Back to school, czyli jak urządzić pokój ucznia
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Odpowiednia aranżacja wnętrza będzie sprzyjać nauce i sprawi, że dziecko z nową energią rozpocznie kolejny rok szkolny.
Biurko w pokoju ucznia to obowiązkowy element wyposażenia. Już niewielki stolik w duecie z krzesłem pozwoli zapewnić wygodną przestrzeń do nauki, rysowania czy czytania. Aby prostym w formie meblom dodać uroku, można przemalować je uniwersalną emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt na ulubiony kolor. Biurko w soczystej tonacji S302 Grapefruit stworzy energetyczny, pobudzający kreatywność akcent na tle sprzyjających koncentracji ścian w harmonijnym zestawieniu szarości F428 Necklace i błękitu H353 Forget me not. Takie biurko będzie jednocześnie oryginalną ozdobą wnętrza, wobec której trudno przejść obojętnie.
Dziecięcy pokój skąpany w bieli? Dlaczego nie. Biała farba Dekoral Effect 3in1 dzięki swym plamoodpornym właściwościom sprawdzi się nawet w narażonych na zabrudzenia pomieszczeniach. W efekcie pomalowanej nią ścianie niestraszne będą przypadkowe malowidła czy plamy. Aby wnętrze nie wydawało się zbyt ascetyczne, wystarczy wprowadzić kolorowe akcenty, które pobudzą dziecięcą kreatywność. Biurko, krzesło i organizujące przestrzeń regały wyraźnie zaznaczą przeznaczoną do nauki przestrzeń.
Barwne geometryczne wzory na ścianie to przepis na stymulującą wyobraźnię aranżację pokoju ucznia, w której nie ma miejsca na nudę. Kolorystyczne trio w postaci błękitu Oxygen, fioletu Lavender i różu Powder Pink farb Beckers zachwyci małego artystę, tworząc kreatywną przestrzeń, w której można swobodnie realizować nawet najbardziej ekstrawaganckie, naukowe projekty. Zawieszona nad biurkiem metalowa kratka pozwoli efektownie zaprezentować dziecięce prace, a przy okazji sprawdzi się jako pomoc w nauce słówek czy matematycznych wzorów.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.