Collagen – dlaczego warto go stosować?
Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych składników w naszym ciele jest kolagen, który odpowiada za funkcję budulcową tkanki łącznej, czyli np. skóry czy kości i stawów. Czy dodatkowa suplementacja kolagenu jest ważna i może nam pomóc w zatrzymaniu procesu starzenia? Już odpowiadamy!
Jak działa kolagen?
Kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w naszym organizmie. Dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a nasze kości są zdrowsze oraz trudniej je złamać. Niestety wraz z ukończeniem 25 roku życia, produkcja kolagenu zaczyna spadać, a zapotrzebowanie zostaje takie same. Właśnie dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki czy bóle w kościach. Warto wiedzieć, że jeżeli przyswoimy odpowiednią dawkę tego składnika, to nasza skóra będzie nawilżona, a nasze stawy zdrowsze.
Zalety stosowania kolagenu
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że stosowanie kolagenu zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również włosów oraz paznokci. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i ogranicza skutki ogólnego starzenia się organizmu jak np. bóle w stawach, czy problemy skórne. Ponadto wszystkie kości w naszym ciele oraz stawy i zęby stają się mocniejsze i trudniej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie odpowiednią suplementację. Jednak pojawia się trudne pytanie … jaki suplement wybrać, aby był skuteczny?
Kolagen - który wybrać?
Wybierając kolagen należy kierować się przede wszystkim składem. Ważne, by produkt zawierał kolagen morski, ponieważ taki najlepiej się przyswaja. Jest najbardziej skoncentrowany i lepiej przenika do odpowiednich tkanek. Doskonałym wyborem będzie DuoLife Collagen. Dzięki wysokiej zawartości kolagenu morskiego jest bardzo skuteczny. Ponadto posiada w składzie również dodatki roślinne, które idealnie wspomagają działanie kolagenu oraz nadają mu niepowtarzalny egzotyczny smak. Puree z owoców mango jest głównym komponentem wpływającym na smak, a ponadto dzięki wysokiej zawartości witaminy A jest nazywany owocem młodości, ponieważ korzystnie wpływa na stan skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się chondroityna, która umożliwia regenerację powierzchni stawów oraz poprawia wytrzymałość całego narządu ruchu poprzez odkładanie wapnia w kościach. Pokrzywa i pędy bambusa natomiast są źródłem krzemu, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu oraz kwasów tłuszczowych, które są idealnym rozpuszczalnikiem witamin A i E mające pozytywny wpływ na skórę – jest gładka i młodo wygląda. Ponadto zawarty w Collagenie kwas hialuronowy zapewnia idealne funkcjonowanie stawów i nawilża organizm od wewnątrz, co spowalnia proces starzenia się.
Warto suplementować kolagen, aby utrzymywać nasze ciało w idealnym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego suplementu, który pozwoli na skorzystanie z dobrodziejstw wynikających z jego stosowania. Dlatego jeśli zauważyliście pierwsze oznaki starzenia się skóry czy stawów – uzupełnijcie kolagen w swojej diecie. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Waszej skóry, ale także sprawność fizyczna.
Więcej informacji na myduolife.com

Krótkowzroczność: epidemia, która dotyka już najmłodszych

Czy po trzeciej filiżance kawy nie zasnę do rana?

Nauczyłam się prosić i proszę o wsparcie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Mateusz Gessler: Wiele restauracji nie podniesie się z kryzysu spowodowanego pandemią. Będzie to trochę prawo dżungli, na rynku pozostaną najmocniejsi
Restaurator przyznaje, że branża gastronomiczna przeżywa najpoważniejszy kryzys od wielu dekad. Jemu samemu, pomijając oczywiście kwestie finansowe, bardzo doskwiera brak możliwości realizowania się w zawodzie restauratora i kucharza. Tęskni też za atmosferą, jaka przed pandemią panowała w restauracjach, barach i kawiarniach. Posiłki na wynos lub w dostawie to jedynie namiastka pracy. Eksperci szacują, że blisko 1/3 lokali gastronomicznych może nie przetrwać „zamrożenia” i na stałe zniknie z kulinarnej mapy Polski. W wielu z nich w ciągu ostatniego roku zyski spadły nawet o 90 proc.
Seriale
Laura Breszka: Pojawienie się dziecka to spełnienie marzeń, ale też szok. Szczególnie dla kobiet wcześniej aktywnych zawodowo i towarzysko

Aktorka zauważa, że codzienne życie młodych mam znacznie różni się od wystylizowanych fotek z mediów społecznościowych, ale za to zawiera całą paletę pięknych uczuć, nietuzinkowych doświadczeń i zaskakujących zwrotów akcji. Choć dzieci szybko i bezwzględnie weryfikują wyobrażenia o rodzicielstwie, to jednak dają solidną lekcję pokory. Zmagania współczesnych rodziców z rzeczywistością pokaże nowy serial komediowy „Mamy to", w którym aktorka gra jedną z głównych ról. Jej bohaterka ma dwie córeczki i doświadczenie, które pozwala jej łatwiej pokonywać trudności wychowawcze.
Farmacja
Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.