Komunikaty PR

Centrum Wiedzy o Raku Piersi - otwarcie już 24 lipca w Gdańsku

2020-07-21  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Pierwsze w Polsce Centrum Wiedzy o Raku Piersi powstaje w Gdańsku, a jego otwarcie zaplanowane jest na piątek 24 lipca. Założycielem i prowadzącym centrum jest Fundacja OmeaLife. Przecięcia wstęgi dokona Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, Prof. Jacek Jassem - onkolog Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prof. Dawid Murawa - Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Honorowego otwarcia dokona Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Gdańska, Prof. Jacek Jassem - onkolog GUMedu oraz Prof. Dawid Murawa - Prezes PTCHO. Otwarciu towarzyszyć będzie prezentacja działań fundacji, pokaz projektu BRESO przez Prof. Agnieszkę Kołacińską  oraz  debata “I przyszedł rak - czas na leczenie. Hallo! Życie trwa!”. Wezmą w niej udział przedstawiciele różnych środowisk, którzy współpracują z fundacją na co dzień, a zagadnienie raka piersi jest im zawodowo bliskie. Gośćmi Wojciecha Siółkowskiego, który poprowadzi debatę będą prof. Jacek Jassem (onkolog), dr Daniel Maliszewski (chirurg), dr Joanna Kufel-Grabowska (onkolog), dr Magdalena Maciejewska-Cebulak (dietetyk), dr Milena Lachowicz (psycholog), Katarzyna Zubrewicz (fizjoterapeuta), mec. Hanna Rubaszewska (prawnik), Monika Płocke (pracodawca), Joanna Matuszewska (rehamanager), Magdalena Kardynał (pacjentka i prezes fundacji OmeaLife).

- Otwarcie centrum to ważne wydarzenie w życiu fundacji - mówi Ewelina Puszkin z Fundacji OmeaLife. - Zaprosiliśmy znakomite grono panelistów, z którymi chcemy porozmawiać na temat tego, co dzieje się po diagnozie w codziennym życiu pacjentek. To jest bardzo istotne założenie ponieważ dużo chorych ma poczucie zagubienia.

Debata będzie transmitowana na żywo na portalu gdansk.pl, na profilach facbookowych medexpress.pl oraz Fundacji OmeaLife.

Działalność Fundacji OmeaLife w ramach Centrum Wiedzy o Raku Piersi wiąże się z edukacją z zakresu metod leczenia raka piersi (konsultacje medyczne z onkologiem, chirurgiem, genetykiem, dietetykiem, fizjoterapeutą, psychologiem), udzielaniem wsparcia socjalnego (konsultacje z prawnikiem, rehamanagerem, specjalistą HR), a także wsparciem pacjenckim zespołu.

- Już teraz centrum oferuje szerokie spektrum działań - mówi Magdalena Kardynał prezes Fundacji OmeaLife. - Są to między innymi indywidualne spotkania, konsultacje z ekspertami, warsztaty grupowe, rozmowy telefoniczne, live chaty, webinary, szkolenia, eventy. Każda z osób może wybrać taką formę, która jest dla niej najlepsza.

Centrum Wiedzy o Raku Piersi to pierwsza taka placówka w Gdańsku oraz w Polsce. Powierzchnia obiektu wynosi 100 m2, na co składają się: strefa warsztatowa, strefa wolontariuszy, gabinet konsultacyjny, gabinet administracyjny, dwie łazienki oraz aneks kuchenny.

Oficjalne otwarcie centrum odbędzie się w piątek 24 lipca o godzinie 11:00. Centrum zlokalizowane jest w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 53. Lokal przyznany został przez Miasto Gdańsk.

O Fundacji

Fundacja OmeaLife Rak piersi nie ogranicza powstała w 2016 r. w Gdańsku. Misją fundacji jest udzielanie wsparcia emocjonalnego i edukacyjnego kobietom chorującym na raka piersi i ich rodzinom, współpraca z lekarzami i politykami w celu poprawy jakości leczenia w Polsce oraz promocja działań profilaktycznych wśród osób zdrowych. OmeaLife jest jedyną fundacją w Polsce, która w szczególny sposób skupia się na potrzebach młodych kobiet chorujących na raka piersi.

Osiągnięcia fundacji to między innymi: czteroletnie, aktywne działanie organizacji pacjenckiej, cykl wydarzeń i warsztatów #Siła#Determinacja#Marzenia, założenie i administracja forum „Chirurgia piersi - nie jest mi obojętnie”, organizacja eventów promujących zdrowy styl życia, profilaktykę raka piersi oraz solidarność z chorymi – Różowa Plaża i międzynarodowy bieg Race for the Cure, współtworzenie “II kongresu - Chirurgiczne leczenie zmian nowotworowych piersi”, prowadzenie sesji i wykładów na polskich konferencjach medycznych.

Więcej o działalności Fundacji: https://www.youtube.com/watch?v=PLwNWl92Hg8&t=3s

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.