Komunikaty PR

Co po COVID-19? Pora na gruntowny przegląd stanu zdrowia!

2021-02-17  |  09:00
Biuro prasowe

W dyskusji na temat zagrożenia, jakim jest koronawirus, coraz częściej pojawia się wątek śladów, jakie choroba COVID-19 pozostawia w organizmie pacjenta. Liczne badania wskazują, że zarażenie wirusem może mieć negatywny wpływ na organizm, m.in. na układ oddechowy, układ krążenia, układ moczowy, lecz także na ogólne samopoczucie – nawet po już dawno przebytej chorobie. Ryzyko wystąpienia poważnych powikłań dotyczy również tych osób, które odnotowały łagodny przebieg choroby. Dlatego tak istotne jest holistyczne podejście do zdrowia i poddanie się gruntownemu badaniu, które pozwoli określić „pocovidowy” stan organizmu, w tym zidentyfikować pola do profilaktyki lub leczenia schorzeń stanowiących zagrożenie dla ozdrowieńca.

Choroba COVID-19 jest chorobą wieloukładową, wielonarządową. Jeżeli przebyliśmy tę chorobę i w dalszym ciągu mamy jakieś dolegliwości, warto wykonać przegląd stanu zdrowia. Powinien on obejmować konsultację internistyczną, jak i pakiet standardowych badań  pod kątem diagnostyki ewentualnych powikłań

informuje dr n. med. Michał Chudzik, Dyrektor Medyczny Medicover, inicjator i wykonawca pionierskiego w Europie programu skoordynowanej opieki nad chorymi po COVID-19 z oceną powikłań sercowo-naczyniowych – „STOP-COVID”.

Kontrola najbardziej narażonych układów i narządów, szczególnie w przypadku odnotowania jakichkolwiek nieprawidłowości, ma kluczowe znaczenie dla szybkiego wdrożenia leczenia bądź profilaktyki groźnych powikłań

– dodaje.

Pakiet „Twoje Zdrowie po COVID-19” oferowany przez Medicover uwzględnia rozszerzoną morfologię, badanie EKG, RTG klatki piersiowej, badanie ogólne moczu, pomiar temperatury i ciśnienia, saturację tlenem, konsultację z pielęgniarką oraz dwukrotną wizytę u lekarza internisty, w tym jedną podsumowującą przegląd stanu zdrowia.

Przegląd można zrealizować w wybranym przez pacjenta Centrum Medicover w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie,  Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i w Łodzi. Na wykorzystanie pakietu jest 3 miesiące od daty zamówienia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025 Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom
Zdrowie Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie
2025-06-24 | 15:00

Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie

Alergia to epidemia cywilizacyjna i jedno z największych wyzwań zdrowotnych XXI wieku – według badania sondażowego „Alergie w świadomości Polaków”

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.