Komunikaty PR

5 sposobów, jak zwiększyć witalność podczas przesilenia wiosennego

2021-03-30  |  15:00
Biuro prasowe

Przedwiośnie to trudny okres dla każdego z nas. Przyroda powoli budzi się do życia, a my wciąż czujemy się zimowo rozleniwieni, ogarnia nas senność, mamy problemy z koncentracją i zebraniem sił. Oto parę skutecznych rad, jak obudzić się ze snu zimowego i z pełną energią witać każdy dzień.

Hura, nowalijki!

Po zimowej diecie warto wzbogacić codzienne menu nowymi składnikami. Wszyscy czekamy na pojawienie się na sklepowych półkach nowalijek, czyli tegorocznych pomidorów, ogórków, rzodkiewek czy sałat. Warzywa uprawiane w szklarniach nie muszą mieć mniejszej wartości odżywczej od tych prosto z pola. Jednak pamiętajmy, aby kupować je ze sprawdzonych źródeł, najlepiej od poleconych lokalnych dostawców i rolników albo w sklepach ekologicznych. Miska pełnego świeżych, chrupiących warzyw chłodnika to wspaniała porcja energii, dzięki której z pewnością poczujemy w sobie wiosenne siły.

„Nie ma, nie ma wody na pustyni”

Są takie dni w marcu, a nawet w lutym, że temperatura skacze do 20 stopni Celsjusza, a my nagle czujemy się jak dawno niepodlewane rośliny, o których wszyscy zapomnieli.  W zimie często nie pamiętamy o odpowiednim nawodnieniu, bo po prostu nie chce nam się pić, i dopiero pierwsze słoneczne dni przypominają nam o tym niezbędnym dla zachowania energii czynniku. Dlatego przyzwyczajmy się do noszenia ze sobą wszędzie butelki z wodą albo bidonu z zieloną, orzeźwiającą herbatą. 

Sposób na aktywność

W chwilach zwiększonego zapotrzebowania na składniki aktywne, gdy ćwiczymy lub uczymy się nowych rzeczy,  warto wziąć pod uwagę suplement diety o precyzyjnie skomponowanym składzie, takim jak PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania. Zawarte w produkcie witaminy B6 i B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego skutecznie wspomagają naszą pamięć i koncentrację. PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera adaptogeny, charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Są to ekstrakty z guarany, bakopy i yerba mate. Guarana pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia. Bakopa drobnolistna pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Yerba mate, czyli ostrokrzew paragwajski, pomaga w zmniejszeniu uczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Warto wiedzieć, że  adaptogeny nie powodują tylko chwilowego skoku energetycznego, ale normalizują pracę organizmu, zmniejszając odczuwanie zmęczenia. 

PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera też kofeinę, która zwiększa czujność, a także magnez oraz kompleks witamin, które są dla nas niezwykle ważne podczas przesilenia wiosennego.

Przynajmniej spacer

Przedwiośnie to wspaniały czas na przyrodnicze obserwacje. Nic tak nie pobudza fizycznie i psychicznie naszego organizmu, jak spacery po parku czy lesie i patrzenie, jak wszystkie żywe organizmy zbierają siły witalne i szykują się do okresu wzrostu. Jeśli więc nie masz siły na ćwiczenie, to codziennie zmotywuj się do wyjścia na przechadzkę. Pod tym względem dorośli są zupełnie jak dzieci. Trudno jest im wyjść na dwór, ale potem cieszą się świeżym powietrzem i zupełnie nowymi pokładami energii, jakie w sobie odkrywają. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok. 

Sen… wiosenny

Być może teza, że sposobem na obudzenie się ze snu zimowego jest zwiększenie czasu spania, brzmi kontrowersyjnie, ale rzeczywiście przedwiośnie to okres, kiedy organizm najbardziej tego potrzebuje. Nie chodzi o to, aby sztucznie zmuszać się do przesypiania ośmiu godzin. Po prostu śpijmy tyle, ile potrzebujemy. Być może popołudniowa półgodzinna drzemka pozwoli nam się zregenerować na resztę dnia. Słuchajmy swoich wyjątkowych, delikatnych organizmów i dbajmy o ich potrzeby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.