5 tipów na udany Sylwester w domu
Domowa impreza dla kilku osób w ostatni wieczór w roku - co zrobić, aby była udana i żeby później wspominać tę noc pozytywnie? Oto 5 sprawdzonych sposobów, które w tym pomogą!
Jedni wolą sylwestrową zabawę na mieście, inni preferują spotkanie w gronie bliskich znajomych i krewnych. Jedni czekają kilka tygodni, aby wskoczyć w wieczorową sukienkę, inni wolą spędzać ten czas na luzie na tzw. domówce. Jak sprawić, aby gospodarze i goście dobrze wspominali domówkę?
Przez żołądek do serca
Warto zaskoczyć gości ciekawymi i oryginalnymi przekąskami. Można przygotować między innymi mini burgery, kolorowe tacki z owocami lub warzywami, paszteciki, koreczki z serem, szynką i oliwkami, mini pizze, a także różnorodne dipy i sałatki. Trzeba wziąć pod uwagę różnorodne preferencje żywieniowe gości - dobrze jest przygotować opcje wegetariańskie czy wegańskie. Mogą to być np. chlebki z hummusem czy koreczki z warzywami i tofu. Warto zaproponować gościom, aby przynieśli dowolną potrawę, którą lubią. Niech wszyscy będą najedzeni i zadowoleni.
Zaproponuj imprezę tematyczną
Klimat rodem z Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, Shreka a może z... Wiedźmina? Znając swoich gości, najlepiej dostosujemy temat imprezy. Dzięki temu wszyscy będą mogli wcielić się w różnorodnych bohaterów, atmosfera na pewno będzie wyjątkowa, a zdjęcia zrobione podczas imprezy - będzie się je świetnie oglądać przez długie lata!
Nic nie integruje gości tak dobrze jak wspólne rozrywki. Warto zorganizować różnego rodzaju gry i konkursy, w których będą mogli wziąć udział wszyscy goście. Można przygotować quiz z pytaniami o mijający rok czy karaoke z ulubionymi utworami. Dobrze jest być otwartym na propozycje innych. Może któryś z gości zaproponuje coś, co zachwyci wszystkich uczestników zabawy. Takie wspólne aktywności będą świetną okazją do poznania się lepiej i przełamania lodów.
Zadbaj o atmosferę
Dobra muzyka jest kluczem do udanej imprezy, a na sylwestra powinna być jeszcze lepsza! Warto zrobić playlistę z różnorodnymi utworami, aby każdy miał szansę usłyszeć swoje ulubione kawałki. Pamiętaj również o stworzeniu odpowiedniego nastroju - na początek imprezy lepiej wybrać lżejsze, bardziej wesołe utwory, a na sam koniec przejść do szybszych i energetycznych hitów. Nie bez znaczenia jest sprzęt grający - wystarczy dobry, mobilny głośnik Bluetooth jak np. Bold L2 Fresh 'n Rebel, aby zapewnić dobre brzmienie i wygodę korzystającym z muzyki.
Zaplanuj przestrzeń i zaskocz dekoracjami
Ważna jest również organizacja przestrzeni w domu, aby wszyscy goście mogli swobodnie poruszać się i rozmawiać ze sobą. Postarajmy się o ustawienie mebli w taki sposób, aby nie tworzyły one blokady dla przepływu ludzi. Można również rozłożyć dywany lub poduszki na podłodze, aby zapewnić miejsce dla siedzenia dla wszystkich. Niech dom stanie się przyjazną przestrzenią, w której wszyscy będą czuć się swobodnie i komfortowo. Nie zapomnij również o dekoracjach - od prostych girland po kolorowe balony i świece, które stworzą przyjemny nastrój. W przypadku imprezy tematycznej - koniecznie trzeba nawiązać kolorystyką i detalami do głównego motywu imprezy sylwestrowej!
Dobra energia w grupie
Rzecz w zasadzie najistotniejsza - nawet najlepiej przygotowaną imprezę potrafi zepsuć... czynnik ludzki. Warto solidnie przemyśleć listę gości. Nie ma nic gorszego niż wieczny krytykant, który złośliwie komentuje wystrój domu, wygląd innych współbiesiadników czy smak potraw. Taka osoba szybko zepsuje innym zabawę i zniechęci do ponownej organizacji podobnej imprezy. Niejeden wieczór potrafi zakłócić ktoś, kto nie umie… przegrywać. Jeśli uczestnicy sylwestrowej zabawy dali się poznać wcześniej od najgorszej strony w grach rywalizacyjnych, to lepiej wziąć to pod uwagę przy planowaniu rozrywek. Domówka nie jest też najlepszym momentem na poważne rozmowy z partnerem czy innymi domownikami – konflikty lepiej rozwiązać szybciej, aby nie zaognić ich w trakcie zabawy.
Sylwestrowa impreza to czas, aby cieszyć się obecnością krewnych i przyjaciół i wspólnie wejść w nowy 2024 rok. W końcu to relacje z innymi i wspomnienia są najważniejsze w życiu.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.