Bajkowy weekend w CH Focus!
Przeżyjcie niezwykłą przygodę w miasteczku pełnym atrakcji inspirowanych ulubionymi postaciami z filmów Disney Junior – małą syrenką Ariel i dzielną drużyną serialu „Spidey i super-kumple”! Już 4 i 5 października zapraszamy do CH Focus wszystkie dzieci wraz z rodzicami na dobrą zabawę z Disney Junior! W piątek i sobotę czeka na was moc bezpłatnych atrakcji i zabawnych wyzwań, które pozwolą na zbieranie pieczątek i zdobywanie fantastycznych upominków! Nie przegapcie tej super akcji!
Małej syrenki Ariel i Spidey’ego najmłodszym widzom przedstawiać nie trzeba! Z myślą o fanach, którzy śledzą ich przygody w animowanym świecie, zaplanowaliśmy w Focusie dwudniową misję pełną przygód i niezwykłych wyzwań! W pierwszy piątek i sobotę października zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy w zaaranżowanej strefie zabawy Disney Junior. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji!
W strefie kreatywnej będziecie mogli obudzić swoje artystyczne talenty i stworzyć wyjątkową maskę drużyny Spidey’ego lub piękny muszelkowy naszyjnik, a wykonaną własnoręcznie pracę zabrać na pamiątkę do domu. Magiczne przemiany to strefa dla tych, którzy zechcą przenieść się w świat stylizacji ulubionych bohaterów i zmienić wygląd za sprawą pamiątkowych warkoczyków i kolorowych fryzurek. W strefie foto będziecie mogli wcielić się w bohatera drużyny Spidey’ego i sfotografować „do góry nogami” lub poczuć się jak mała syrenka, robiąc sobie zdjęcie w morskiej aranżacji z syrenim ogonem! A na najbardziej odważnych śmiałków czekać będzie wielkie wyzwanie Spidey’ego - tor z przeszkodami! Aby wykonać zadanie, należy wspiąć się po ścianie budynku, przedostać przez pajęczą sieć i pokonać gzyms dachu!
Współpraca to podstawa! – to motto, które przyświecać będzie uczestnikom misji: pokonać wroga- strzelaj precyzyjnie i do celu. Przed wami wielkie starcie z doktorem Octopusem, polegające na pokonaniu go za pomocą wyrzutni pajęczyny. Strzelajcie trafnie, nie dając doktorowi żadnych szans! Podczas wykonywania zadania przydadzą się koncentracja i uwaga, które pomogą wam osiągnąć cel.
Nie lada wyzwanie czekać będzie na najmłodszych w labiryncie, w głębinach morza (strefa z kulkami). Zwinni i sprytni ochotnicy pomogą Ariel odnaleźć w otchłaniach morskich zgubioną perłę. W strefie kreatywnej będziecie mogli wykonać niezwykłe dzieło, tworząc podwodny, niezapomniany obraz na bajkowym piasku. W strefie edukacyjnej, gdzie czekają na was ulubione książeczki z naklejkami oraz wodne kolorowanki, Spidey i super-kumple wraz z Ariel pomogą wam w nauce czytania i pisania. Dzielni uczestnicy, którzy wykonają wszystkie zadania, w strefie zabawy odbiorą niespodziankę.
Wydarzenie odbędzie w CH Focus w dniach 4 i 5 października. W piątek atrakcje dostępne będą w godzinach 15.00 -19.00, natomiast w sobotę – od 11.00 do 19.00. Wydarzenie ulokowane będzie na parterze galerii, w pobliżu salonu Reserved Kids oraz sklepu z zabawkami Yupi.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy
Artystka zaznacza, że za sprawą Warszawskiej Opery Kameralnej jeszcze przez dwa tygodnie Warszawa będzie rozbrzmiewać Mozartem. Kolejna edycja festiwalu poświęconego temu wybitnemu kompozytorowi zajmuje ważne miejsce w kulturalnym kalendarzu stolicy i przyciąga tłumy melomanów. A przed nimi jeszcze sporo atrakcji. Alicja Węgorzewska szczególnie zaprasza na dwie premiery, jedną skierowaną do młodych odbiorców, drugą – dedykowaną koneserom. Niezwykle ciekawie zapowiada się także nowy sezon artystyczny w WOK-u. Twórcy już pracują nad kolejnymi spektaklami i nagrywają nowe płyty.
Muzyka
Mietek Szcześniak: Gdybym chciał zbudować karierę, tobym ją budował. Nigdy o tym nie myślałem, zawsze po prostu chciałem muzykować

Wokalista zaznacza, że płyta „Brothers”, którą nagrał z czarnoskórym chórem, to efekt jego amerykańskiej przygody. Nie planuje robić kariery za granicą, ale z entuzjazmem przyjął propozycję współpracy z ludźmi, którzy tak jak on kochają śpiewać i muzykować. Krążek utrzymany jest w klimacie starego rhytm’n’bluesa, gospelu i soulu. Producentem jest H.B. Barnum, który przez trzy dekady był kierownikiem muzycznym Arethy Franklin i produkował albumy Franka Sinatry.
Farmacja
Konieczna większa edukacja na temat dbania o zdrowie i dostępnych leków. To kluczowe dla rozwoju samoleczenia

Osoba o niskim poziomie świadomości zdrowotnej zapłaci ostatecznie za opiekę medyczną trzy razy tyle, ile osoba, która wie na ten temat więcej – wskazuje Jonathan Workman z AESGP. Świadomość to ważny element samoleczenia, czyli samodzielnego dbania o zdrowie i zajmowania się drobnymi dolegliwościami, które pełni coraz istotniejszą funkcję w przeciążonym systemie ochrony zdrowia. Dlatego eksperci wskazują na konieczność prowadzenia szeroko zakrojonych kampanii zdrowotnych, a w działania edukacyjne powinny się włączyć zarówno firmy farmaceutyczne, personel medyczny, jak i rząd.