Komunikaty PR

7 wytycznych dotyczących planowania wesela w górach

2020-08-19  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP DKK ( 1.21 MB )

Wesele w górach to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Bajeczne widoki górskich szczytów, zapach lasu, a także cisza i spokój – właśnie dlatego takie ceremonie cieszą się dużą popularnością. O czym należy jednak pamiętać, decydując się na wesele w górach? Przedstawiamy 7 ważnych wskazówek.

Wesele w górach – czy trzeba rezerwować termin z wyprzedzeniem?

Ślub w górach cieszy się zawsze dużą popularnością. Warto pamiętać, że najlepszą pogodę zapewnimy sobie, decydując się na organizację uroczystości w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień. I choć wesela letnią porą cieszą się największym zainteresowaniem, to ślub w górach w zimowej scenerii może być równie urokliwy. - W przypadku wesela i ślubu w miesiącach zimowych warto zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli ślub rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok - podpowiada Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy). Pamiętajmy jednak, że rezerwacja nie obejmuje tylko miejsca ceremonii, ale także pozostałych osób wchodzących w skład „ekipy weselnej”. W przypadku, gdy organizujemy wesele w górach, dobrze jest omówić możliwości techniczne fotografa, kamerzysty, czy osoby obsługującej drony.

Dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Zakładając, że na co dzień mieszkasz z dala od miejsca ceremonii, skorzystaj z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby Twój ślub w górach odbył się zgodnie z wytycznymi. Dzięki temu konieczność przyjazdu np. co weekend, aby skontrolować każdy element, zostanie wyeliminowana. Ponadto planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami i mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji oraz w negocjacji stawek. Wsparcie Wedding Plannera to także dobre rozwiązanie w przypadku nagłych incydentów. Ekspert zajmie się nimi, nie odrywając Cię od obowiązków.

Zatrudnij lokalnego fotografa

W przeciwieństwie do przyjezdnych fotografów, miejscowi będą wiedzieli, kiedy i gdzie robić najlepsze zdjęcia. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie zdjęć ślubnych innych osób, aby zobaczyć, jak różnorodne mogą być scenerie podczas wesela w górach.

Wycieczka dla gości? Dobry pomysł!

Twoi goście to prawdopodobnie na co dzień nie mieszkają w regionach górskich, dlatego wesele w górach to świetna okazja, aby i oni mogli odpocząć, doceniając piękną przyrodę. Być może warto zarezerwować im wcześniej nocleg, aby jeszcze przed uroczystością mogli przejść się po okolicy lub skorzystać z lokalnych atrakcji.

W jaki sposób przygotować gości na wesele w górach?

Zachęć gości weselnych do spakowania kilku warstw odzieży, nawet jeśli ślub odbędzie się w połowie lipca. Rozważ rozesłanie linków do aktualnej prognozy pogody lub przygotuj dla nich listę kontrolną rzeczy, które warto zabrać przyjeżdżając w góry.

Skorzystaj z lokalnych przysmaków

Wiele par decyduje się na ślub w górach nie tylko ze względu na przepiękne widoki, ale także na typowo górskie dania, które mogą zagościć w menu weselnym.

- Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.

Wesele w górach - pamiętaj, co jest ważne

Na koniec pamiętaj, że podczas wesela, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa najważniejsze jest cieszenie się chwilą. Jeśli będziesz o tym pamiętać, cała uroczystość z pewnością minie w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć górskie wspomnienia na całe życie!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO! Biuro prasowe
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do Gdańska smoczą łodzią. To
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie!
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.