Komunikaty PR

Będzie nowe połączenie z Wrocławia do Skandynawii

2021-11-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Polecimy na lotnisko Sztokholm Arlanda. To największy port lotniczy w Szwecji. Od marca 2022 roku połączenie uruchamiają linie Ryanair. Bilety już są w sprzedaży.

Na nowej trasie z Wrocławia dostępne będą cztery rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Sztokholm Arlanda to główny port Szwecji i jeden z trzech najważniejszych w Skandynawii. Połączenie rusza 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów. Bilety są już jednak dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko Sztokholm Arlanda znajduje się niespełna 40 km od centrum stolicy Szwecji. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. szybkie połączenie kolejowe – pociąg Arlanda Express pokonuje trasę do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.

Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy  przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

5 nowości już jest, kolejna od grudnia

Przypomnijmy, że w rozpoczętym już sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdują się 54 połączenia: 7 sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych (w tym wiele kierunków południowych) oraz 5 czarterowych. Nowe kierunki to Lizbona, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth (wszystkie uruchomiły linie Ryanair), a powróciły Kopenhaga (SAS) i Bruksela Charleroi (Ryanair). Zwiększyła się również liczba rejsów do Amsterdamu (KLM), do Warszawy (PLL LOT), a Lufthansa zapowiedziała wprowadzenie większych samolotów na trasie do Monachium.

Od 22 grudnia wystartuje szósta nowość z Wrocławia: Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. To połączenie uruchamiają linie Wizz Air. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę do 11 maja. Wrocław jest jedynym lotniskiem w Polsce, z którego dostępne jest połączenie tanich linii na Lanzarote.

W styczniu ruszą loty czarterowe (czyli z biurem podróży) na inną popularną wyspę na „Kanarach”, czyli Fuerteventurę. W tej chwili w ofercie biur podróży do wyboru są Antalya (Turcja) oraz Hurghada i Marsa Alam (kurorty egipskie). Od grudnia dostępne będą Zanzibar i Lanzarote.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Wypoczynek bez dzieci bez poczucia winy Biuro prasowe
2024-10-30 | 11:56

Wypoczynek bez dzieci bez poczucia winy

Dekadę temu rozwiązanie „children free” było w Polsce skandalem. Dziś nikogo już nie dziwi i ma coraz więcej zwolenników. Mazowiecki hotel Manor House SPA już w 2014 r.
Podróże Kuchnia jesienna Korei Południowej: Sezonowe smaki i tradycje
2024-10-30 | 09:00

Kuchnia jesienna Korei Południowej: Sezonowe smaki i tradycje

Jesień w Korei Południowej to czas intensywnych przygotowań do nadchodzącej zimy oraz celebracji obfitości sezonowych plonów. Wraz z ochłodzeniem, kuchnia koreańska zmienia swoje
Podróże Zamek Janów Podlaski Arche liderem MICE na wschodzie Polski
2024-10-30 | 01:00

Zamek Janów Podlaski Arche liderem MICE na wschodzie Polski

W branży MICE (spotkania, imprezy motywacyjne, konferencje oraz imprezy targowe) okres jesienno-zimowy nie oznacza wcale końca sezonu, a wręcz przeciwnie jest najgorętszym przedziałem roku. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.