Co zabrać ze sobą w podróż kamperem?
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Wolność, przygoda, nieograniczone możliwości podróżowania. Nic dziwnego, że caravaning cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Potwierdzają to wzrastające liczby zarejestrowanych kamperów i przyczep kempingowych. Jednak zanim wybierzesz się w podróż kamperem, vanem czy zamieszkasz w przyczepie podczas swojego urlopu, czeka Cię niemałe wyzwanie, jakim jest…pakowanie. Co spakować i zabrać ze sobą? Sprawdź poniższe wskazówki.
Zapomnij o drogich lotach i pokojach hotelowych. Kamper, van, czy przyczepa kampingowa to dom wakacyjny na kółkach. Jednakże możliwość poznawania świata bez ograniczeń i wszechogarniające poczucie niezależności to nie wszystko. Caravaning pozwala dopasować pojazd do własnych potrzeb, dzięki czemu możemy przechowywać niezbędne rzeczy, bez potrzeby ciągłego przepakowywania. Przestrzeń kampera ma jednak swoje ograniczenia. Z tego względu, warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej” i wybierać najpotrzebniejsze przedmioty. Każda wyprawa zapewne będzie inna, niemniej jest kilka rzeczy, które powinny zaleźć się na przedwyjazdowej liście.
Od czego zaczynamy…
Dokumenty są najważniejszą rzeczą każdego wyjazdu. Nie można o nich zapomnieć. Upewnij się, że zapakowałeś:
- Paszport lub dowód osobisty,
- Prawo jazdy,
- Dowód rejestracyjny,
- Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego,
- Polisę ubezpieczeniową kampera,
- Polisę ubezpieczenia turystycznego,
- Kartę debetową lub kredytową,
- Gotówkę.
Mogą wydawać się dość oczywiste, ale pozwalają na bezproblemowe i bezpieczne przemieszczanie się pojazdem po Polsce czy za granicą.
Co do kampera…
Jest kilka rzeczy, które zawsze powinny znaleźć się w każdym kamperze. Są to:
- Zapasowe mapy,
- Kable rozruchowe,
- Kamizelki odblaskowe,
- Apteczka,
- Środki dezynfekujące,
- Środki czyszczące,
- Plandeka,
- Sznurki.
Podróżując kamperem czy z przyczepą dużo czasu spędza się na łonie natury lub kempingach. Warto zapakować przedmioty, dzięki którym będziesz mógł odpocząć wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Czego będziesz potrzebować? Z pewnością przydadzą się rozkładane krzesła kempingowe, stolik i koc piknikowy. Warto też pamiętać o np. grach planszowych, książkach, przewodniku, czy dmuchanych zabawkach do wody. W bagażu powinien znaleźć się laptop, aparat fotograficzny, ładowarki do elektroniki, baterie i przedłużacz.
Caravaning daje możliwość samodzielnego gotowania posiłków. Z tego względu, na wyposażeniu kuchni powinny znaleźć się podstawowe przybory – kuchenka kempingowa, butla gazowa, garnki, patelnie, czajnik, sztućce, deski do krojenia i pojemniki na wodę. Warto zabrać swoje ulubione produkty spożywcze i kosmetyki – nie wszędzie znajdziemy swoje ulubione artykuły.
A do spania?
Sen jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Będąc wyspanym i wypoczętym, docenisz wakacyjny wyjazd oraz będziesz mógł w pełni skoncentrować uwagę na jeździe. Bezpieczeństwo to podstawa każdej wyprawy. Stąd też należy zadbać o komfort snu. Zapakuj wszystkie ulubione poduszki i kołdry. Im wygodniej, tym lepiej. W podróży doskonale sprawdza się lekka, letnia kołdra letnia Soft Line. Jej poszycie wyróżnia się dużą wytrzymałością i odpornością, a specjalne pikowanie powoduje, że kołdra ogrzewa równomiernie całe ciało. Ogromną zaletą jest to, że można ją zwinąć w rulon, który po rozwinięciu ponad trzykrotnie zwiększa swoją objętość. Dzięki temu kołdra nie zajmuje wiele miejsca i z łatwością można ją schować w szafkach.
Twoja własna walizka
To, co spakujemy do ubrania, zależy od tego, gdzie planujemy wyjechać i od długości wyjazdu. Bądź realistą i zapakuj to, co będziesz nosić. Nie bądź jednak zbyt minimalistyczny. Podstawowymi pozycjami, które powinny znaleźć się w tej kategorii, są: bielizna, skarpetki, piżama, odzież na cieplejszą i zimniejszą pogodę, odzież przeciwdeszczowa, kostium kąpielowy, wygodne obuwie, sandały i klapki. Nie zapomnij o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.
Wszystko spakowane? Napełnij bak i ruszaj w drogę!
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Moda
Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.