

„Nie ma, nie ma wody na pustyni”

Są takie dni w marcu, a nawet w lutym, że temperatura skacze do 20 stopni Celsjusza, a my nagle czujemy się jak dawno niepodlewane rośliny, o których wszyscy zapomnieli.  W zimie często nie pamiętamy o odpowiednim nawodnieniu, bo po prostu nie chce nam się pić, i dopiero pierwsze słoneczne dni przypominają nam o tym niezbędnym dla zachowania energii czynniku. Dlatego przyzwyczajmy się do noszenia ze sobą wszędzie butelki z wodą albo bidonu z zieloną, orzeźwiającą herbatą. 

Sposób na aktywność

W chwilach zwiększonego zapotrzebowania na składniki aktywne, gdy ćwiczymy lub uczymy się nowych rzeczy,  warto wziąć pod uwagę suplement diety o precyzyjnie skomponowanym składzie, takim jak PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania. Zawarte w produkcie witaminy B6 i B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego skutecznie wspomagają naszą pamięć i koncentrację. PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera adaptogeny, charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Są to ekstrakty z guarany, bakopy i yerba mate. Guarana pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia. Bakopa drobnolistna pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski, pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Warto wiedzieć, że  adaptogeny nie powodują tylko chwilowego skoku energetycznego, ale normalizują pracę organizmu, zmniejszając odczuwanie zmęczenia. 

PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera też kofeinę, która zwiększa czujność, a także magnez oraz kompleks witamin, które są dla nas niezwykle ważne podczas przesilenia wiosennego.

Przynajmniej spacer

Przedwiośnie to wspaniały czas na przyrodnicze obserwacje. Nic tak nie pobudza fizycznie i psychicznie naszego organizmu, jak spacery po parku czy lesie i patrzenie, jak wszystkie żywe organizmy zbierają siły witalne i szykują się do okresu wzrostu. Jeśli więc nie masz siły na ćwiczenie, to codziennie zmotywuj się do wyjścia na przechadzkę. Pod tym względem dorośli są zupełnie jak dzieci. Trudno jest im wyjść na dwór, ale potem cieszą się świeżym powietrzem i zupełnie nowymi pokładami energii, jakie w sobie odkrywają. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok. 

Sen… wiosenny

Być może teza, że sposobem na obudzenie się ze snu zimowego jest zwiększenie czasu spania, brzmi kontrowersyjnie, ale rzeczywiście przedwiośnie to okres, kiedy organizm najbardziej tego potrzebuje. Nie chodzi o to, aby sztucznie zmuszać się do przesypiania ośmiu godzin. Po prostu śpijmy tyle, ile potrzebujemy. Być może popołudniowa półgodzinna drzemka pozwoli nam się zregenerować na resztę dnia. Słuchajmy swoich wyjątkowych, delikatnych organizmów i dbajmy o ich potrzeby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.