Collagen – dlaczego warto go stosować?
Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych składników w naszym ciele jest kolagen, który odpowiada za funkcję budulcową tkanki łącznej, czyli np. skóry czy kości i stawów. Czy dodatkowa suplementacja kolagenu jest ważna i może nam pomóc w zatrzymaniu procesu starzenia? Już odpowiadamy!
Jak działa kolagen?
Kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w naszym organizmie. Dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a nasze kości są zdrowsze oraz trudniej je złamać. Niestety wraz z ukończeniem 25 roku życia, produkcja kolagenu zaczyna spadać, a zapotrzebowanie zostaje takie same. Właśnie dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki czy bóle w kościach. Warto wiedzieć, że jeżeli przyswoimy odpowiednią dawkę tego składnika, to nasza skóra będzie nawilżona, a nasze stawy zdrowsze.
Zalety stosowania kolagenu
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że stosowanie kolagenu zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również włosów oraz paznokci. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i ogranicza skutki ogólnego starzenia się organizmu jak np. bóle w stawach, czy problemy skórne. Ponadto wszystkie kości w naszym ciele oraz stawy i zęby stają się mocniejsze i trudniej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie odpowiednią suplementację. Jednak pojawia się trudne pytanie … jaki suplement wybrać, aby był skuteczny?
Kolagen - który wybrać?
Wybierając kolagen należy kierować się przede wszystkim składem. Ważne, by produkt zawierał kolagen morski, ponieważ taki najlepiej się przyswaja. Jest najbardziej skoncentrowany i lepiej przenika do odpowiednich tkanek. Doskonałym wyborem będzie DuoLife Collagen. Dzięki wysokiej zawartości kolagenu morskiego jest bardzo skuteczny. Ponadto posiada w składzie również dodatki roślinne, które idealnie wspomagają działanie kolagenu oraz nadają mu niepowtarzalny egzotyczny smak. Puree z owoców mango jest głównym komponentem wpływającym na smak, a ponadto dzięki wysokiej zawartości witaminy A jest nazywany owocem młodości, ponieważ korzystnie wpływa na stan skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się chondroityna, która umożliwia regenerację powierzchni stawów oraz poprawia wytrzymałość całego narządu ruchu poprzez odkładanie wapnia w kościach. Pokrzywa i pędy bambusa natomiast są źródłem krzemu, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu oraz kwasów tłuszczowych, które są idealnym rozpuszczalnikiem witamin A i E mające pozytywny wpływ na skórę – jest gładka i młodo wygląda. Ponadto zawarty w Collagenie kwas hialuronowy zapewnia idealne funkcjonowanie stawów i nawilża organizm od wewnątrz, co spowalnia proces starzenia się.
Warto suplementować kolagen, aby utrzymywać nasze ciało w idealnym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego suplementu, który pozwoli na skorzystanie z dobrodziejstw wynikających z jego stosowania. Dlatego jeśli zauważyliście pierwsze oznaki starzenia się skóry czy stawów – uzupełnijcie kolagen w swojej diecie. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Waszej skóry, ale także sprawność fizyczna.
Więcej informacji na myduolife.com

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.