Komunikaty PR

Akcja oddawania krwi przed CH Focus w Bydgoszczy

2021-07-26  |  09:28
Biuro prasowe

Nawet w wakacje nie brakuje okazji do pomagania innym. Najlepszym tego przykładem jest kolejna inicjatywa podjęta przez bydgoskie centrum handlowe, które wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w  Bydgoszczy organizuje zbiórkę krwi. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 31 lipca, na  placu przed centrum handlowym Focus, gdzie stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Każdy z  dawców otrzyma upominki w podziękowaniu za udział w akcji.

 

Oddając krew, możesz uratować komuś życie. Każdego dnia, niezależnie od pory roku, dużo osób walczy o  zdrowie, zmagając się z różnymi chorobami czy urazami po wypadkach. W wielu takich przypadkach szansą na powrót do normalności jest leczenie krwią lub jej składnikami. Oddając bezinteresownie swoją krew, dzielimy się z  potrzebującymi tym najcenniejszym darem życia.

 

Do pomagania innym po raz kolejny zachęca CH Focus wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję oddawania krwi, będą mogli to zrobić 31  lipca. W tym dniu na placu przed centrum handlowym Focus (od strony ulicy Jagiellońskiej) stanie krwiobus. Akcja przeprowadzona będzie w godz. 10.00 - 16.00. Dla  dawców krwi CH Focus przygotowało upominki.

 

- Niedobór krwi to rosnący problem całego społeczeństwa. Szczególnie w wakacje obserwujemy zwiększoną ilość komunikatów z apelem o pomoc. Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy po raz kolejny będziemy gorąco zachęcać mieszkańców do udziału w naszej zbiórce. Dzielenie się krwią to szlachetny gest, który nie wymaga dużo wysiłku, a może uratować komuś życie – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie: www.focusbydgoszcz.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.