Back to school, czyli jak urządzić pokój ucznia
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Odpowiednia aranżacja wnętrza będzie sprzyjać nauce i sprawi, że dziecko z nową energią rozpocznie kolejny rok szkolny.
Biurko w pokoju ucznia to obowiązkowy element wyposażenia. Już niewielki stolik w duecie z krzesłem pozwoli zapewnić wygodną przestrzeń do nauki, rysowania czy czytania. Aby prostym w formie meblom dodać uroku, można przemalować je uniwersalną emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt na ulubiony kolor. Biurko w soczystej tonacji S302 Grapefruit stworzy energetyczny, pobudzający kreatywność akcent na tle sprzyjających koncentracji ścian w harmonijnym zestawieniu szarości F428 Necklace i błękitu H353 Forget me not. Takie biurko będzie jednocześnie oryginalną ozdobą wnętrza, wobec której trudno przejść obojętnie.
Dziecięcy pokój skąpany w bieli? Dlaczego nie. Biała farba Dekoral Effect 3in1 dzięki swym plamoodpornym właściwościom sprawdzi się nawet w narażonych na zabrudzenia pomieszczeniach. W efekcie pomalowanej nią ścianie niestraszne będą przypadkowe malowidła czy plamy. Aby wnętrze nie wydawało się zbyt ascetyczne, wystarczy wprowadzić kolorowe akcenty, które pobudzą dziecięcą kreatywność. Biurko, krzesło i organizujące przestrzeń regały wyraźnie zaznaczą przeznaczoną do nauki przestrzeń.
Barwne geometryczne wzory na ścianie to przepis na stymulującą wyobraźnię aranżację pokoju ucznia, w której nie ma miejsca na nudę. Kolorystyczne trio w postaci błękitu Oxygen, fioletu Lavender i różu Powder Pink farb Beckers zachwyci małego artystę, tworząc kreatywną przestrzeń, w której można swobodnie realizować nawet najbardziej ekstrawaganckie, naukowe projekty. Zawieszona nad biurkiem metalowa kratka pozwoli efektownie zaprezentować dziecięce prace, a przy okazji sprawdzi się jako pomoc w nauce słówek czy matematycznych wzorów.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.