Bezpłatne godziny terapii dla dzieci w Centrum Aktywnej Rehabilitacji
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Najmłodszy projekt Fundacji Avalon, który rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 2023 roku, jest poświęcony wszystkim dzieciom, stąd jego nazwa Avalon Kids.
Projekt Avalon Kids prężnie działa na rzecz wspierania dzieci z niepełnosprawnościami i wyrównywania ich szans w środowisku. Już od października 2023 w siedzibie Fundacji Avalon w Warszawie funkcjonuje nowa przestrzeń rehabilitacyjna zarówno dla dzieci pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością w wieku 0-18 lat. Od stycznia do końca marca 2024 w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon wszystkie dzieci mogą skorzystać z projektu 3 darmowych godzin terapii.
Dobry początek roku z Avalon Kids
Nowy rok i jego początkowe tygodnie to doskonała okazja, aby zadbać o siebie i swoich najbliższych. Terapia z fizjoterapeutą, zajęcia logopedyczne, konsultacja z psychologiem – z tych trzech darmowych godzin wsparcia mogą skorzystać nowi pacjenci Centrum Aktywnej Rehabilitacji w wieku 0-18 lat. Projekt trwa do 31 marca 2024 i może wziąć w nim udział 30 osób. Wystarczy zapisać się telefonicznie lub mailowo (tel. (22) 349 97 71, kom. 796 324 328 e-mail: fundacja@fundacjaavalon.pl ). Projekt Avalon Kids nieustannie się rozwija, a zespół specjalistów wciąż zdobywa nowe kompetencje, aby w sposób kompleksowy wspierać każdego pacjenta, który trafia do nas na terapię. Avalon Kids to inicjatywa Fundacji Avalon, która powstała w odpowiedzi na potrzeby dzieci i ich opiekunów. W ofercie oprócz rehabilitacji znajdują się: cykliczne zajęcia rozwijające kreatywność, ciekawość świata, wrażliwość, wzmacniające pewność siebie i poczucie własnej wartości; warsztaty edukacyjne skierowane dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów oraz działania na rzecz zwiększania dostępności miejsc dedykowanych dzieciom.
Centrum Aktywnej Rehabilitacji z oddziałem dla dzieci powstało, żeby realizować kompleksową terapię dzieci 0 – 18 lat zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnością. Prowadzimy zajęcia integracyjne, terapię ruchową, logopedyczną, psychologiczną, a także z dietetykiem i osteopatą. Pierwszy kontakt z terapeutą jest to bezpłatna konsultacja, podczas której specjalista ustala wspólnie z pacjentem i jego rodzicem cel oraz plan terapii. Po realizacji pierwszej konsultacji pacjent może skorzystać zarówno z pojedynczych zajęć jak i z pakietu wizyt u terapeuty. Podczas pracy z dziećmi wykorzystujemy różne metody terapeutyczne takie jak NDT Bobath, PNF, integracja sensoryczna, terapia wzroku. Korzystamy ze sprzętu, który jest wsparciem dla wiedzy naszych terapeutów m.in. LeviCare – sprzęt do reedukacji chodu, a także z takiego który umożliwia alternatywną komunikację z pacjentami. Kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, prowadząc terapię taką, która pozwoli im wracać do sprawności bądź utrzymać je w codziennym funkcjonowaniu” - zachęca Lusine Duryan, kierowniczka projektu Avalon Kids.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.