Komunikaty PR

Łazienka bez granic – dlaczego warto wybrać odpływ liniowy

2021-08-06  |  16:00

Walk-in, czyli otwarta kabina prysznicowa – najczęściej pozbawiona brodzika – to rozwiązanie aranżacyjne, który na dobre zadomowiło się we współczesnych łazienkach. Stało się to za sprawą jej niepodważalnych zalet, surowej formy i niebywałej praktyczności. Z czasem jej wygląd ewaluował i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Jednym z elementów wpisujących się w minimalistyczny, a zarazem funkcjonalny charakter kabiny walk-in, są odwodnienia liniowe. Co istotne z punktu widzenia komfortu użytkowników – zastępując tradycyjne brodziki, pozwalają na aranżację przestrzeni sanitarnej pozbawionej barier. Zwiększają zatem poziom komfortu i bezpieczeństwa – ale to nie jedyne zalety tych rozwiązań.

Aranżacja bez granic

Zastosowanie odpływu liniowego oferuje całkiem nowe i praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Brak brodzika pozwala z jednej strony stworzyć minimalistyczną, nowoczesną strefę prysznicową, a z drugiej – znacznie lepiej wykorzystać przestrzeń łazienki, szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Tradycyjne kabiny prysznicowe z brodzikiem są masywne, zajmują zazwyczaj sporo miejsca i tym samym wręcz przytłaczają wnętrze. Ta w wariancie walk-in, wyposażona w odpływ liniowy, daje szansę na wykreowanie łazienki lekkiej i przejrzystej. Delikatne przeszklenia na wymiar są dyskretne i niemal niewidoczne, a co więcej – optycznie powiększają przestrzeń. Rozwiązanie to pozwala nawet zrezygnować ze ścian i pozostawić tę strefę całkowicie otwartą – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Dobrze zamontowany odpływ liniowy jest praktycznie niezauważalny – na zewnątrz widoczny jest tylko ruszt odpływu. Doskonały estetycznie efekt uzyskamy dobierając styl odpływu do armatury sanitarnej. To zasługa szerokiej oferty wzorniczej wykończenia profili, dostępnych np. w barwach optycznego i czerwonego złota czy czarnego chromu.

Bezpieczeństwo z wygodą

Strefa prysznicowa z odpływem liniowym, poza niewątpliwą estetyką, niesie ze sobą wiele praktycznych zalet. Brodziki mają zazwyczaj dość wysokie brzegi i ograniczają przestrzeń podłogową kabiny, przez co staje się ona mniej komfortowa w użytkowaniu. Jest to szczególnie istotne, gdy z pomieszczenia korzystają osoby starsze lub dzieci. Rezygnacja z tej bariery pozwala znacznie swobodniej korzystać z prysznica, a nawet – umieścić w jego strefie krzesło, siedzisko czy umożliwić wjazd wózkiem inwalidzkim. To także brak ryzyka potknięć i większe bezpieczeństwo – tłumaczy ekspert TECE.

Kabiny bez brodzika stanowią praktyczne rozwiązanie dla łazienek o niewielkim metrażu czy nietypowym układzie. Rezygnacja ze ścianek pozwala wygospodarować więcej miejsca na inne elementy wyposażenia, takie jak umywalka czy pralka, a nawet – tymczasowe ustawienie suszarki na pranie. Odwodnienie prysznicowe oznacza także wygodę podczas sprzątania i łatwość w utrzymaniu czystości. Jedyna czynność, jaką należy wykonać, to wyjęcie sitka i udrożnienie odpływu. Otoczenie można umyć mopem, co eliminuje konieczność stosowania specjalnych detergentów.

Montaż zaplanowany

Pamiętając o wszystkich zaletach rozwiązania, jakim jest organizacja strefy prysznicowej na bazie odpływu liniowego, warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu wykończenia lub remontu łazienki. Szczególnie w sytuacjach, gdy poddajemy strefę łazienkową całkowitej reorganizacji. Na etapie projektowania można dopasować wysokość podłogi do wymagań odpływu, położyć odpowiednią hydroizolację i wykonać optymalny spadek powierzchni posadzki w kierunku odpływu. 

Decydując się na niestandardową, a zarazem funkcjonalną strefę prysznicową, warto rozważyć odpływ liniowy. W porównaniu do tradycyjnego brodzika czy wanny z prysznicem, oferuje zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, gwarantując wygodę, bezpieczeństwo, komfort użytkowania i – co równie ważne – łatwość w pielęgnacji. A czy nie tego właśnie oczekujemy od nowoczesnej łazienki?

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.