Komunikaty PR

Co robić z czasem po szkole? Zbliża się Giełda Zajęć Dodatkowych

2024-08-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak@guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

Blisko 20 placówek edukacyjnych z Warszawy i okolic oraz setki ciekawych pomysłów na to, jak odkryć i rozwinąć talent ucznia, oderwać go od smartfona oraz zachęcić do ruchu i uprawiania sportów. To wszystko będzie można znaleźć już 31 sierpnia w Galerii Północnej na organizowanej tam Giełdzie Zajęć Dodatkowych.

W Galerii Północnej będzie można spotkać się z warszawskimi szkołami, klubami sportowymi oraz ośrodkami artystycznymi, które od lat pomagają młodym ludziom w nauce, rozwoju nowych zdolności, umiejętności oraz wiedzy na różne tematy. Już 31 sierpnia, po raz czwarty, organizowana jest tam Giełda Zajęć Dodatkowych.

To impreza, na której można zapoznać się z różnymi pomysłami na to, jak poszerzyć edukację ucznia o interesujące go tematy, zachęcić do aktywności fizycznej czy zaszczepić w nim nowe pasje i zainteresowania, np. do sztuki, gier czy języków obcych.

Wydarzenie jest okazją do tego, aby poznać pedagogów, mentorów, lektorów języków obcych czy trenerów popularnych dyscyplin, chętnie dziś wybieranych przez dzieci i młodzież. Co więcej, Giełda Zajęć Dodatkowych to także impreza, na której można znaleźć korepetytora, z którym można przezwyciężyć trudności w nauce.

– Na tegoroczną giełdę zaprosiliśmy najciekawsze ośrodki edukacyjne, które w różny sposób wspierają wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży. Wśród wystawców są zarówno placówki, które pomagają ujawnić talent, np. sportowy, językowy, matematyczny, wokalny czy muzyczny, jak również ośrodki, które pokazują młodym ludziom, w jaki sposób go rozwijać i pielęgnować – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.

– Mocny akcent kładziemy także na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, zachęcając do ruchu. Dlatego odwiedzający znajdą na giełdzie aż kilkanaście różnych dyscyplin. W ten sposób chcemy pokazać uczniom, jak zacząć przygodę ze sportem, gdzie znaleźć profesjonalnego trenera, np. żeglarstwa czy tenisa stołowego, oraz jakie korzyści dla zdrowia i sprawności fizycznej niesie sport – dodaje.

Wśród tegorocznych wystawców znaleźć będzie można m.in. szkoły specjalizujące się w nauce języków obcych dla grup w różnym wieku. Nie zabraknie także placówek, które organizują warsztaty z rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, designu czy ceramiki. Wydarzenie jest też okazją, aby poznać nauczyciela tańca, śpiewu czy gry na instrumencie.

Nie zabraknie też propozycji sportowych. Impreza gromadzi ośrodki specjalizujące się w takich dyscyplinach jak m.in. żeglarstwo, snowboard, tenis stołowy, akrobatyka, gimnastyka czy Stand Up Paddle. Ponadto w gronie wystawców pojawią się ośrodki, które wspierają dzieci w rozwoju m.in. kompetencji pamięciowych, logicznego myślenia czy zdolności matematycznych.

– Jeśli widzimy, że młody człowiek zdradza jakiś talent, interesuje się sportem czy grami logicznymi lub po prostu nie potrafi znaleźć sobie zajęcia i całe dnie spędza na scrollowaniu, Giełda Zajęć Dodatkowych jest miejscem, w którym można znaleźć wsparcie i pomysł na aktywność. Dzięki temu wydarzeniu już setki uczniów poznały swoich nauczycieli, mentorów czy trenerów oraz znalazły zajęcie dodatkowe, które daje im radość – zachęca Marek Ciszewski.

Giełda Zajęć Dodatkowych odbywa się w godzinach od 11:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć