Back to school, czyli kreatywne pomysły na drugie śniadanie dla ucznia
Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem, nasze pociechy staną przed nowymi wyzwaniami. Pożywne i zdrowe śniadanie to podstawa, aby zapewnić im sprawny umysł oraz energię na czas spędzony w szkole. Jak jednak zachęcić dziecko do zjedzenia domowego posiłku w przerwie między lekcjami? Szczypta kulinarnej wyobraźni, przemycona w kolorowych dodatkach w lunchboxie, zdecydowanie ułatwi nam to zadanie.
Podczas przygotowywania posiłków dla naszych pociech, warto pamiętać o jednej, niezmiennej regule – im bardziej kolorowo, ciekawie i zabawnie wyglądają, tym chętniej po nie sięgają. Wartościowy lunch można wyczarować nawet z kanapki, wystarczy dodatek warzyw i odrobina kreatywności, a dziecko nie będzie w stanie się mu oprzeć. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na naprawdę szybkie i smaczne drugie śniadanie, które sprawdzi się również w szkolnym lunchboxie.
1. Lunchbox Pirata (czas przygotowania: 5-10 minut)
Składniki:
- chleb
- np. szynka chałka Masarnia u Józefa
- żółty ser
- rzodkiewka
- serek puszysty
- ogórek lub szczypiorek
- biały ser w plasterkach
- czarne oliwki
Sposób przygotowania:
Zrób kółko z chleba i z szynki. Kromkę posmaruj serkiem puszystym, nałóż szynkę. Jedno oko wykrój z żółtego sera i oliwki, a drugie z rzodkiewki i szczypiorku (lub umytej skórki ogórka). Buzię zrób ze szczypiorku lub umytej skórki ogórka. Nos i czapkę wykonaj z żółtego sera, a kropki wykrój słomką z plastra białego sera.
Poziom trudności: łatwy
2. Lunchbox Tygryska (czas przygotowania: 5-10 minut)
Składniki:
- filet wędzony z indyka np. JBB
- żółty ser
- czarne oliwki
- masło
- chleb tostowy
Sposób przygotowania:
Zrób grzanki z chleba tostowego, następnie delikatnie posmaruj je masłem. Z chleba wykrój pyszczek i uszy. Na wierzch połóż żółty ser i filet wędzony z indyka, tak jak na zdjęciu. Oczy i brwi zrób z czarnych oliwek. Pamiętaj, aby do lunchboxa włożyć warzywa i owoce.
Poziom trudności: łatwy
3. Lunchbox superbohatera – Kosmiczna Kanapka (czas przygotowania: 5-10 minut)
Składniki:
- np. połeć z Łysych JBB
- chleb pełnoziarnisty
- rzodkiewka
- kolorowe papryki
Sposób przygotowania:
Z chleba, szynki i papryki wykrój kształty takie, jak na zdjęciu. Chlebek posmaruj serkiem puszystym, na górę połóż szynkę. Całość udekoruj warzywami.
Poziom trudności: łatwy
Po więcej kulinarnych inspiracji zapraszamy na: https://www.facebook.com/JBBBaldyga

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.