Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło
W sobotni wieczór, 7 grudnia, w Aspen Prime Ski & Bike Resort odbyła się kolacja charytatywna, której celem było wsparcie Hospicjum Domowego dla Dzieci w Opolu.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 90 gości, w tym przedsiębiorcy z całej Polski, którzy połączyli siły, by pomóc pacjentom w walce o lepszą jakość życia. Efektem było zebranie ponad 212 tysięcy złotych.
Kolacja była prawdziwym świętem kulinarnym, przygotowanym z dbałością o szczegóły.
Za siedmiodaniowe menu odpowiadali szef kuchni Aleksander Czyż i znany kulinarny mistrz Karol Okrasa. Potrawy, które trafiły na stoły, zachwycały nie tylko smakiem, ale również kompozycją. Każde danie było sparowane z winami, a ich dobór i prezentację prowadził Leszek Zięba.
Wśród serwowanych dań znalazł się delikatny śledź w podgrzybkach, podawany z burakiem korzennym, zupa grzybowa z kozim serem czy marynowany jesiotr z frytkami podlaskimi, kawiorem z pstrąga i czosnkiem. Wieczór dopełnił wyjątkowy koncert zespołu Take Style z elektrycznymi skrzypcami Arkadiusza Czyżewskiego.
Centralnym punktem wieczoru była licytacja unikalnych przedmiotów i doświadczeń.
Wśród licytowanych atrakcji znalazły się kolekcje wyjątkowych win, suknia projektu
Doroty Goldpoint, biżuteria, a także koszulka Piotra Zielińskiego, reprezentanta Polski
w piłce nożnej. Absolutnym hitem wieczoru okazał się jednak rejs po Adriatyku
na katamaranie Tomasza Kunstlera, prezesa zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort w towarzystwie Karola Okrasy.
- Największą kwotę uzbieraliśmy za rejs po Adriatyku, który poprowadzę osobiście wraz
z Karolem Okrasą. Ten rejs wylicytowaliśmy za ponad 90 tysięcy złotych. Ku naszemu zaskoczeniu część przedsiębiorców, która nie wygrała tej licytacji, poczuła niedosyt
i zaoferowali, czy jestem w stanie wprowadzić w życie licytację drugiego takiego rejsu
i zadeklarowali, że bezwarunkowo dołożą za niego 50 tysięcy złotych. Ponadto, 10 grudnia na corocznej wigilijnej kolacji Opolskiej Loży - Business Centre Club udało się zebrać od członków BCC dodatkowe 59 500 tys. zł. Ta wspaniała inicjatywa to zasługa Kanclerza Romana Stasia, który również uczestniczył w naszej kolacji w Aspen - mówi Tomasz Kunstler prezes zarządu Aspen Prime Ski & Bike Resort
Cały dochód z licytacji zasilił Hospicjum Domowe dla Dzieci w Opolu, które oferuje bezpłatną opiekę dzieciom w terminalnych stadiach choroby. Zebrane środki pozwolą
na zakup aż czterech generatorów do kamizelek oscylacyjnych, które pomagają w terapii oddechowej. - Dzięki tej pomocy będziemy mogli wesprzeć naszych najmłodszych pacjentów.
Te urządzenia znacząco poprawią komfort ich życia i ułatwią codzienną opiekę – podkreśliła Sylwia Sikorska-Stach, dyrektorka Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.
Hospicjum, które działa na terenie województwa opolskiego, codziennie wspiera 25 dzieci
w różnym wieku, od niemowląt po młodzież. Jak zaznaczyła dyrektorka hospicjum, potrzeby placówki są ogromne, a środki z Narodowego Funduszu Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów.
“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat
Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Choinkowe LOVE – Magia świąt w Przylądku Nadziei
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.