Arcydzieło smaku: Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Arcydzieło smaku: Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Charakterystyczny smak czarnych oliwek zamknięty w niepozornym słoiku – poznaj Pastenę – pastę
z czarnych oliwek od OLE!. Daj się zabrać w kulinarną, śródziemnomorską podróż, w której prym wiodą pobudzające zmysły aromaty i głęboki smak. Dzięki Pastenie OLE! każde danie i przekąska zmieni się w wyjątkowe kulinarną propozycję.
Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE! uwiedzie Cię od pierwszego otwarcia słoiczka. Już wtedy możesz cieszyć się jej niebanalnym smakiem, a jej zastosowań jest mnóstwo. Świetnie sprawdzi się jako pasta do grzanek, czy na przykład jako dip do Twoich ulubionych nachosów. Podkreśli smak Twoich ulubionych kotlecików warzywnych, burgerów czy mięs. Wystarczy odkręcić wieczko, aby śródziemnomorski klimat zagościł w Twojej kuchni.
Odkryj więcej kulinarnych pomysłów w PRZEPISNIKU OLE! – https://bit.ly/340w1iQ
Więcej na: www.wole-ole.pl
__________________________________
Pastena – pasta z czarnych oliwek OLE!
Pojemność: 250 ml
Cena: około 9 złotych
PRZEPIS: Placuszki z cukinii z Pasteną – pastą z czarnych oliwek OLE!
Składniki:
-
1 cukinia
-
1 jajko
-
4 ziemniaki
-
1 ząbek czosnku
-
½ szklanki mąki
-
1 ząbek czosnku
-
2 łyżki Pasteny – pasty z czarnych oliwek OLE! + do dekoracji
-
½ pęczka natki pietruszki
-
1 łyżeczka majeranku
-
sól, pieprz
Ziemniaki ścieramy na tarce (na średniej wielkości oczkach). Przekładamy na sitko, które stawimy nad miską (to co zostanie na dnie to skrobia, którą wykorzystamy, płyn odlewamy). Cukinie także ścieramy na tarce i łączymy z ziemniakami. Dodajemy jajko, mąkę, skrobię z ziemniaków, starty ząbek czosnku, pościekaną pietruszkę, majeranek, sól, pieprz oraz Pastenę – pastę z czarnych oliwek OLE!. Całość wyrabiamy. Smażymy na głębokim oleju (dzięki temu będą chrupkie) lub pieczemy je w 200C aż do uzyskania złotego koloru. Podajemy ze śmietaną i odrobiną Pasteny OLE!.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.