Komunikaty PR

Co zjeść po treningu? Podpowiadamy!

2020-07-13  |  10:51
Biuro prasowe

Najczęstszą formą aktywności wśród Polaków jest jazda na rowerze i pływanie. Popularnością cieszą się także ćwiczenia w domu oraz bieganie[1]. Chcąc owe utrzymywać efekty zdrowego stylu życia, warto postawić na zdrowe przekąski, szczególnie po wysiłku fizycznym. Wśród nich polecane są suszone owoce, orzechy oraz batony na bazie daktyli.

Osiągnięcie zdrowej i wysportowanej sylwetki zależy również od diety. Istotne jest, aby posiłki spożywać regularnie, lecz w niewielkich ilościach i pamiętać o warzywach i owocach. Po każdym treningu to przekąski są świetnym sposobem na przywrócenie energii i regenerację mięśni. Warto wybierać takie, które są bogate w substancje odżywcze. Poleca się więc np. suszone owoce oraz batony z czystym składem i bez dodatku cukru.

Morele Naturalnie

Suszone morele po wysiłku fizycznym przywrócą organizmowi równowagę kwasowo-zasadową. Są świetnymi przeciwutleniaczami, a do tego zawierają sporo błonnika. Do diety można je wprowadzać jako samodzielną przekąskę, ale również jako składnik owsianki czy ryżanki.

Figi

Suszone figi mają średni indeks glikemiczny (IG=40), stąd mogą być wyśmienitą, samodzielną przekąską już w trakcie treningu, dostarczając dawkę energii pracującym mięśniom. Ponadto to owoce, które przeciwdziałają zaparciom oraz umacniają odporność organizmu. Po treningu będą także świetnym dodatkiem np. do sałatki z kozim serem i rukolą.

Daktyle

Suszone daktyle należy spożywać do dwóch godzin po zakończeniu treningu, wtedy wpłyną na proces odbudowy glikogenu w mięśniach. Mają pyszny, słodkawy smak, są delikatne i miękkie. Wpływają pozytywnie na metabolizm. Można jeść je samodzielnie, ale również jako dodatek, np. do ulubionego koktajlu.

Batony Bio

Doskonałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport są także zdrowe batony. Jeśli chodzi o ich skład, warto stawiać na takie, które powstały z surowców z ekologicznych upraw oraz nie mają dodatku cukru. Szybko zaspokoją pierwszy głód po treningu, a do tego będą źródłem wartościowych elementów odżywczych dla organizmu. Znakomite są np. Bio batony na bazie daktyli z dodatkiem orzechów laskowych czy migdałów.

Bakalie i batony dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

[1] Komunikat z badań: Aktywność fizyczna Polaków, nr 125/2019, CBOS.

Zdjęcie: unsplash.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu! Biuro prasowe
2024-09-27 | 09:00

Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu!

Wraz z jesienią Salad Story, polska marka znana z serwowania świeżych i zdrowych potraw, zaskoczyła swoją ofertą. Od 19 września wszyscy miłośnicy kulinariów mają
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.