Cooler Master MasterBox 600 – wszechstronna i przewiewna obudowa PC
Cooler Master MasterBox 600 to obudowa komputerowa o długości 474 mm, szerokości 230 mm i wysokości 481 mm. Została ona zaprojektowana z myślą o potrzebach zarówno początkujących konstruktorów, jak i doświadczonych entuzjastów. Model oferuje zestaw funkcji, które usprawniają proces budowy i zwiększają jej wydajność. Dzięki przemyślanej konstrukcji, która oferuje 33-35 mm przestrzeni za tacką płyty głównej, umożliwia doskonałe zarządzanie kablami i łatwość dostępu.
Nowa obudowa Cooler Master pomieści płyty główne w formatach ITX, Micro ATX, ATX oraz E-ATX i pozwala na zamontowanie do siedmiu wentylatorów 120 mm. Nie zabrakło też miejsca na opcjonalny montaż chłodzenia 360 mm na górze lub jeszcze większego AiO 420 mm z przodu. Dzięki temu MasterBox 600 jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom.
Przedni panel obudowy posiada konstrukcję drobnej siatki typu mesh, dzięki czemu zapewnia optymalne chłodzenie komponentów. Praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym proces instalacji i modernizacji jest wyjmowana klatka na dyski twarde. Oferuje ona elastyczną konfigurację, umożliwiając zainstalowanie do dwóch dysków twardych 3,5" i sześciu dysków SSD 2,5".
MasterBox 600 posiada na pokładzie trzy 140-milimetrowe wentylatory SickleFlow i jeden wentylator CF 120. Zaprojektowana z myślą o łatwej rozbudowie obsługuje karty graficzne do 410 mm długości oraz chłodzenie powietrzne do 170 mm wysokości. Oprócz tego znajdziemy tu dwa filtry przecikurzowe zamontowane na górze i z boku obudowy. Panel I/0 wyposażono w dwa porty USB 3.2 Gen. 1 typu A oraz USB 3.2 Gen. 2x2 typu C, a także wejście dla słuchawek i audio.
Obudowa Cooler Master MasterBox 600 ma być dostępna w sprzedaży w kolorze białym i czarnym na początku maja, a jej cenę ustalono na poziomie 490 zł
Pełna specyfikacja dostępna na stronie prodcenta: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-600/#specifications

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.