Bądź eko od kuchni z nową ofertą Lidl Polska
Kuchnia nazywana jest sercem domu. To w niej przygotowuje się posiłki dla siebie i całej rodziny. Wiosna zachęca do zmian – także do przyrządzania zdrowszych i „lżejszych” potraw. Przy okazji warto zadbać również o kondycję planety i zastąpić tradycyjne akcesoria ich ekologicznymi odpowiednikami. Już od poniedziałku, 17 kwietnia, klienci Lidl Polska znajdą w ofercie m.in. urządzenia wykonane z materiałów z recyklingu.
„Bycie eko” to trend, który nigdy nie powinien wyjść z mody. Lidl Polska od lat podejmuje działania w trosce o dobro środowiska. Sieć realizuje międzynarodową strategię REset Plastic oraz przyjęte zobowiązania: dąży do tego, aby 100% opakowań marek własnych Lidla maksymalnie nadawało się do recyklingu do 2025 r.; do 20% mniej zużycia plastiku do 2025 r. (zobowiązanie to dotyczy opakowań jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidl) oraz średnio 25% wykorzystania recyklatu w plastikowych opakowaniach produktów marek własnych. Jednocześnie sieć systematycznie poszerza ofertę o nowe, ekologiczne produkty.
Już od poniedziałku, 17 kwietnia, w sklepach Lidl Polska pojawią się akcesoria kuchenne, które składają się nawet w 95% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Cały proces recyklingu i produkcji odbywa się w Europie, dzięki czemu Lidl jest w stanie zapewnić jego wysokie standardy.
W nowej ofercie Lidl Polska klienci kupią m.in. urządzenia marki Silvercrest. Do przyrządzania smacznych i pełnych witamin, wiosennych koktajli idealny będzie wykonany w 49% z materiału pochodzącego z recyklingu blender ręczny o mocy 600 W (99 zł/ 1 zestaw). Jest to produkt 3 w 1, który posiada funkcję turbo oraz płynną regulację prędkości. W każdej kuchni przyda się również cyfrowa waga kuchenna (34,99 zł/ 1 szt.) służąca do dokładnego odmierzania ilości produktów – ta marki Silvercrest została wykonana w aż 96% z odzyskanych materiałów.
Na sklepowych półkach pojawi się jednak także wiele przydatnych akcesoriów Ernesto – niezawodnych pomocników w każdej kuchni – w tym: zestaw trzech pojemników do przechowywania żywności wykonanych w 79% z materiału pochodzącego z recyklingu (39,99 zł za 3-pak, czyli 13,33 zł/ 1 szt.[1]), akcesoria kuchenne: łyżki do spaghetti, wazowe oraz szumówki i łopatki, wykonane w 42% z materiału pochodzącego z recyklingu (11,99 zł/ 1 szt.).
Oszczędzaj energię!
Prawdziwym hitem w nowej ofercie Lidl Polska będzie patelnia z kutego aluminium marki Ernesto o średnicy 24 cm (59,90 zł/1 szt.) lub 28 cm (69,90 zł/1 szt.), idealnie nadająca się do zdrowszego, beztłuszczowego smażenia. Dzięki lepszemu przewodnictwu ciepła, nagrzewa się szybko i równomiernie, co pozwala na zminimalizowanie zużycia energii. Patelnia jest trwała i wytrzymała – odporna na zarysowania oraz ścieranie. Co ważne, nadaje się do wszystkich kuchenek – również indukcyjnych.
Ekologiczne akcesoria kuchenne dostępne będą w sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 17 kwietnia, do wyczerpania zapasów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lidl.pl.
[1] Artykuł dostępny wyłącznie w 3-paku. Brak możliwości zakupu pojedynczej sztuki.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.