Komunikaty PR

Co pozytywnie wpływa na relacje? Poradnik dla par z dłuższym stażem

2020-02-21  |  11:25
Biuro prasowe
Do pobrania poradnik ( 5.43 MB )

Luty, miesiąc miłości. Wszystko wokół przypomina o romantycznych gestach, prezentach i wspólnych wyjściach. A na ulicach i w restauracjach sami zakochani. Jednak „miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty”, a dbałość o związek powinna być czymś stałym, a nie tylko okazjonalnym. W jaki sposób pary z długim stażem mogą zadbać, by ich uczucie wciąż trwało i rosło w siłę? Oak View przygotowało dla Was kilka rad.

Będąc w związku bardzo łatwo jest przyzwyczaić się do obecności drugiej osoby i zacząć traktować ją jak coś naturalnego, codziennego. Rutyna nie potrzebuje wiele: szybko i bez większego trudu wkrada się do relacji. Z badań zleconych przez markę Oak View wynika, że aż 42%[1] Polaków uważa, że rutyna pojawia się już po 4 latach. Co zrobić, abyśmy o naszym wspólnym życiu z drugą połówką mogli powiedzieć ,,i żyli długo i szczęśliwie’’?

1. Otwieraj się na nowe doznania

Wychodź ze strefy komfortu! O nudę w związku najłatwiej, gdy sami jej ulegamy. Spróbujcie otworzyć się na nowe doznania smakowe wybierając się do restauracji serwującej kuchnię, jakiej jeszcze nie próbowaliście. Najważniejsze jest, abyście byli tam razem. Wspólne aktywności zbliżają i pozwalają odkryć nieznane oblicza ukochanej osoby, a tym samym relacji. Może jesteście o krok od odkrycia nowej, wspólnej pasji?

2. Wychodź z inicjatywą

Aż 83%[2] Polaków widzi sens chodzenia na randki z partnerem, z którym się mieszka. Należysz do nich? Pamiętaj o małych gestach. One zawsze są mile widziane. Zaskocz ukochaną osobę biletami do kina lub wykup wspólny lot balonem na weekend. Ale nie chodzi tylko o kupowanie! Ważne są nawet tak małe i codzienne czynności, jak podlanie kwiatów, wyprowadzenie psa czy przyniesienie śniadanie do łóżka. Grunt, aby odpowiedzieć na potrzeby Twojej drugiej połowy. Pomyśl, co sprawi jej największą przyjemność i co jest dla niej ważne.

3. Rozmawiaj!

Kluczem do dobrego związku jest komunikacja. Tyczy się to zarówno łatwych, codziennych i szybkich tematów, jak i – a może przede wszystkim – rozmów na tematy trudne, problematyczne i męczące. Nie uciekaj przed nimi. Jeśli coś leży Ci na sercu, nie bój się rozpocząć rozmowy na ten temat. Dojście do konsensusu nie zawsze jest łatwe! Bywa burzliwie i uciążliwie. Ale porządna kłótnia od czasu do czasu jest w stanie oczyścić atmosferę ze zbędnie narastających negatywnych emocji, a nawet spowodować, że spojrzymy na partnera w zupełnie nowy sposób. Daj szansę szczerym rozmowom, a przekonasz się jak pozytywnie wpływają na Waszą bliskość.

 

To tylko kilka rad, dzięki którym w łatwy sposób będziecie w stanie zadbać o związek. Na co dzień pamiętaj o uważności wobec potrzeb i pragnień partnera, lecz oczywiście nie zapominaj o swoich. Kompromis to najbardziej skuteczna metoda na stworzenie długotrwałej i stabilnej relacji.

 

O marce Oak View:

Kalifornia pozostaje jednym z największych producentów wina na świecie i bardzo popularnym miejscem dla enoturystów. Nieustannie smagane dotykiem słonecznych promieni, słynące z idealnego mikroklimatu i warunków do uprawy kalifornijskie winnice, przyniosły owoce w postaci gamy produktów Oak View. Białe, różowe, czerwone, półsłodkie i półwytrawne – wszystkie gatunki wytworzono z niezmiennie największą starannością, dbając o zachowanie owocowej i zrównoważonej kompozycji smakowej oraz zachowując delikatny i gładki charakter.


[1] badanie zlecone przez markę Oak View, przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1004 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

 

 


[2]badanie zlecone przez markę Oak View, przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej 1004 osób przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.