Atrium Kasztanowa zaprasza na Mikołajkowe Warsztaty Kreatywne dla najmłodszych
6 grudnia Atrium Kasztanowa zamieni się w prawdziwą fabrykę bożonarodzeniowych cudów, gdzie najmłodsi, wspólnie z rodzinami, będą mogli rozwijać swoją kreatywność podczas wyjątkowych Mikołajkowych Warsztatów Kreatywnych. To dzień pełen radości, świątecznych zapachów i niezapomnianych chwil ze Świętym Mikołajem!
Już 6 grudnia w godzinach 12:00–18:00 Atrium Kasztanowa wprowadzi najmłodszych w magiczną atmosferę świąt podczas wyjątkowych Mikołajkowych Warsztatów Kreatywnych. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną, rozwijając dziecięcą kreatywność w bożonarodzeniowym klimacie.
W programie warsztatów znajdą się m.in.:
- Ozdabianie wianków z jodły kaukaskiej – twórcza zabawa z naturalnymi materiałami, które wypełnią domy świątecznym zapachem.
- Patykowe choinki – minimalistyczne i ekologiczne dekoracje, które dzieci stworzą własnoręcznie.
- Drewniane bałwanki – urocze pamiątki, które będą przypominać o świątecznych chwilach przez cały rok.
- Tworzenie ozdób ze skrawków materiałów i sznurka – kreatywne upcyclingowe rękodzieło.
- Tworzenie stroików z wykorzystaniem szyszek – świąteczne kompozycje prosto z natury.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, który z radością przyjmie dziecięce listy z marzeniami i zapozuje do pamiątkowych zdjęć.
Warsztaty są idealną okazją, aby dzieci poczuły ducha świąt, rozwijając swoje zdolności manualne, a jednocześnie spędziły czas w gronie najbliższych.
Zapraszamy do Atrium Kasztanowa – miejsca, gdzie świąteczne tradycje spotykają się z nowoczesnymi pomysłami. Więcej informacji można znaleźć na stronie: atrium-kasztanowa.pl.
Do zobaczenia!

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.