Co robić z czasem po szkole? Zbliża się Giełda Zajęć Dodatkowych
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Blisko 20 placówek edukacyjnych z Warszawy i okolic oraz setki ciekawych pomysłów na to, jak odkryć i rozwinąć talent ucznia, oderwać go od smartfona oraz zachęcić do ruchu i uprawiania sportów. To wszystko będzie można znaleźć już 31 sierpnia w Galerii Północnej na organizowanej tam Giełdzie Zajęć Dodatkowych.
W Galerii Północnej będzie można spotkać się z warszawskimi szkołami, klubami sportowymi oraz ośrodkami artystycznymi, które od lat pomagają młodym ludziom w nauce, rozwoju nowych zdolności, umiejętności oraz wiedzy na różne tematy. Już 31 sierpnia, po raz czwarty, organizowana jest tam Giełda Zajęć Dodatkowych.
To impreza, na której można zapoznać się z różnymi pomysłami na to, jak poszerzyć edukację ucznia o interesujące go tematy, zachęcić do aktywności fizycznej czy zaszczepić w nim nowe pasje i zainteresowania, np. do sztuki, gier czy języków obcych.
Wydarzenie jest okazją do tego, aby poznać pedagogów, mentorów, lektorów języków obcych czy trenerów popularnych dyscyplin, chętnie dziś wybieranych przez dzieci i młodzież. Co więcej, Giełda Zajęć Dodatkowych to także impreza, na której można znaleźć korepetytora, z którym można przezwyciężyć trudności w nauce.
– Na tegoroczną giełdę zaprosiliśmy najciekawsze ośrodki edukacyjne, które w różny sposób wspierają wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży. Wśród wystawców są zarówno placówki, które pomagają ujawnić talent, np. sportowy, językowy, matematyczny, wokalny czy muzyczny, jak również ośrodki, które pokazują młodym ludziom, w jaki sposób go rozwijać i pielęgnować – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.
– Mocny akcent kładziemy także na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, zachęcając do ruchu. Dlatego odwiedzający znajdą na giełdzie aż kilkanaście różnych dyscyplin. W ten sposób chcemy pokazać uczniom, jak zacząć przygodę ze sportem, gdzie znaleźć profesjonalnego trenera, np. żeglarstwa czy tenisa stołowego, oraz jakie korzyści dla zdrowia i sprawności fizycznej niesie sport – dodaje.
Wśród tegorocznych wystawców znaleźć będzie można m.in. szkoły specjalizujące się w nauce języków obcych dla grup w różnym wieku. Nie zabraknie także placówek, które organizują warsztaty z rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, designu czy ceramiki. Wydarzenie jest też okazją, aby poznać nauczyciela tańca, śpiewu czy gry na instrumencie.
Nie zabraknie też propozycji sportowych. Impreza gromadzi ośrodki specjalizujące się w takich dyscyplinach jak m.in. żeglarstwo, snowboard, tenis stołowy, akrobatyka, gimnastyka czy Stand Up Paddle. Ponadto w gronie wystawców pojawią się ośrodki, które wspierają dzieci w rozwoju m.in. kompetencji pamięciowych, logicznego myślenia czy zdolności matematycznych.
– Jeśli widzimy, że młody człowiek zdradza jakiś talent, interesuje się sportem czy grami logicznymi lub po prostu nie potrafi znaleźć sobie zajęcia i całe dnie spędza na scrollowaniu, Giełda Zajęć Dodatkowych jest miejscem, w którym można znaleźć wsparcie i pomysł na aktywność. Dzięki temu wydarzeniu już setki uczniów poznały swoich nauczycieli, mentorów czy trenerów oraz znalazły zajęcie dodatkowe, które daje im radość – zachęca Marek Ciszewski.
Giełda Zajęć Dodatkowych odbywa się w godzinach od 11:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.