Carrier pozostaje w Konstruktorska Business Center
Carrier – światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych dla budynków – zdecydował się pozostać w Konstruktorska Business Center na kolejne 6 lat. Firma przedłużyła umowę najmu ponad 500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, zlokalizowanej na 2. piętrze budynku należącego do Golden Star Group.
Carrier jest wiodącym dostawcą układów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia, systemów sterowania i automatyzacji do budynków oraz układów przeciwpożarowych i systemów bezpieczeństwa. Firma założona przez wynalazcę nowoczesnej klimatyzacji jest częścią Carrier Global Corporation, globalnego dostawcy inteligentnych rozwiązań klimatyzacyjnych i energetycznych, które mają istotne znaczenie dla ludzi oraz planety z myślą o przyszłych pokoleniach. Firma posiada 51 zakładów produkcyjnych i 39 ośrodków badawczo-projektowych na całym świecie, zatrudniając ponad 53 000 pracowników obsługi klienta w przeszło 180 krajach. Polska siedziba firmy znajduje się w biurowcu Konstruktorska Business Center od 2013 r.
– Jesteśmy dumni, że historycznie pierwszy najemca Konstruktorska Business Center zdecydował się pozostać w naszym budynku na kolejne lata. Jednym z kluczowych celów naszych działań jest zapewnienie najemcom możliwie najbardziej bezpiecznych, przyjaznych i komfortowych warunków pracy. Kreatywnego środowiska, które umożliwia rozwój biznesu i pomaga przyciągać nowe talenty. Cieszymy się, że podejmowane przez nas inicjatywy znajdują odzwierciedlenie w satysfakcji naszych partnerów. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyła nas firma Carrier i życzymy jej kolejnych lat sukcesów – powiedziała Ewa Dragunajtys, Senior Leasing Manager w Golden Star Estate.
Przestrzeń biurowa Carrier znajduje się na 2. piętrze Konstruktorska Business Center i obejmuje powierzchnię 518 mkw. W procesie negocjacji nowej umowy najemcy doradzała firma Cushman & Wakefield.
Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 49 500 mkw., zlokalizowany w samym sercu biznesowej części Mokotowa. Siedmiokondygnacyjny budynek wyróżnia się jedną z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchni typowego piętra – 7000 mkw., zapewniającą najemcom pełną elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy, idealnie dostosowując się do ich wymagań w zakresie wielkości danej powierzchni. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.
Konstruktorska Business Center to również cztery niezależne wejścia, dwa wewnętrzne dziedzińce rekreacyjne o powierzchni 3 200 mkw. – wyjątkowo lubiane przez pracowników zielone miejsca odpoczynku i spotkań oraz 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, rowerownia i szatnie dla cyklistów. Bardzo dobra lokalizacja umożliwia szybki dojazd zarówno transportem miejskim (autobusami i tramwajami), jak i własnym środkiem transportu. Obiekt położony jest ok. 15 minut drogi samochodem od centrum Warszawy i ok. 10 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Liczne atuty Konstruktorska Business Center doceniły renomowane międzynarodowe i polskie firmy, które na co dzień korzystają z doskonałej jakości oferowanej przez nieruchomość. Wśród najemców budynku, oprócz Carrier, znajdują się m.in. Kanał Sportowy, Sunday Polska, Procter&Gamble, Emerson Process Management czy MoneyGram.
Mieszkaniowe Black Weeks w Grupie Murapol
Stocznia Cesarska Development prezentuje pierwszą zabudowę mieszkaniową
Czy rządowy Portal DOM z cenami mieszkań okaże się użyteczny dla nabywców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.