Komunikaty PR

Biel w pokoju dziecka – 5 kroków do udanej aranżacji

2020-10-16  |  09:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Będąc rodzicami, zastanawiamy się jak urządzić pokój dziecka, otaczając je przedmiotami, meblami oraz kolorami dobrze działającymi na kształtującą się u młodego człowieka wyobraźnię. Rozważamy oczywiście modne barwy intensywne, ale tu niezwykle ważne staje się ich umiejętne dawkowanie, gdyż zbyt duża ilość kolorów potrafi przytłoczyć wnętrze. Dlatego właśnie jednym z najpopularniejszych sposobów na aranżację wnętrza naszej pociechy jest wykorzystanie podczas urządzania pokoju bieli. 

Biel we wnętrzu  jest bardzo praktyczna – barwa ta skutecznie odbija światło i rozświetla pomieszczenia, w których bawią się i uczą nasze dzieci. Skąd wzięła się moda na biel? W dużej mierze łączy się z fascynacją estetyką skandynawską, prowansalską, angielską, czyli stylami, które doskonale wykorzystują potencjał białych mebli.

Pięć prostych zasad

Urządzając pokój dziecka nie ograniczajmy się do klasycznych białych ścian lub stworzenia monochromatycznej aranżacji, bo tego typu rozwiązanie byłoby pójściem na skróty. A przecież nie o to chodzi. Pokój młodego człowieka ma pełnić wiele funkcji. Służyć do spania
i odpoczywania, ale też zabaw, spotkań z kolegami i rozwijania kreatywności. Podpowiadamy, jak w pięciu krokach urządzić przestrzeń dla dziecka, która spełnia te założenia.

Krok 1: Białe meble

Najważniejsza jest baza, czyli białe meble, które są neutralnym, jasnym tłem dla pozostałych elementów wyposażenia i dają szerokie możliwości aranżacji. Dobierając do nich odpowiednie dodatki można wykreować pokój w nieszablonowym stylu, zachowując przy tym przyjemną estetykę. Białe meble pozwalają na różne eksperymenty i zmiany aranżacyjne w zależności
od wieku i coraz to nowych zainteresowań i fascynacji dziecka.

Krok 2: Odpowiednie oświetlenie

Im więcej naturalnego, dziennego światła, które jest najbardziej zdrowe dla oczu, tym lepiej. Zwłaszcza w strefie przeznaczonej do nauki – dlatego biurko powinno stać w pobliżu okna. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie – w pokoju dziecka powinny pojawić się co najmniej trzy

lampy – na biurku, przy łóżku oraz główna, wisząca, oświetlająca całą przestrzeń. W przypadku tej ostatniej, w pokoju urządzonym białymi meblami, zdecydujmy się na ciepłą, żółtawą barwę światła, która sprawi, że wnętrze będzie przytulne. Żarówka dająca zimne, niebieskawe światło może wywołać wrażenie sterylności i chłodu.

Krok 3: Kolorowe dodatki

Podstawą tworzenia aranżacji pokoju dziecięcego jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Choć biel ścian i naturalne, jasne odcienie podłogi są wskazywane najczęściej, wcale nie trzeba się do nich ograniczać. W końcu powinno być widać, że to pokój dziecka! Dlatego warto wprowadzić do niego kolorowe akcenty. Biel doskonale współgra ze wszystkimi kolorami, jednak jeśli chcemy, aby aranżacja nie była stonowana, ograniczmy się do dwóch, trzech barw uzupełniających. Nie bójmy się dużych płaszczyzn w kolorze – tapeta na jednej ze ścian, dywan, zasłony – mogą pomóc osiągnąć efekt „wow!”.

Krok 4: Miękkie tkaniny

Wszelkiego rodzaju tekstylia wprowadzą przytulność do wnętrza, w którym dominuje biały kolor. Miękka pikowana narzuta na łóżku, dekoracyjne poduszki, puszysty dywan, maskotki – to one sprawiają, że pokój zyskuje przyjemny, ciepły charakter.

Krok 5: Dziecięce motywy

Bohaterowie kreskówek, kolorowe kwiatki, urocze zwierzątka i inne tego typu wzory zneutralizują poważny charakter klasycznych białych mebli. Dzięki nim na pierwszy rzut oka będzie widać, że wchodzimy do dziecięcego pokoju.

Klasyczne meble w pokoju dziecka

Jak wiadomo, klasyka zawsze jest w modzie. Dlatego urządzając pokój dziecka i wybierając meble, które mają służyć kilka czy kilkanaście najbliższych lat warto zwrócić się właśnie w stronę klasycznych, drewnianych białych modeli. W ofercie NIZIO znajduje się kilka kolekcji mebli przeznaczonych do pokojów dziecięcych – zarówno o prostych formach inspirowanych stylem skandynawskim, jak i nieco bardziej wyszukanych, o miękkiej linii kojarzonej ze stylem angielskim lub prowansalskim, dzięki którym wykreujemy przytulną, jasną i stylową przestrzeń dla najmłodszych.

Dodatkowe informacje na https://niziohome.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie

Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.