Biedronka nagrodzi uczniów!
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
Rywalizację szkół w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” będą wspierać przedstawiciele czterech żywiołów, a jednocześnie – członkowie Gangu: Słońce Sonia (ogień), Kropla Ksenia (woda), Drzewo Dobromir (ziemia) i Chmurka Celinka (powietrze). Wraz z nimi, dzieci z „zerówki” i klas I-III poszerzą wiedzę o energii słonecznej, czystości wód i znaczeniu wody dla planety, zjawiskach atmosferycznych czy świecie roślin. Co więcej, uczniowie sami będą mogli zostać Fajniakami, czyli kimś, kto troszczy się o przyrodę i wie, jak o nią dbać, a także uczy dobrych nawyków innych. Wszystko to dzięki specjalnym materiałom edukacyjnym, przygotowanym przez Biedronkę we współpracy z metodykiem edukacji wczesnoszkolnej.
Za sprawą Fajniaków staramy się zaangażować najmłodszych do troski o naturę i ekologię, dlatego wystartowaliśmy z konkursem dla szkół podstawowych. Udział w nim mogą wziąć także „zerówki”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas lekcje przekażą najmłodszym wiedzę, która zostanie z nimi już na zawsze
Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka
Zostań członkiem Gangu Fajniaków
Jak wziąć udział w konkursie? Najpierw nauczyciel chętnej klasy musi zarejestrować się na stronie i pobrać materiały. To scenariusze lekcji, audiobooki Gangu Fajniaków oraz wideo z doświadczeniami ekologicznymi. Potem zadaniem nauczyciela będzie przeprowadzenie zgodnej ze scenariuszem lekcji na temat jednego z żywiołów – ognia, wody, ziemi lub powietrza. Aby pokazać, jak najmłodsi zgłębiają tajniki przyrody, nauczyciel będzie musiał także udokumentować zajęcia, wykonując zdjęcie lub zrzut ekranu, bo z uwagi na obecną sytuację, pomocnicze materiały przystosowane są także do nauki zdalnej. Ostatnim krokiem jest zebranie indywidualnych prac plastycznych uczniów, które inspirowane są jednym wybranym żywiołem.
Biedronka nagrodzi aż 400 najlepszych klas, po 100 z każdego filaru tematycznego. Zwycięzcy otrzymają maskotki odpowiadające wybranemu żywiołowi, magiczne ołówki do posadzenia w doniczce oraz dyplomy. Na nauczycieli nagrodzonych klas czekają natomiast bony zakupowe do sklepów Biedronka, a na 1000 pierwszych nauczycieli, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursie – także maskotki „Gangu Fajniaków”, książki o przygodach bohaterów i naklejki z Fajniakami.
Każda szkoła lub przedszkole, które przeprowadzą lekcje związane z wszystkimi czterema żywiołami, będą mogły liczyć też na jedną z 15 nagród Grand Prix. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza dofinansowanie o wartości 3000 zł na renowację terenów zielonych wokół placówki lub zakup ekologicznych sprzętów do szkoły, takich jak energooszczędne żarówki czy kosze do segregacji.
Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” trwa od 21 września do 18 listopada 2020 r. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 3.12.2020. Więcej informacji o zasadach konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.szkolneprzygodyfajniakow.pl
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.