Bukmacherzy: Nowy faworyt w wyścigu o numer 007. Kto zastąpi Daniela Craiga?
No Time To Die, którego premierę przesunięto na listopad 2020 roku będzie 25. filmem serii
o agencie 007, a jednocześnie ostatnim, w którym w Jamesa Bonda wcieli się Daniel Craig. Jednocześnie, jak wynika z analizy londyńskiej firmy Unibet, nowym faworytem do przejęcia roli superszpiega – z szansami określonymi na 33% (kurs 3.0) - jest James Norton.
Podium uzupełniają niedawni faworyci i liderzy zestawienia - Richard Madden, którego szanse niezmiennie szacuje się na 29% (kurs 3.50) oraz Tom Hiddleston. W jego przypadku prawdopodobieństwo zdobycia roli Jamesa Bonda spadło z 29% na 22% (kurs 4.50)
Brexit Jamesa Bonda?
Analitycy londyńskiego bukmachera nie wykluczają jednak możliwości, że po raz pierwszy rola brytyjskiego agenta przypadnie aktorowi spoza Imperium Brytyjskiego. W rankingu znajdziemy bowiem m.in. Irlandczyka Cilliana Murphy’ego, Amerykanina Justina Hartleya (obaj ok. 10% szans przy kursie 11.0), Duńczyka Nikolaja Coster-Waldaua (ok. 7% szans, kurs 15.00)czy też Kanadyjczyka Ryana Goslinga (ok. 4% szans, kurs 26.00)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.