Cooler Master wraz z IPN zapraszają na nowoczesne lekcje historii
Wraz z otwarciem Centralnego Przystanku Historia w warszawskim Instytucie Pamięci Narodowej ruszył projekt pt. „Immersyjne lekcje historii w Strefie Nowych Technologii”. W nowo powstałej przestrzeni pojawiły się rozwiązania Cooler Master Orb X. To właśnie m.in. dzięki tym kapsułom edukacja połączona z elementami zabawy ma być ciekawsza i efektywniejsza.
Immersyjna lekcja historii
Orb X umożliwia użytkownikom wyruszenie we wciągającą podróż, jaką może być na przykład immersyjna lekcja historii. Aby zwiększyć atrakcyjność przekazu Biuro Nowych Technologii IPN przygotowało gamingowe projekty edukacyjne oparte na historycznych wydarzeniach. Do wyboru są tu m.in. „Lotnicy – wojna w przestworzach”, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. „Gra szyfrów” - prezentująca wciąż mało znane dokonania polskich kryptologów, czy „Warsaw Rising - Miasto Bohaterów” – gdzie gracz wciela się w postać dowódcy drużyny, a jego misją jest przeprowadzenie zespołu przez 63 dni Powstania Warszawskiego.
Cooler Master Orb X ma na celu poprawę wrażeń użytkownika poprzez różne podejścia. Elegancki, półzamknięty kokpit z zautomatyzowaną kopułą wahadłową, z napędem elektrycznym zapewnia prywatność i obsługę maksymalnie trzech 27-calowych monitorów dla zwiększenia efektów wideo. Wbudowane głośniki z dźwiękiem przestrzennym mają realistycznie odtwarzać scenę dźwiękową nawet bez korzystania ze słuchawek. Całość oferuje zintegrowany system sterowania umożliwiający użytkownikom efektywne korzystanie z multimediów.
Strefa nowoczesnych technologii mieści się w Biurowcu Central Point przy ul. Marszałkowskiej 107. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie www.ipn.gov.pl
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.