Łamigłówki na VIII Dniu Popularyzacji Matematyki
Dzień Popularyzacji Matematyki obfituje w ciekawe warsztaty i wykłady, a także zajęcia, prezentujące różnorodne formy intelektualnej rozrywki, które oswajają z myśleniem matematycznym i rozwijają umiejętności przydatne w codziennym życiu. Od kilku lat pomagamy krzewić idee przyświecające tej imprezie – mówi Danuta Marciniak z Wydawnictwa LOGI. Łamigłówki to świetne narzędzie, rozwijające logiczne myślenie i oswajające z matematyką. Dzięki tej formie ćwiczenia umysłu, matematyką można się bawić, polubić ją i lepiej rozumieć.
Tegoroczna edycja wpisana jest w obchody 25-lecia Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Dzień Popularyzacji Matematyki to cykliczne święto matematyki, organizowane z myślą o uczniach wszystkich typów szkól, ich nauczycieli oraz innych osób, chcących poznać urok matematyki. Uczestnicy VIII Dnia Popularyzacji Matematyki będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć matematycznych oraz warsztatów, które ukażą jak fascynująca może być matematyka.
Dokładny program VIII Dnia Popularyzacji Matematyki oraz jego lokalizację na kampusie Politechniki można znaleźć na stronie: http://dpm.mini.pw.edu.pl/
Na wszystkie zajęcia VIII DPM wstęp jest wolny, jednak na wykłady i warsztaty obowiązują zapisy.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.