Komunikaty PR

Atrium Plejada domem dla pszczół

2022-06-27  |  07:31
Biuro prasowe

W Atrium Plejada zamieszkały pszczoły. Na zielonych terenach, należących do centrum handlowego, stanęła pasieka, składająca się z 6 uli. Położenie bytomskiej galerii w bezpośrednim sąsiedztwie natury tworzy idealny dom dla tych niezwykle pożytecznych owadów. Atrium Plejada jest kolejnym centrum handlowym Grupy Atrium, realizującym działania na rzecz środowiska naturalnego.

Pszczoły to nieodłączny element ekosystemu. Dzięki nim możemy nie tylko korzystać ze zdrowotnych i smakowych zalet różnego rodzaju miodów, ale także produkować żywność. W samej Europie od zapylania przez owady uzależniony jest wzrost ponad 4000 odmian warzyw. Gdyby owady zapylające zniknęły, dla świata oznaczałoby to katastrofę nie tylko ekologiczną - załamałaby się produkcja żywności [1]. Dlatego wiele osób i firm podejmuje działania służące ich ochronie. Pasieki do niedawna kojarzone z obszarami wiejskimi, dzisiaj powstają również w miastach. W ideę miejskiego pszczelarstwa zaangażowało się także Atrium Plejada.

 

Pszczoły odgrywają o wiele większą rolę niż mogłoby nam się wydawać, a coraz gorsza kondycja pszczelich rodzin powinna budzić powszechny niepokój. Jednym ze sposobów przyczynienia się do ich ratowania jest stworzenie im odpowiedniego ekosystemu. Zakładanie miejskich pasiek to szansa dla tych owadów na spokojny rozwój z dala od czynników powodujących ich wymieranie, a dla lokalnej społeczności z kolei możliwość korzystania z owoców ich pracy, takich jak miód czy zapylone rośliny. Nasza pasieka ma również charakter edukacyjny – chcemy informować i oswajać bytomian z rolą tych pożytecznych owadów dla środowiskamówi Joanna Plata, dyrektor centrum handlowego Atrium Plejada.

 

Ule przy Atrium Plejada stanęły 1 czerwca. Znajdą w nich schronienie rodziny pszczół miodnych, a lokalny ekosystem dostarczy owadom zapylającym wystarczającą ilość pożywienia od wiosny do późnej jesieni.

 

Do tej pory w pszczeli projekt, zaangażowały się centra handlowe należące do Grupy Atrium z innych miast –CH Focus w Bydgoszczy, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Mosty w Płocku oraz Atrium Copernicus w Toruniu.

 

Powstanie pasieki to inicjatywa będąca częścią programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju i wpisuje się w działania realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.

Więcej szczegółów na stronie: https://atrium-plejada.pl


[1] https://www.greenpeace.org/static/planet4-poland-stateless/2019/06/55f68b00-55f68b00-nie_tylko_miod_raport_web.pdf

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak dbać o zapylacze Biuro prasowe
2022-08-08 | 11:13

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak dbać o zapylacze

Ogórek, cukinia, słonecznik i wiele innych plonów. Pszczoły zapylają aż 70 procent gatunków roślin, które jednocześnie zapewniają aż 90 proc. pożywienia na
Zwierzęta Czy przez upały grozi nam zagłada pszczół?
2022-08-02 | 12:00

Czy przez upały grozi nam zagłada pszczół?

Klimat zmienia się w zawrotnym tempie. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby większość Europy była zalana temperaturami ponad 40 stopni, czasem nawet w cieniu. Trudno to wytrzymać, nie
Zwierzęta Nasi bohaterowie nie noszą peleryn, ale mają wielkie serca
2022-07-14 | 13:00

Nasi bohaterowie nie noszą peleryn, ale mają wielkie serca

Nasi bohaterowie nie noszą peleryn, ale mają wielkie serca Maxi Zoo Polska od momentu swojego wejścia na rynek w 2012 roku prowadzi aktywne działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt,

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Handel

Rodzice zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Powrót jednego ucznia do szkoły będzie kosztował średnio 347 zł [DEPESZA]

Co piąty rodzic przeznaczy na wyprawkę dla dziecka od 400 do 500 zł, 16 proc. – powyżej tej kwoty – wynika z Barometru Providenta. Średnio powrót do szkoły jednego ucznia, według deklaracji badanych, będzie kosztował 347 zł. To tylko nieznacznie więcej niż rok temu, chociaż rodzice obawiają się wyższych cen. Największym obciążeniem dla budżetu będzie zakup nowych podręczników oraz ubrań. Z tego względu wielu rodziców rozkłada zakupy na kilka tygodni, by nie kumulować wydatków na przełomie sierpnia i września.

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Partner serwisu