Komunikaty PR

Bieg po Oddech po raz kolejny ze wsparciem Santander Consumer Banku

2022-09-01  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Wrocław, 1 września 2022 r. Bieg po Oddech to wydarzenie mające na celu wsparcie podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM). To także okazja do zwiększania wiedzy na temat tej choroby genetycznej, która rocznie diagnozowana jest u jednego na 5 tys. dzieci urodzonych w Polsce.

- Niewielu Polaków wie, czym tak naprawdę jest ta choroba. Traktujemy ją jako wyrok, nie zdając sobie sprawy, że dzisiejsza medycyna - dzięki badaniom przesiewowym - pozwala zdiagnozować mukowiscydozę już w pierwszych miesiącach życia dziecka, a leczenie, które jest na coraz wyższym poziomie, daje naszym chorym szanse na dłuższe i lepsze życie. Dla części chorych pojawiły się nowoczesne leki i ogromna nadzieja, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Wciąż zabiegamy o lepszą organizację leczenia, szczególnie nad chorymi dorosłymi – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. -  Jest wiele do zrobienia w kwestii edukacji naszego społeczeństwa, dlatego takie inicjatywy jak Bieg po Oddech są bardzo cenne. Wraz z naszymi Partnerami zapraszamy każdego do dołożenia swojej cegiełki i wzięcia udziału w biegu - dodaje

Jak co roku uczestnicy biegu będą mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Odcinek będzie można przebiec lub przejść – np. z pomocą kijów do nordic walking – ulicami Zakopanego. Na każdego uczestnika biegu w Zakopanem zgłoszonego do 10 sierpnia br. na mecie będzie czekać pamiątkowa koszulka i medal. Po biegu, w stolicy polskich Tatr, zostanie zorganizowany również piknik charytatywny.

Warto podkreślić, że tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, z myślą o tych, którzy nie mogą pojawić się 4 września w Zakopanem, organizatorzy przygotowali wirtualną formułę biegu. Jeszcze do 2 września można pobiec w dowolnym miejscu na świecie, dedykując swój udział chorym na mukowiscydozę. Aby udokumentować swój bieg, uczestnik wirtualnej edycji powinien dokonać pomiaru dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS np. za pomocą aplikacji mobilnej lub smartwatcha, a następnie przesłać zdjęcie czy zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

- Bieg po Oddech to dla nas ważna i wyjątkowa inicjatywa charytatywna. Nasi pracownicy kolejny raz mocno zaangażowali się w uczestnictwo w wirtualnym 7. Biegu po Oddech, by dodać otuchy osobom chorym na mukowiscydozę, wspierać i być blisko nich. Do biegu wirtualnego zgłosiło się w tym roku 150 pracowników Santander Consumer Banku i Santander Consumer Multirent, a nasi Ambasadorzy pojawią się również w Zakopanem podczas biegu stacjonarnego. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla nas powód do dumy, a także realizacja sportowych celów i marzeń – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku – Sponsora Głównego wydarzenia.

Co zrobić, by wziąć udział w biegu?

Udział w biegu wirtualnym zgłosić można przez internet. Wystarczy zarejestrować się na: https://bieg.ptwm.org.pl/zapisy/ i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy trwają do 2 września br. Na bieg w Zakopanem można się jeszcze zapisać w godzinach otwarcia Biura Zawodów, o ile będą jeszcze wolne miejsca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS Biuro prasowe
2025-07-16 | 09:00

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

– Według aktualnych zaleceń każdy pacjent z diagnozą stwardnienie zanikowe boczne (ALS/SLA) powinien mieć wykonane badania genetyczne – mówi dr hab. n. med. Maria
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.