ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już ponad 300 projektów zostało zgłoszonych do drugiej edycji międzynarodowego konkursu Antalis Interior Design Award 2019, skierowanego do specjalistów od projektowania wnętrz. Oprócz pięciu standardowych kategorii, w tej edycji uczestnicy mogą rywalizować w dwóch nowych obszarach związanych z produktami Antalis – tekstylia i folia architektoniczna. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, a zgłoszenia konkursowe oceniać będzie jeden z członków SAW – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezes zarządu pracowni Tremend.
Do 31 stycznia 2020 roku architekci i projektanci wciąż mogą zgłaszać swoje prace w konkursie Antalis Interior Design Award 2019, organizowanym przez wiodącego europejskiego dystrybutora papierów, rozwiązań opakowaniowych i komunikacji wizualnej. Celem konkursu jest wyłonienie talentów, które w kreatywny sposób potrafią przekształcić przestrzeń w miejsce do życia.
Jak dokonać zgłoszenia?
Do konkursu można zgłosić jeden lub więcej projektów zrealizowanych po 1 stycznia 2018, pod warunkiem że wykorzystano w nim przynajmniej jeden produkt Antalis. Specjaliści mogą konkurować w jednej lub kilku z pięciu kategorii: hotelarstwo, sprzedaż detaliczna, biuro, dom i budynek użyteczności publicznej.
Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej konkursu. Wystarczy wypełnić 4-etapowy formularz, podając informacje o projekcie, dane kontaktowe autora oraz wysyłając wizualizacje.
Jeśli w zgłoszonym projekcie wykorzystane zostały produkty z katalogu Antalis, takie jak tekstylia lub folia, czyli wielowarstwowy laminat PCW do zastosowań architektonicznych, wnioskodawca może również konkurować w 2 dodatkowych kategoriach: tekstylia i folia architektoniczna.
Patronat honorowy SAW
Partnerstwo merytoryczne nad drugą edycją konkursu Antalis Interior Design Award sprawuje Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, które od początku swojej działalności zakłada angażowanie się w rozwój talentów architektonicznych poprzez wsparcie różnych inicjatyw i konkursów branżowych. Z ramienia SAW w projekt zaangażowała się Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezes zarządu pracowni Tremend. Ta niezwykle ceniona w branży architektka posiada w swoim portfolio ciekawe realizacje przestrzeni komercyjnych m.in. Novotel Wrocław Centrum, Ibis Styles Budapest City, Ibis Styles Grudziądz, Novotel Wrocław, koncepcja dworca w Lublinie, przedszkola w Wilanowie, które zostały docenione w międzynarodowych konkursach branżowych. Jej bogate doświadczenie zawodowe oraz wiedza sprawiają, że Federowicz-Boule cieszy się ogromny autorytetem w branży i to właśnie ona wręczy nagrodę w kategorii Folia Architektoniczna podczas ceremonii rozdania nagród w Madrycie.
Nagroda Publiczności
O wyborze najlepszego projektu decyduje również publiczność za pomocą głosowania internetowego na stronie internetowej. Projekt, który uzyska najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną.
Rozstrzygnięcie konkursu
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu 2020 roku podczas corocznych targów FESPA w Madrycie.
Konkurs wspierają znane i cenione w branży tytuły: Elle Decoration – główny patron medialny, Zawód Architekt, Czas na Wnętrze, Weranda, infoArchitekta.pl, archimania.pl, foorni.pl, blog Ewy Mierzejewskiej ewaiwnetrze.pl, MAGAZIF, Restauracja, Hotelarz, Exspace.pl, Design&Biznes, Point of Design, DesignAlive, OKK! design, designteka.pl, BIZNES.meble.pl, A&B, Architektura.
O Antalis
Antalis jest liderem w dystrybucji papierów dla rynku B2B (numer 1 na świecie poza Stanami Zjednoczonymi) i opakowań przemysłowych oraz numerem dwa w dystrybucji mediów komunikacji wizualnej w Europie. W 2018 roku Grupa odnotowała sprzedaż w wysokości 2,3 miliarda euro i zatrudniała 5200 osób obsługujących ponad 120 000 klientów, firm i drukarni w 41 krajach. Poprzez 115 centrów dystrybucji Antalis realizuje około 12 000 dostaw dziennie na całym świecie i rozprowadziło 1,3 mln ton papieru w 2018 r.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.