Ciekawe treści, dobra zabawa i kreatywne materiały, czyli za co kochamy TikToka?
Badania przeprowadzone przez agencję GetHero wykazały, że zdecydowana większość użytkowników aplikacji TikTok ma do niej pozytywny stosunek. Niemal 90% respondentów zaznaczyło, że “bardzo lubi” lub “lubi” platformę. Skąd bierze się tak duże przywiązanie do niej?
Popularna już nie tylko wśród nastolatków aplikacja TikTok w ubiegłym roku została pobrana ponad 700 milionów razy. Co ciekawe, pod tym względem wyprzedziła takich gigantów, jak Messenger czy Facebook. Zainteresowanie platformą zwiększa się m.in. dzięki celebrytom, którzy na TikToku mają swoje konta. Wśród polskich gwiazd na platformie spotkamy m.in. Marylę Rodowicz, Sylwię Szostak, Dawida Wolińskiego, Klaudię Halejcio czy Ewelinę Lisowską. Jeśli chodzi o gwiazdy światowego formatu, to na TikToku swoje konta mają m.in. Will Smith, Justin Bieber, David Beckham, Miley Cyrus, Paris Hilton oraz Mariah Carey. Warto jednak zaznaczyć, że to nie tylko obecność celebrytów potęguje zainteresowanie aplikacją.
W ubiegłym roku przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce badania dot. społeczności aplikacji TikTok. Jako pionierzy czuliśmy się zobowiązani, aby przeprowadzić je ponownie oraz dostarczyć rzetelnych i aktualnych danych. Najnowsze wyniki pokazały, że wśród największych zalet aplikacji użytkownicy doceniają wartościowy content (tworzony lub oglądany) obecny na platformie. Najwięcej respondentów - prawie 14% docenia aplikację za ciekawe treści, 9,6% badanych za dobrą zabawę. Natomiast 9,2% ankietowanych docenia TikToka za kreatywne materiały, które może na nim zobaczyć. Wyniki te obrazują, że aplikacja stanowi dla użytkowników formę rozrywki, która dostarcza pozytywnych przeżyć - mówi Magdalena Wysocka, Project Manager w agencji GetHero, ekspert komunikacji na platformie TikTok.
Co się robi na TikToku?
Społeczność TikToka można podzielić na twórców oraz widzów. Co ciekawe, tę pierwszą grupę stanowi aż 66% użytkowników. Duża liczba osób zaangażowanych w tworzenie własnych treści wynika m.in. z niskiej bariery wejścia. Aplikacja wyposażona jest w intuicyjne narzędzia, które pozwalają nagrywać efektowne filmy bez specjalistycznej wiedzy. Dodatkowo, TikTok w dużej mierze bazuje na odgórnych trendach. Dostarczając tym samym swoim użytkownikom “gotowe” tematy, które mogą wykorzystać w swoich materiałach wideo. Aplikacja daje także możliwość wyrażania siebie i to niezależnie od miejsca zamieszkania czy statusu majątkowego. Potrzebujemy tylko smartfona i dostępu do Internetu.
Treści na TikToku.
Wśród dominujących treści na TikToku wymienia się przede wszystkim te związane
z rozrywką, które zostały spopularyzowane przez aplikację i jej użytkowników. Lipsync (ruszanie ustami do słów piosenki), taniec, acting (z ang. gra aktorska), czy comedy (zabawne materiały wideo) to formaty charakterystyczne dla tej platformy. Trudno je powtórzyć i przełożyć na treści w innych mediach społecznościowych. Wśród tematów, które na TikToku zyskują na popularności, warto wymienić również “makijaż” oraz “sport”.
Pełną wersję raportu można pobrać pod linkiem: https://gethero.pl/raport-tiktok/
GetHero współpracuje z ponad 100 twórcami internetowymi, którzy codziennie docierają do milionów odbiorców. Agencja zajmuje się realizacją kampanii za pośrednictwem platform takich jak: TikTok, YouTube i Instagram. GetHero może również pochwalić się bogatym portfolio stworzonych treści wideo oraz organizacją MeetUp®.
Srebro dla McCANN Poland na Effie Awards Europe
„LEGO Masters. Kierunek Polska” w showroomie WIŚNIOWSKI
Pssst, poświętuj trochę! wystartowało z nową kampanią świąteczną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.