Komunikaty PR

BLISKO walczy o równość dla osób pracujących w żłobkach

2024-10-30  |  15:05
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

W odpowiedzi na decyzję rządu o przyznaniu dodatku w wysokości 1000 zł wyłącznie dla pracownic_ków żłobków publicznych, organizacja BLISKO uruchomiła kampanię, mającą na celu wsparcie wszystkich osób pracujących z dziećmi, niezależnie od miejsca zatrudnienia. Inicjatywa zrodziła się z potrzeby walki o równe traktowanie opiekunek_ów w placówkach niepublicznych, często współpracujących z gminami w opiece nad rodzinami, którym samorządy nie mogą zapewnić wsparcia.

Nierówność w traktowaniu sektora prywatnego i publicznego

Obecnie jedynie 20 proc. osób pracujących w żłobkach w Polsce może liczyć na rządowy dodatek w wysokości 1000 zł, mimo że zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych wykonywana jest ta sama, kluczowa praca. Decyzja ta pogłębia nierówności, choć samorządy przyznają, że współpraca z sektorem prywatnym jest niezbędna, aby sprostać zapotrzebowaniu na opiekę nad dziećmi. BLISKO postanowiło działać, zachęcając społeczeństwo do podpisania petycji na stronie Nasza Demokracja. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi organów ustawodawczych na problem nierównego traktowania kadry pracującej w prywatnych żłobkach.

Fundament edukacji dzieci

Jak wskazuje BLISKO, wczesna edukacja i opieka nad dziećmi to kluczowy etap w ich rozwoju. Wspieranie opiekunek_ów to inwestycja w przyszłość całego społeczeństwa. Dążenie do sprawiedliwości i równości w wynagrodzeniach i dodatkach dla całej kadry pracującej z najmłodszymi, bez względu na sektor zatrudnienia, jest nie tylko kwestią fair play, ale również koniecznością społeczną.

- Pierwsze trzy lata życia to czas, w którym mózg dziecka rozwija się w tempie, jakiego już nigdy później nie osiągnie. To wtedy powstają fundamenty dla emocji, relacji i zdolności poznawczych, które będą towarzyszyć dziecku przez całe życie. Jak mówi pedagogika Reggio Emilia, dzieci uczą się poprzez bliskość i eksplorację, a każda chwila spędzona z troskliwym opiekunem kształtuje ich przyszłość. Każde spojrzenie pełne ciepła, każdy uśmiech i przytulenie to nie tylko gest - to budowanie świata, w którym dziecko odkrywa, że jest kochane, bezpieczne i ważne. Właśnie dlatego osoby pracujące w żłobkach pełnią tak kluczową, społecznie ważną rolę - to one, na co dzień, stają się fundamentem rozwoju, wspierając dzieci w najważniejszych momentach ich życia. Ich praca to więcej niż opieka - to budowanie przyszłości pełnej możliwości, a jakość tej opieki to najcenniejszy dar, jaki możemy dać naszemu dziecku - komentuje Aleksandra Kozera, założycielka i CEO BLISKO.


Podpisz petycję i wspieraj opiekunów dzieci!

BLISKO zachęca wszystkich, którzy troszczą się o dobro najmłodszych, do podpisania petycji na stronie Nasza Demokracja. Wspólne przyczynią się do równego traktowania edukatorek_ów żłobkowych oraz poprawy sytuacji osób codziennie dbających o przyszłość dzieci.

O BLISKO:

BLISKO to unikalna inicjatywa, powstała z pasji do innowacyjnego podejścia do edukacji wczesnodziecięcej. Aleksandra Kozera, założycielka BLISKO, dostrzegła potrzebę stworzenia przestrzeni, w której kluczowy etap życia dziecka - pierwsze pięć lat - jest wspierany z pełnym zaangażowaniem. BLISKO jest marką parasolową, pod którą prowadzone są dwa główne działania: żłobki i przedszkola bliskościowe oraz sieć franczyzowa. Obecnie w 77 placówkach BLISKO wspierana jest edukacja i rozwój 863 dzieci.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Taksówka dla nastolatka? To możliwe dzięki Uber Teens Biuro prasowe
2024-12-06 | 12:30

Taksówka dla nastolatka? To możliwe dzięki Uber Teens

Taksówka dla nastolatka? To możliwe dzięki Uber Teens W Warszawie ruszyła funkcja Uber Teens. Już teraz rodzice i opiekunowie mogą zaprosić nastolatków w wieku 16-17 lat do
Dziecko Niezapomniane zabawy i przemyślane prezenty – Mikołajki 2024 w Twoim domu!
2024-12-06 | 11:00

Niezapomniane zabawy i przemyślane prezenty – Mikołajki 2024 w Twoim domu!

Niezapomniane zabawy i przemyślane prezenty – Mikołajki 2024 w Twoim domu! Aż 93% Polaków planuje podarować prezenty zarówno na Mikołajki, jak i z okazji Bożego
Dziecko Mikołajki w NoVa Parku - Domek Świętego Mikołaja i słodkie atrakcje
2024-12-06 | 10:00

Mikołajki w NoVa Parku - Domek Świętego Mikołaja i słodkie atrakcje

Świąteczny domek, spotkanie z Mikołajem, dekorowanie pierników i degustacja pysznej, gorącej czekolady z piankami – to wszystko czeka na gości NoVa Parku już w piątek 6

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IMM Szkolenie

Media

Regionalne – Mazowieckie

Luksusowe wydania książek w centrum zainteresowania kolekcjonerów. W Warszawie można zobaczyć ponad 20 białych kruków z Polski i zagranicy

Księgi faksymilowe, jubilerskie czy bibliofilskie egzemplarze to dynamicznie rosnący trend kolekcjonerski. Dzięki faksymiliom, czyli perfekcyjnym replikom, można się zapoznać z dziełami, których oryginały najczęściej są niedostępne do oglądania. W Warszawie od 9 grudnia w salonie Goldenmark można będzie zobaczyć ponad 20 zagranicznych i polskich wyjątkowych wydawnictw. W kolekcji są m.in. dzieła Leonarda da Vinci, reprodukcje „Boskiej komedii” z kosmosu czy mapy zalanej kawą przez Fryderyka Chopina.

Media

Piotr Szwedes: Chyba każdy z nas tęskni za tym, żeby czasami zrzucić te wszystkie filtry i powiedzieć komuś prawdę. Niestety życie zmusza nas do tego, żebyśmy popełniali małe kłamstewka

Zdaniem twórców spektaklu „Bez hamulców – jazda bez trzymanki” świat, w którym wszyscy mówiliby to, co naprawdę myślą, wcale nie byłby taki idealny, jak nam się może wydawać. Czasem bowiem, by nie sprawić komuś przykrości, lepiej przemilczeć pewne kwestie lub wyrazić opinię takimi słowami, które nie zabolą. Sztuka powinna więc zmusić odbiorców do refleksji i odpowiedzi na pytanie, jakie mamy korzyści, a co tracimy, mówiąc prawdę bądź kłamiąc.