Komunikaty PR

Artyści w służbie dzieciom. Tak gwiazdy angażują się w pomoc najmłodszym

2021-04-19  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Kacprzak
Stowarzyszenie UNICEF Polska

ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/

Co łączy Artura Żmijewskiego, Łukasza Nowickiego i Magdalenę Różczkę z Orlando Bloomem, Davidem Beckhamem i Shakirą? Każdy z nich jest niewątpliwie utalentowany. Są także popularni i lubiani. Przede wszystkim jednak należą do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. Jako honorowi reprezentanci organizacji na co dzień są gotowi, aby zupełnie bezinteresownie walczyć o prawa najmłodszych.

Ambasadorowie Dobrej Woli: historia i idea

Pierwszym na świecie Ambasadorem Dobrej Woli został niezwykle popularny w latach 50-tych amerykański komik, Danny Kaye. Film z podróży artysty na Bliski Wschód i jego relacja z pomocy, jaka UNICEF niesie dzieciom z Korei, Tajlandii i Indii stał się symbolem działań UNICEF i inspiracją, z której organizacja korzysta po dziś dzień, wysyłając na misje kolejnych swoich Ambasadorów.

Włączenie do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF to staranny i długotrwały proces, zwieńczony uroczystym aktem mianowania. Tytuł ten nadawany jest osobom szczególnie wrażliwym na krzywdę innych, cieszących się społecznym zaufaniem, które konsekwentnie wykorzystują swoją popularność, aby walczyć o prawa najmłodszych. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono - za uczestnictwo w poszczególnych projektach, wyjazdach pomocowych, kampaniach reklamowych i wszelkich aktywnościach nie otrzymują wynagrodzenia. Paradoksalnie - ich pomoc jest niezwykle cenna – swoją działalnością zwracają oczy całego świata na sytuację mieszkańców najuboższych zakątków globu i gromadzą środki niezbędne do zapewnienia pomocy.

Ambasadorowie w Polsce i na świecie

Jedną z najbardziej znanych na świecie Ambasadorek Dobrej Woli stała się nominowana do tej funkcji w 1989 roku Audrey Hepburn, która jako dziecko sama była beneficjentką działań UNICEF na rzecz powojennej Europy. Obecnie z organizacją współpracuje około 400 Ambasadorów ze 103 krajów. Wśród nich takie sławy jak: Orlando Bloom, David Beckham, Ricky Martin, Leo Messi czy Shakira.

Kameralne, prestiżowe grono polskich Ambasadorów Dobrej Woli tworzą ludzie o ogromnych sercach i ponadprzeciętnej wrażliwości na potrzeby innych. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki i Agnieszka Radwańska - to niezwykła ósemka, rodzimi liderzy opinii, którzy od lat niosą bezinteresowną pomoc osobom nie będącym w stanie samodzielnie zadbać o swój byt.

- Jako Ambasador Dobrej Woli byłem świadkiem wielu zatrważających sytuacji, w wyniku których cierpieli najmłodsi. Niedożywienie, brak dostępu do czystej wody czy edukacji to jedynie niewielka część problemów, jakie na co dzień utrudniają funkcjonowanie dzieciom i ich najbliższym. Wierzę, że wielu z nich można uniknąć, jeżeli połączymy siły we wspólnych działaniach – mówi Artur Żmijewski, aktor i Ambasador UNICEF od 2007 roku.

 

Realne efekty działań

Działania UNICEF, które wsparł Artur Żmijewski od początku swojego ambasadorstwa przyniosły łącznie około 10 mln złotych, przeznaczonych m.in. na zakup żywności dla głodujących maluchów w Sudanie. A takich i podobnych akcji UNICEF, w czasie 75-letniej działalności, przeprowadził tysiące. Jedną z polskich akcji jest wciąż trwający projekt „Prezenty bez Pudła”. W ramach inicjatywy internauci mogą ufundować konkretne produkty humanitarne dostępne na stronie UNICEF Polska, począwszy od kosztujących kilkanaście złotych zestawów szczepionek przeciw gruźlicy czy moskitier, poprzez plecaki i pomoce szkolne, aż po pompy wodne i namioty. Pomóc można w każdej chwili, a lista potrzebnych artykułów jest cały czas aktualizowana na stronie prezentybezpudla.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gwiazdy Polskie gwiazdy grają koncerty online dla podopiecznych Fundacji Biuro prasowe
2021-05-13 | 11:00

Polskie gwiazdy grają koncerty online dla podopiecznych Fundacji

Dotychczasowe koncerty, które organizowała fundacja, zostały przeniesione do sieci. Wielu artystów mimo ciężkiej osobistej sytuacji daje wspaniałe występy, które
Gwiazdy Joshua Vides - gwiazda pop artu zamienił butelkę w dzieło sztuki!
2021-05-11 | 17:45

Joshua Vides - gwiazda pop artu zamienił butelkę w dzieło sztuki!

 Trzydziestojednoletni artysta z południowej Kalifornii zdobył sławę, gdy w połowie poprzedniej dekady zaczął tworzyć własny, dwuwymiarowy szkicownik z obiektami użytkowymi.
Gwiazdy Robert Lewandowski wspiera program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”!
2021-05-04 | 13:00

Robert Lewandowski wspiera program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”!

Czy prezent może uratować życie dziecka? Tak! W programie UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła” każdy może podarować konkretny produkt humanitarny najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Od dziś program wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Robert Lewandowski. „Prezenty bez Pudła” najlepiej prezentują się w użyciu! – to hasło kampanii promującej program.   Miliony dzieci na świecie żyją w ubóstwie, bez dostępu do podstawowych produktów i świadczeń, w tym edukacji, opieki medycznej czy pomocy żywnościowej. Plecaki szkolne, apteczki pierwszej pomocy, szczepionki, moskitiery, a nawet namioty – te wszystkie produkty UNICEF od lat dostarcza dzieciom w potrzebie.   Wielu najmłodszych na świecie potrzebuje naszej pomocy. Takim dzieciom pomoc niesie UNICEF. Zdecydowałem się wesprzeć program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”, bo wierzę, że razem możemy poruszyć serca Polaków oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.   Jako to działa?   UNICEF Polska od 10 lat prowadzi program „Prezenty bez pudła”. Na stronie prezentybezpudla.pl można znaleźć produkty humanitarne, które organizacja dostarcza najmłodszym. Każdy może wybrać konkretny prezent-produkt humanitarny, który chce podarować potrzebującym dzieciom. Następnie przekazuje organizacji darowiznę, zaś pracownicy UNICEF w imieniu Darczyńcy kupują i dostarczają produkt tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebny.   „Prezenty bez Pudła” to najlepszy sposób na wsparcie działań UNICEF na całym świecie. Wszystkie prezenty-produkty pomagają dzieciom, które cierpią z powodu głodu, chorób czy kryzysów humanitarnych. Każdy rodzic z krajów rozwijających się marzy o takim prezencie dla swojego dziecka. Z UNICEF mają Państwo pewność, że te prezenty-produkty dotrą do najbardziej potrzebujących dzieci, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.   „Prezenty bez Pudła” nie prezentują się spektakularnie, ale kiedy widzimy je „w użyciu”, to robią ogromne wrażenie. Swoją realną wartość zyskują w odpowiednich rękach, czasie i miejscu – w rękach potrzebujących dzieci. Te produkty-prezenty mogą uratować zdrowie i życie dziecka, a ich wpływ na najmłodszych jest ogromny! Właśnie dlatego warto podarować je najmłodszym w potrzebie!   Produkty są najczęściej wysyłane z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF w Kopenhadze. Często też organizacja kupuje je na miejscu, w krajach rozwijających się, aby ograniczyć koszty transportu i dać pracę lokalnej społeczności. Podarowane przez Polaków „Prezenty bez Pudła” co roku docierają do bardzo wielu państw na świecie sprawiając uśmiech na twarzach tysięcy dzieci.   Wejdź na stronę prezentybezpudla.pl i podaruj konkretny produkt humanitarny potrzebującym dzieciom. Twoja pomoc może uratować zdrowie i życie dziecka oraz dać mu szansę na lepszą przyszłość!, apeluje Robert Lewandowski.  

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.