Będzie nowe połączenie z Wrocławia do Skandynawii
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Polecimy na lotnisko Sztokholm Arlanda. To największy port lotniczy w Szwecji. Od marca 2022 roku połączenie uruchamiają linie Ryanair. Bilety już są w sprzedaży.
Na nowej trasie z Wrocławia dostępne będą cztery rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Sztokholm Arlanda to główny port Szwecji i jeden z trzech najważniejszych w Skandynawii. Połączenie rusza 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów. Bilety są już jednak dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.
– Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Lotnisko Sztokholm Arlanda znajduje się niespełna 40 km od centrum stolicy Szwecji. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. szybkie połączenie kolejowe – pociąg Arlanda Express pokonuje trasę do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.
– Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
5 nowości już jest, kolejna od grudnia
Przypomnijmy, że w rozpoczętym już sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdują się 54 połączenia: 7 sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych (w tym wiele kierunków południowych) oraz 5 czarterowych. Nowe kierunki to Lizbona, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth (wszystkie uruchomiły linie Ryanair), a powróciły Kopenhaga (SAS) i Bruksela Charleroi (Ryanair). Zwiększyła się również liczba rejsów do Amsterdamu (KLM), do Warszawy (PLL LOT), a Lufthansa zapowiedziała wprowadzenie większych samolotów na trasie do Monachium.
Od 22 grudnia wystartuje szósta nowość z Wrocławia: Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. To połączenie uruchamiają linie Wizz Air. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę do 11 maja. Wrocław jest jedynym lotniskiem w Polsce, z którego dostępne jest połączenie tanich linii na Lanzarote.
W styczniu ruszą loty czarterowe (czyli z biurem podróży) na inną popularną wyspę na „Kanarach”, czyli Fuerteventurę. W tej chwili w ofercie biur podróży do wyboru są Antalya (Turcja) oraz Hurghada i Marsa Alam (kurorty egipskie). Od grudnia dostępne będą Zanzibar i Lanzarote.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.
Wypoczynek bez dzieci bez poczucia winy
Kuchnia jesienna Korei Południowej: Sezonowe smaki i tradycje
Zamek Janów Podlaski Arche liderem MICE na wschodzie Polski
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.