Bluey zaprasza do wspólnej zabawy w Białej! Czas na niesamowitą przygodę!
Wielka gratka dla małych i dużych fanów animowanej serii „Bluey”! Już 29 i 30 listopada zapraszamy do Atrium Biała na wyjątkowe spotkanie z ulubioną bohaterką. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie z Bluey, weź udział w kreatywnych warsztatach i skorzystaj z wielu przygotowanych atrakcji. Czekają wspaniałe nagrody i mnóstwo zabawy!
Już 29 i 30 listopada białostockie centrum handlowe Atrium Biała zmieni się w krainę bajkowych przygód, gdzie dzieci i ich rodzice będą mogły wspólnie odkrywać uroki ulubionej kreskówkowej rodziny. Organizatorzy zapewnią niezapomniane emocje i edukacyjną rozrywkę dla najmłodszych.
„Bluey” po raz pierwszy zadebiutowała w 2018 roku w Australii na telewizyjnych ekranach i natychmiast podbiła serca najmłodszych telewidzów. Niezwykle uroczy i zabawny serial o rodzinie czterech piesków pokazuje, jak kreatywna zabawa pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Bluey, suczka australijskiej rasy Blue Heeler, ma mnóstwo ciekawych pomysłów i uwielbia, gdy domowa codzienność jest przepełniona wesołymi przygodami.
Podczas wydarzenia pociechy będą mogły spotkać się z Bluey i zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Na uczestników czeka także wiele stref animacyjnych. Dzieci będą mogły skorzystać z basenu pełnego kolorowych kulek, wziąć udział w quizie wiedzy o ulubionej postaci.. Wydarzenie to doskonała okazja do międzypokoleniowej zabawy. Wraz z opiekunami najmłodsi zostaną zaproszeni do rodzinnych kalamburów, wielkich podwórkowych igrzysk i wielu innych wspólnych atrakcji.
Dzieci będą mogły puścić wodze fantazji w strefie kreatywnej i stworzyć opaskę z uszami Bluey, a specjalnie przygotowana strefa multimedialna zachęci do podjęcia interaktywnych wyzwań. Na pociechy będą czekać również zabawy z balonami i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Wydarzenie odbędzie się już w sobotę i w niedzielę, 29 i 30 listopada, w godzinach 11:00 – 19:00 w centrum handlowym Atrium Biała. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.