Co robić z czasem po szkole? Zbliża się Giełda Zajęć Dodatkowych

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Blisko 20 placówek edukacyjnych z Warszawy i okolic oraz setki ciekawych pomysłów na to, jak odkryć i rozwinąć talent ucznia, oderwać go od smartfona oraz zachęcić do ruchu i uprawiania sportów. To wszystko będzie można znaleźć już 31 sierpnia w Galerii Północnej na organizowanej tam Giełdzie Zajęć Dodatkowych.
W Galerii Północnej będzie można spotkać się z warszawskimi szkołami, klubami sportowymi oraz ośrodkami artystycznymi, które od lat pomagają młodym ludziom w nauce, rozwoju nowych zdolności, umiejętności oraz wiedzy na różne tematy. Już 31 sierpnia, po raz czwarty, organizowana jest tam Giełda Zajęć Dodatkowych.
To impreza, na której można zapoznać się z różnymi pomysłami na to, jak poszerzyć edukację ucznia o interesujące go tematy, zachęcić do aktywności fizycznej czy zaszczepić w nim nowe pasje i zainteresowania, np. do sztuki, gier czy języków obcych.
Wydarzenie jest okazją do tego, aby poznać pedagogów, mentorów, lektorów języków obcych czy trenerów popularnych dyscyplin, chętnie dziś wybieranych przez dzieci i młodzież. Co więcej, Giełda Zajęć Dodatkowych to także impreza, na której można znaleźć korepetytora, z którym można przezwyciężyć trudności w nauce.
– Na tegoroczną giełdę zaprosiliśmy najciekawsze ośrodki edukacyjne, które w różny sposób wspierają wiedzę i zainteresowania dzieci i młodzieży. Wśród wystawców są zarówno placówki, które pomagają ujawnić talent, np. sportowy, językowy, matematyczny, wokalny czy muzyczny, jak również ośrodki, które pokazują młodym ludziom, w jaki sposób go rozwijać i pielęgnować – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Galerii Północnej.
– Mocny akcent kładziemy także na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, zachęcając do ruchu. Dlatego odwiedzający znajdą na giełdzie aż kilkanaście różnych dyscyplin. W ten sposób chcemy pokazać uczniom, jak zacząć przygodę ze sportem, gdzie znaleźć profesjonalnego trenera, np. żeglarstwa czy tenisa stołowego, oraz jakie korzyści dla zdrowia i sprawności fizycznej niesie sport – dodaje.
Wśród tegorocznych wystawców znaleźć będzie można m.in. szkoły specjalizujące się w nauce języków obcych dla grup w różnym wieku. Nie zabraknie także placówek, które organizują warsztaty z rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, designu czy ceramiki. Wydarzenie jest też okazją, aby poznać nauczyciela tańca, śpiewu czy gry na instrumencie.
Nie zabraknie też propozycji sportowych. Impreza gromadzi ośrodki specjalizujące się w takich dyscyplinach jak m.in. żeglarstwo, snowboard, tenis stołowy, akrobatyka, gimnastyka czy Stand Up Paddle. Ponadto w gronie wystawców pojawią się ośrodki, które wspierają dzieci w rozwoju m.in. kompetencji pamięciowych, logicznego myślenia czy zdolności matematycznych.
– Jeśli widzimy, że młody człowiek zdradza jakiś talent, interesuje się sportem czy grami logicznymi lub po prostu nie potrafi znaleźć sobie zajęcia i całe dnie spędza na scrollowaniu, Giełda Zajęć Dodatkowych jest miejscem, w którym można znaleźć wsparcie i pomysł na aktywność. Dzięki temu wydarzeniu już setki uczniów poznały swoich nauczycieli, mentorów czy trenerów oraz znalazły zajęcie dodatkowe, które daje im radość – zachęca Marek Ciszewski.
Giełda Zajęć Dodatkowych odbywa się w godzinach od 11:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.