Komunikaty PR

Bądź aktywny cały rok – dbaj o swoje ścięgna, mięśnie, stawy, biodra!

2019-11-18  |  12:00

Jesień to specyficzny okres w roku, w którym zwyczajowo mamy mniej energii do działania. Dni stają się coraz krótsze, a stopniowy spadek temperatury nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Drżąc z zimna chowamy rower do piwnicy, a buty biegowe na dno szafy. Spacer ograniczamy do minimum, czyli do przesiadki z jednego autobusu na drugi. A zachowanie formy również jesienią jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Co robić, by pozostać aktywnym przez cały rok?

Spoglądamy na termometr i zwyczajnie nie chce nam się marznąć podczas jazdy na rowerze czy biegania. Porzucamy więc nasze hobby, powtarzając sobie, że wrócimy do ćwiczeń, gdy tylko zrobi się cieplej. Niestety, takie podejście nie jest właściwe – co więcej, potrafi nam zaszkodzić. Zamiast narzekać na zimno za oknem, warto dostosować do niej swoją aktywność fizyczną. Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim dopasowaniu ubrania do pogody. Bieganie w grubej kurtce i wełnianym szaliku nie będzie najlepszym pomysłem – szybko zaczniemy się pozbywać zbędnej garderoby, co najprawdopodobniej zakończy się poważną chorobą. Przegrzanie organizmu to chyba najczęstszy błąd, który prowadzi do zawieszenia aktywności sportowej w czasie jesienno – zimowym.

Aby temu zapobiec, trzeba ubrać się lżej. Warto zastosować złotą zasadę 10 stopni. Jeśli za oknem mamy 4 stopnie mrozu, to dobieramy strój na 6 stopni powyżej zera. Początkowo nasz organizm będzie protestował, ale po przebiegnięciu kilkunastu metrów zapewne nam podziękuje. Tym bardziej, gdy dobierzemy jeszcze bieliznę termiczną oraz materiały syntetyczne, które przepuszczają powietrze i regulują temperaturę ciała.

Właściwy ubiór to jednak nie wszystko. Nie zapominajmy o naszych kościach, ścięgnach, mięśniach, biodrach i stawach. Układ kostny jest podstawą, swego rodzaju „rusztowaniem” naszego organizmu. Każde najmniejsze zaniedbanie może w dalszej perspektywie doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach schorzeń, uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie.

W układzie kostnym bardzo istotny jest kolagen. To specyficzne białko jest głównym składnikiem, budującym kości, stawy czy ścięgna. Produkuje maź stawową, dzięki której nasze kolana nie odczuwają bólu podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

W społeczeństwie utarło się przekonanie, że ubytek włókien kolagenowych w organizmie dotyczy tylko starszych osób. To bardzo mylne przeświadczenie i należy z nim walczyć. Prawda jest taka, że już po przekroczeniu 25-tego roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Jego deficyt wzmacnia bóle mięśni oraz stawów i może być początkiem schorzeń reumatycznych.

Korzystnie jest przyswoić go w miękkich pastylkach, które zawsze możemy mieć przy sobie. Kolagen w takiej wersji dostępny jest dzięki wyjątkowej recepturze niemieckiej firmy Reutter. Opakowanie KolagenCito mieści 24 pastylki, a każda z nich to aż 400 mg wysokogatunkowego kolagenu. Każda pastylka zawiera dodatkowo witaminę C, która wspiera proces odbudowy włókien kolagenowych. Regularne stosowanie KolagenCito czynnie wspomaga właściwe funkcjonowanie stawów, kości, bioder, mięśni, chrząstek – dzięki czemu nic, oprócz własnych wymówek, nie będzie nas powstrzymywało od utrzymywania się w formie przez cały rok.

Zdrowie mamy tylko jedno i wykręcanie się od aktywności fizycznej z powodu kiepskich warunków atmosferycznych, nie zaprowadzi nas daleko. O dobrą formę warto dbać przez cały rok, niezależnie od pogody. Kolagen, dostarczany organizmowi w odpowiednich proporcjach, będzie tutaj dużym sprzymierzeńcem. Warto się nim wspomagać, aby nasz układ kostny funkcjonował prawidłowo. Dzięki temu aktywność fizyczna będzie dla nas przyjemniejsza.

KolagenCito to profesjonalny produkt, chroniony prawem patentowym na świecie. Dostępny jest w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich.

Cena około 7,90 złotych.

www.izakpol.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak chronić Ziemię? Projekt Akademia Eko Liderów Biuro prasowe
2020-08-13 | 09:00

Jak chronić Ziemię? Projekt Akademia Eko Liderów

Planeta Ziemia zmaga się z coraz większymi globalnymi problemami – zanieczyszczenia powietrza, marnowanie wody, wymieranie zwierząt, zaśmiecenie. Zewsząd docierają do nas dane o
Zdrowie #MAMKONTROLĘ – kampania społeczna, która otwarcie mówi o spożywaniu alkoholu
2020-08-13 | 09:00

#MAMKONTROLĘ – kampania społeczna, która otwarcie mówi o spożywaniu alkoholu

Problem nadmiernego i szkodliwego spożywania alkoholu dotyczy większej liczby osób niż pozornie się wydaje. Niepowodzenia w pracy, urodziny kolegi, nerwowy dzień – wszystko może
Zdrowie Apel o krew. Masz 8 minut? Połącz zakupy z pomaganiem
2020-08-11 | 15:00

Apel o krew. Masz 8 minut? Połącz zakupy z pomaganiem

Krwi najbardziej brakuje latem. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje wakacyjne, wyjazdowe zbiórki – dwie z nich odbędą się przed Magnolia Park. Najbliższa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Podróże

Agnieszka Hyży: Nie myślę teraz o wakacjach, ponieważ mam inne priorytety. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to Polska, bo boję się wyjeżdżać z dziećmi gdzieś dalej

Dziennikarka zajmuje się obecnie nowymi projektami zawodowymi. Nie ma więc zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ intensywnie pracuje. W konsekwencji najprawdopodobniej nie uda jej się wyjechać na rodzinne wakacje. Przyznaje jednak, że jeśli nadarzyłaby się ku temu okazja, z przyjemnością wybrałaby się gdzieś z mężem oraz dziećmi. Z racji na trwającą pandemię koronawirusa najprawdopodobniej byłaby to Polska. Długie loty oraz skupiska ludzi nadal budzą w niej lęk, a nie chciałaby narażać dzieci na niebezpieczeństwo.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Olga Bończyk: Działalność na TikToku stała się dla mnie antidotum na pandemię. Dzięki niej mogłam gdzieś ulokować moją kreatywność

Aktorka niedawno rozpoczęła przygodę z aplikacją TikTok. Na swoim profilu regularnie umieszcza krótkie filmiki. Wciela się w rolę Grażyny – kobiety, która w przewrotny i zabawny sposób komentuje rzeczywistość i opowiada anegdoty ze swojego życia. Pomysł szybko okazał się sukcesem. Olgę Bończyk obserwuje już spore grono fanów, a liczba ta z dnia na dzień staje się coraz większa. Artystka zaznacza, że działalność miała być formą oderwania się od smutnej codzienności.

Seriale

Wiktoria Filus: Na początku bardzo się stresowałam dołączeniem do obsady serialu „Usta usta”. W obsadzie są nazwiska, które bardzo cenię

Aktorka debiutuje w serialu „Usta usta” i jak zapowiada, wnosi do produkcji nową energię. Wciela się bowiem w postać pewnej siebie i stanowczej Sary, która będzie nową narzeczoną Adama (Paweł Wilczak). Czas szybko jednak pokaże, że nie jest to relacja usłana różami. Z pewnością ten wątek wzbudzi więc wśród widzów spore zainteresowanie. Aktorka nie ukrywa też, że miała obawy, jak zostanie przyjęta w środowisku doświadczonych kolegów po fachu.