Antonina Kraszewska w piosence "Happy" zaaranżowanej przez Piotra Rubika
Kompozytor Piotr Rubik znany jest m.in. z podejmowania licznych inicjatyw na rzecz rozwoju dziecięcych pasji muzycznych. Jednym z jego ostatnich projektów było stworzenie nowej aranżacji piosenki “Happy” Pharrella Williamsa, która została wykonana przez Happy Novakid Kids Choir. Jedną z dziewczynek, która współtworzy chór, jest 11-letnia Antonina Kraszewska, zwyciężczyni pierwszego etapu V edycji programu "The Voice Kids" oraz laureatka ubiegłorocznego konkursu wokalnego “Novakid’s MusicKid”, zorganizowanego przez platformę do nauki angielskiego online dla dzieci.
Wirtualny chór Happy Novakid Kids tworzą w większości młodzi użytkownicy platformy Novakid. Pod czujnym okiem Piotra Rubika zaśpiewali oni cover piosenki “Happy”, który do tej pory odnotował już ponad 1,5 miliona wyświetleń na YouTube. Piosenki można odsłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=iw9CQMqH0_k
- Podobnie jak język angielski, muzyka nie ma granic. Cieszymy się, że chór Happy Novakid Kids, stworzony przez naszych zdolnych uczniów, przy udziale znakomitego kompozytora, Piotra Rubika, pozwolił na wspólną zabawę i rozwijanie pasji wielu użytkowników naszej platformy z całego świata. W naszych codziennych działaniach kierujemy się hasłem “Novakid - the right place to start” - wierzymy, że nasza platforma to idealne miejsce, by rozpocząć rozwijanie talentów i zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji marzeń. Podobnie, jak zrobiła to nasza uczennica - Antosia Kraszewska - w ubiegłym roku wygrała konkurs “Novakid’s MusicKid”, a kilka tygodni temu odniosła duży sukces w popularnym programie "The Voice Kids". Jesteśmy z niej bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów - mówi Agata Jagiełło, przedstawicielka Novakid w Polsce.
Tosia Kraszewska to utalentowana uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Na swoim koncie ma już kilka wygranych konkursów wokalnych. W ubiegłym roku w ramach nagrody głównej w konkursie muzycznym Novakid’s MusicKid nagrała piękny utwór Birdy “People Help The People”. Nagranie odbyło się w profesjonalnym studiu, z asystą Piotra Rubika, a efektów ich wspólnej pracy można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=JYpVPILWF0s. Ponadto, poza ostatnim znaczącym sukcesem w programie The Voice Kids, młoda artystka została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Digi Talenty, Ogólnopolskiego Festiwalu w Sędziszowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Legni”, a także Międzynarodowego Festiwalu „Skowroneczek”. Młoda piosenkarka występuje również w Operze Śląskiej w Bytomiu i Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.