AKPO radzi: Kiedy warto zdecydować się na okap podszafkowy i na co zwrócić uwagę
Okap podszafkowy idealnym wyborem do małej kuchni
Przy aranżacji kuchni jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednie rozdysponowanie powierzchni, którą posiadamy. Zdarza się, że nie chcąc zbytnio przytłoczyć pomieszczenia, musimy zrezygnować z pewnych sprzętów czy rozwiązań na rzecz innych, bardziej praktycznych. Jeśli chodzi o wybór okapu, w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na model podszafkowy, który zajmuje mało miejsca, nie rzuca się w oczy, a jest w pełni funkcjonalny i niepozbawiony żadnych elementów, które posiadają inne dostępne wersje. Sprawdzi się on idealnie w mniejszych kuchniach, których metraż nie przekracza ok. 20 m2. Takie rozwiązanie daje nam więcej możliwości do zagospodarowania przestrzeni między kuchenką a górnymi szafkami, np. na umieszczenie półki z przyprawami, które chcemy mieć pod ręką.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okapu podszafkowego?
Najważniejszym wyznacznikiem w wyborze okapu powinna być dla nas jego wydajność. Tylko wtedy zyskamy pewność, że wraz z redukcją wielkości sprzętu, nie redukujemy jednej z jego najistotniejszych funkcji. Zwrócenie szczególnej uwagi na wydajność, łatwo podpowie nam czy okap realnie jest w stanie przefiltrować przynajmniej 6-krotnie powietrze na całej przestrzeni w ciągu godziny. Oprócz tego najważniejszego wyznacznika warto wybrać odpowiednią wielkość okapu. Najlepiej sprawdzą się te, które będą minimalnie szersze niż kuchenka. Wtedy będziemy mieć pewność, że okap poradzi sobie z pochłonięciem całego zapachu. „Okap podszafkowy to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Ze względu na swoje rozmiary oraz fakt, że nie wymaga on podłączenia do wentylacji – można zastosować go w zasadzie w każdym miejscu w pomieszczeniu. Pamiętajmy, że na rynku dostępnych jest wiele modeli okapów podszafkowych, które różnią się poszczególnymi specyfikacjami oraz dodatkowymi elementami, jak konsola dotykowa, timer, czy pilot. Te kwestie, choć mniej ważne, warto również wziąć pod uwagę, aby sprzęt był kompleksową odpowiedzią na nasze potrzeby.” – podkreśla Michał Kołakowski – przedstawiciel handlowy AKPO. Należy również wspomnieć o cenie, która zazwyczaj jest niższa dla okapów podszafkowych, niż dla pozostałych modeli.
Dla kogo okap będzie najlepszym wyborem?
Odpowiedź jest prosta; dla wszystkich, którzy nie chcąc rezygnować z funkcji wyciągu lub pochłaniacza, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiego spektrum możliwości aranżacyjnych w kuchni. Szeroki wybór asortymentu na rynku sprawia, że każdy z pewnością wybierze model, spełniający wszystkie indywidualne potrzeby kupującego. Przed podjęciem ostatecznego wyboru, warto zastanowić się nad własnymi potrzebami i możliwościami w kuchni, aby okap stanowił spójną całość z resztą sprzętów i całego wyposażenia.
Jeśli nie chcesz zdominować swojej przestrzeni kuchennej rzucającym się zbytnio w oczy okapem, model podszafkowy będzie najlepszym wyborem!
Więcej informacji na www.akpo.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.