Cooler Master MasterBox 600 – wszechstronna i przewiewna obudowa PC
Cooler Master MasterBox 600 to obudowa komputerowa o długości 474 mm, szerokości 230 mm i wysokości 481 mm. Została ona zaprojektowana z myślą o potrzebach zarówno początkujących konstruktorów, jak i doświadczonych entuzjastów. Model oferuje zestaw funkcji, które usprawniają proces budowy i zwiększają jej wydajność. Dzięki przemyślanej konstrukcji, która oferuje 33-35 mm przestrzeni za tacką płyty głównej, umożliwia doskonałe zarządzanie kablami i łatwość dostępu.
Nowa obudowa Cooler Master pomieści płyty główne w formatach ITX, Micro ATX, ATX oraz E-ATX i pozwala na zamontowanie do siedmiu wentylatorów 120 mm. Nie zabrakło też miejsca na opcjonalny montaż chłodzenia 360 mm na górze lub jeszcze większego AiO 420 mm z przodu. Dzięki temu MasterBox 600 jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom.
Przedni panel obudowy posiada konstrukcję drobnej siatki typu mesh, dzięki czemu zapewnia optymalne chłodzenie komponentów. Praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym proces instalacji i modernizacji jest wyjmowana klatka na dyski twarde. Oferuje ona elastyczną konfigurację, umożliwiając zainstalowanie do dwóch dysków twardych 3,5" i sześciu dysków SSD 2,5".
MasterBox 600 posiada na pokładzie trzy 140-milimetrowe wentylatory SickleFlow i jeden wentylator CF 120. Zaprojektowana z myślą o łatwej rozbudowie obsługuje karty graficzne do 410 mm długości oraz chłodzenie powietrzne do 170 mm wysokości. Oprócz tego znajdziemy tu dwa filtry przecikurzowe zamontowane na górze i z boku obudowy. Panel I/0 wyposażono w dwa porty USB 3.2 Gen. 1 typu A oraz USB 3.2 Gen. 2x2 typu C, a także wejście dla słuchawek i audio.
Obudowa Cooler Master MasterBox 600 ma być dostępna w sprzedaży w kolorze białym i czarnym na początku maja, a jej cenę ustalono na poziomie 490 zł
Pełna specyfikacja dostępna na stronie prodcenta: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-600/#specifications

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.