Komunikaty PR

Byle do wiosny z Plusssz Junior!

2020-02-26  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Plusssz ( 0.11 MB )

Istotny budulec

Obecnie zaleca się podawanie dzieciom witaminy D3 już od pierwszych dni życia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ma ona bezpośredni związek z wchłanianiem wapnia i fosforu przez organizm naszego dziecka, a co za tym idzie, dba o odpowiednią mineralizację jego kości i zębów. Jej niedobór może doprowadzić nie tylko do ich zwiększonej łamliwości, ale również spowodować próchnicę. Dodatkowo, coś o czym wielu rodziców nie wie – witamina D3 ma bardzo duży wpływ na kondycję skóry dziecka. Szczególnie ważne jest, aby dbać o jej odpowiedni poziom w organizmie kiedy nasz malec ma skłonności do podrażnień, bądź też zdiagnozowano u niego alergię.

Witamina niosąca uśmiech

W czasie jesienno – zimowym nasze maluchy bardzo często mają słabsze samopoczucie i cierpią na ogólny spadek energii. Przypisujemy to pochmurnej pogodzie i braku promieni słonecznych. Wszystko się zgadza. Czasem jednak zapominamy, że słońce wprawia nas wszystkich w dobry nastrój dzięki temu, że bezpośrednio dostarcza do naszego organizmu witaminę D3, której z kolei braknie nam zimą, właśnie z w powodu pochmurnego nieba. Co zrobić, aby uśmiech pojawił się na twarzy naszego dziecka również w bezsłoneczne dni? Dbajmy o całoroczną suplementację witaminy D3.

Gdzie jej szukać?

Znajdziemy ją w jajkach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie przepada za tymi produktami, bądź też chcesz mieć pewność, że nie zbraknie mu tego niezbędnego składnika – podawaj mu witaminę D3 od Plusssz Junior. Tabletki do ssania o smaku pomarańczowym z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi, a Ty będziesz spać spokojnie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.