Komunikaty PR

Carte blanche. Mieszkanie, które zauroczy każdego!

2021-03-02  |  13:34
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola@hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Chociaż mieszkanie ma niewiele ponad 40 metrów kwadratowych, to wydaje się być dużo przestronniejsze. Zaprojektowane dla singla, bądź pracującej pary znajduje się na pierwszym piętrze nowego, kameralnego budynku w dzielnicy położonej na przedmieściach Krakowa – Prądnik Biały. Z okien, przyszli mieszkańcy widzieć będą konary starych drzew, jednorodzinną zabudowę oraz zabytkową, ponad stuletnią kapliczkę.

 

Zmiany na lepsze

Pierwotny projekt, który inwestorzy otrzymali od dewelopera nie był idealny. Architekci poproszeni zostali więc o dokonanie stosownych zmian. Pierwsza dotyczyła umiejscowienia chłodziarko-zamrażarki i dobudowania ścianek przeznaczonych na jej zabudowę oraz oddzielenie części kuchennej od salonu. Uporządkowały one przestrzeń i sprawiły, że kuchnia stała się o wiele bardziej ergonomiczna.
– Największe zmiany w układzie funkcjonalnym poczyniliśmy w łazience – wspomina Ewa Tabakowska, architektka nadzorująca projekt. – Pomimo niewielkiej powierzchni udało nam się stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń. Zmieniliśmy układ ceramiki łazienkowej  oraz ścian, tak by maksymalnie wykorzystać miejsce, nie rezygnując jednocześnie z żadnej z funkcji. By stworzyć wygodny prysznic, konieczne było przesunięcie drzwi wejściowych do łazienki. Dobudowanie dodatkowej ścianki obok toalety pozwoliło ukryć pralkę, a przestrzeń nad geberitem została wykorzystana na dużą szafkę z frontami z luster, które jednocześnie powiększają wizualnie tę niewielką łazienkę – dodaje Ewa Tabakowska.

 

Biel i pastele

Mieszkanie utrzymane jest w neutralnej kolorystyce z delikatnymi pastelowymi elementami. W kuchni oraz w łazience, dzięki mozaice – sześciokątnym płytkom w kształcie plastrów miodu - dominuje odcień mięty. Podobny kolor pojawia się na tapecie w salonie. Natomiast sypialni ton nadaje róż, który wykorzystany został na tapicerce paneli ściennych u wezgłowia łóżka.

 

Motyw spajający

Posadzka wnętrza apartamentu oraz tarasu wykończona została płytkami gresu imitującymi drewno. Stanowi ona element spajający poszczególne pomieszczenia. Dzięki podłodze oraz polimerowym listwom przypodłogowym firmy Dynamic zakupionym w Dekorian Home (dekorianhome.pl) powstała spójna i elegancka przestrzeń. W salonie natomiast zwraca uwagę ściana ozdobiona naściennymi listwami dekoracyjnymi Dynamic (model W1426), także z Dekorian Home.

- Listwy na ścianie pięknie komponują się z wysmakowanymi grafikami Nataszy Kwiatkowskiej – podkreśla architektka. Dodatkowo, poprzez odpowiedni dobór opraw oświetleniowych udało się zaaranżować pożądane sceny świetlne, które eksponują atrakcyjne detale projektu.

 

Strona praktyczna

Ponieważ mieszkanie przeznaczone jest na wynajem, musi być funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Stąd pomysł na podłogę z gresu naśladującego drewno oraz ściany pomalowane farbą doskonałej jakości.
– Wykorzystałam farby Para Paints z Dekorian Home ze względu na ich wysoką jakość oraz imponujący wachlarz możliwości kolorystycznych. Z dostępnej gamy odcieni zdecydowałam się na zastosowanie koloru Desert Sand (P-5224-14D), który doskonale komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji i nadaje wnętrzu ciepły, domowy klimat. Ze względu na wysoką odporność na zabrudzenia oraz łatwość zmywania, wybrałam wariant eggshell – opowiada Ewa Tabakowska, architektka ze Studia Projektowego GRID.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć