Azyl domowego SPA
W Internecie krąży wiele rad, jak uporać się ze stresem, którego dostarcza nam konieczność izolowania się w swoich domach. Wiele z nich, jest bardzo cennych. Warto więc nie rezygnować z ruchu – choćby 15-minutowy trening pod dyktando internetowego trenera może poprawić nam nastrój i polepszyć kondycję. Od kilku dni wolno, pamiętając o aktualnych wymogach bezpieczeństwa i higieny, zażywać ruchu w parkach i lasach.
Skoro większość doby spędzamy z najbliższymi w domu, dobrze też jest zadbać o nasze otoczenie. Zmobilizuj więc domowników do regularnych porządków – wszystkim będzie milej, przebywać w czystym i schludnym wnętrzu. Wiosenna aura nastraja optymistycznie. Kwarantanna daje nam unikatową możliwość nacieszenia się nią – również podczas home office. Uporządkuj więc balkon i przenieś na niego swoje stanowisko pracy. Zamów przez Internet zioła i kwiaty – swoją urodą i pięknymi zapachami umilą dni i coraz dłuższe wieczory, które będziecie mogli spędzać na tarasach i balkonach. Od razu poczujesz się lepiej!
Ugotuj coś pysznego! Czas kwarantanny to świetna okazja do nauki. Na przykład któregoś z dań z ulubionej kuchni. Kulinarne eksperymenty mogą być świetną zabawą dla całej rodziny – jeśli więc szukacie pomysłów czym zainteresować znudzonych najmłodszych, przydzielcie im jakieś zadanie.
Mimo starań, czas spędzony w domu w ramach izolacji, potrafi dać w kość. Co gorsza, długotrwały stres może mieć zgubny wpływ na naszą odporność. Dlatego, by złapać nieco dystansu do świata, warto zafundować sobie odrobinę relaksu w domowym zaciszu. A najlepszym do tego miejscem jest łazienka, w której możemy, choć na chwilę, odciąć się od negatywnych bodźców, złych wiadomości i pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Relaksująca, długa kąpiel to świetna okazja, żeby wyciszyć emocje. Wiele Pań narzeka na brak możliwości umówienia się do fryzjera i kosmetyczki. Może to nie całkiem to samo, ale poprawmy sobie humor zabiegami w domowym SPA – nałóżmy maseczkę na twarz, odżywkę na włosy i wypeelingujmy ciało. Przygaszone światło i zapachowa świeca pomogą się nam odprężyć. Do tego ulubiona muzyka, lub ciekawy audiobook.
„Łazienka może stać się naszym azylem w tym trudnym dla wszystkim w czasie. Pozwoli nam się odprężyć, złapać dystans i zebrać siły, by dalej stawiać czoła nowym wyzwaniom i być oparciem dla najbliższych. Długa, relaksacyjna kąpiel w wannie lub pod prysznicem w zaciszu swojego domu to doskonały sposób na pozbycie się stresu.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.