Komunikaty PR

Coraz bliżej do Evertiq Expo w Warszawie! Targi startują już 24.10.

2024-10-23  |  10:00
Biuro prasowe

Już jutro, od godz. 9.00 do 16.00, Stadion Narodowy w Warszawie zamieni się w arenę spotkań globalnych producentów, projektantów oraz dystrybutorów elektroniki. Międzynarodowe targi połączone z konferencją poprzedzi uroczysta kolacja networkingowa z udziałem wystawców reprezentujących kluczowe sektory elektroniki, która odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Organizator Evertiq Expo od dekady prezentuje w Polsce najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania z sektora elektroniki, rynku EMS, PCB, automatyki, robotyki oraz fotoniki. Po zakończonej sukcesem czerwcowej edycji targów w Krakowie nadszedł czas na celebrowanie największego święta branży elektronicznej w Polsce, której serce po raz kolejny zabije w Warszawie.

- Z radością obserwujemy, jak duże zainteresowanie budzi 9. edycja targów Evertiq Expo. W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi przedstawiciele branży elektronicznej, którzy spotkają się w centralnym miejscu Europy, aby wymieniać się doświadczeniami, dyskutować o najnowszych trendach, wzmacniać relacje biznesowe oraz nawiązywać nowe kontakty handlowe. W najbliższy czwartek Warszawa stanie się stolicą międzynarodowej myśli technologicznej i nowatorskich rozwiązań z obszaru elektroniki, w której dynamicznym rozwoju tkwi potencjał zmieniania świat na lepszy. Serdecznie zapraszam wszystkich odwiedzających do bezpłatnego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Corocznej ekspozycji prezentującej najnowsze rozwiązania technologiczne towarzyszyć będzie konferencja z udziałem ekspertów. Zainaguruje ją wystąpienie Rafała Maślanki, Project Managera z firmy FITECH, który opowie o mechanicznych, elektrycznych i softwarowych rozwiązaniach stosowanych przy budowie zrobotyzowanych stanowisk. Następnie głos zabierze Tadeusz Asyngier, Starszy Inżynier Aplikacyjny z firmy Tektronix-Tespol, który podzieli się praktycznymi wskazówkami związanymi z wykorzystaniem aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych.

O zaletach płynących z wdrożenia innowacyjnej technologii laserowej oraz jej coraz korzystniejszej relacji jakości do ceny opowie Marek Zduńczyk, Doradca techniczno-handlowy w LPKF/SE Spezial Electronic. Jarosław Klofczyński z Semiconductor Obsolescence Management zdradzi natomiast, jak zarządzać wycofywanymi z użycia komponentami elektronicznymi oraz wyjaśni, jak ich skracający się cykl życia wpływa na półprzewodniki. 

Innowacyjne podejście do ochrony komponentów elektronicznych z wykorzystaniem termpoprzewodzących granulatów zaprezentuje Marcin Mierzejewski, Thermal Specialist w DACPOL/KERAFOL – Keramische Folien. A w świat kosmicznych wyzwań elektroniki rakietowej, realizowanych w ekstremalnych warunkach, presji czasu i licznych przeciwnościach losu wprowadzą uczestników Piotr Sławęcki i Wojciech Żebrowski z zespołu Elektroniki Rakiet AGH Space Systems.

Druga część międzynarodowego święta elektroniki w Warszawie upłynie pod znakiem automatycznej poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej (AOI), o której opowie Karol Sowa, ekspert w zakresie procesów w Sowa Electronics. Następnie Dieter G. Weiss, założyciel in4ma i Data4PCB Market Research wraz z ekspertką z in4ma Market Research – dr Mareike Haass, wyjaśnią, z czego wynikają rożnice pomiędzy działalnością firm z sektora EMS w zachodniej i wschodniej części Europy oraz wskażą perspektywy ich rozwoju.

Przypadająca na październik, czyli Miesiąc Świadomości Raka Piersi, 9. edycja Evertiq Expo w Warszawie minie pod znakiem zwiększania świadomości w obszarze profilaktyki nowotworów. Organizator targów zaangażował się we wsparcie działań fundacji Cancerfonden i postawił sobie za cel popularyzowanie nowych idei w obszarze leczenia raka piersi. W gronie prelegentów nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli polskiej firmy SDS Optic, którzy przybliżą kulisy procesu tworzenia i rozwoju innowacyjnych urządzeń diagnostyki molekuralnej w czasie rzeczywistym. W trakcie wydarzenia Karol Maryniowski i Marcin Zybert opowiedzą m.in. jak technologie fotoniczne i optoelektroniczne pomagają wykrywać biomarkery raka piersi HER2+.

Zwieńczeniem największego święta branży elektronicznej w Polsce będzie inspirujący panel dyskusyjny, który poprowadzi Ewelina Bednarz z portalu Evertiq. Jej goście – Dorota Łozowska z WM Eltar, Sławomir Tkacz, z Elhurt EMS, Janusz Wasylew z firmy Technosystem i Marcin Żelechowski z przedsiębiorstwa TRUMPF Huettinger odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości sektora EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Zastanowią się też nad tym, czy Polska stanie się regionalną potęgą w tym obszarze i jakie działania może obecnie podejmować rodzimy biznes, aby odnosić globalne sukcesy w sektorze EMS.

Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit.

Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.

O Evertiq EXPO:

Evertiq AB jest organizatorem znanych na całym świecie eventów dla branży elektronicznej – Evertiq Expo. Pierwsza edycja targów odbyła się 2011 r. pod nazwą TEC (The Evertiq Conference) w szwedzkim mieście Lund. Od tego czasu kilka razy w roku w różnych częściach Europy nieprzerwanie odbywają się targi skupiające czołowych projektantów, producentów, dystrybutorów i pasjonatów branży elektronicznej. W tym roku święto branży elektronicznej jest organizowane w Polsce (w Krakowie i Warszawie), Niemczech (Berlin), Szwecji (Malmo, Goteborg), Francji (Sofphia Antipolis) i Finlandii (Tampere).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nefeni dołącza do Grupy Symfonia. „Krok w stronę cyfryzacji polskiej gospodarki Biuro prasowe
2024-11-12 | 16:45

Nefeni dołącza do Grupy Symfonia. „Krok w stronę cyfryzacji polskiej gospodarki"

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Maćkowiak, Piotr Ciski, Sławomir Hemerling-Kowalczyk (fot. Symfonia) Nefeni, lider rozwiązań informatycznych dla sektora publicznego, dołącza do Grupy
IT i technologie MSI rusza z Black Friday. Duże przeceny oraz gadżety przy zakupie wybranych lapt
2024-11-12 | 14:00

MSI rusza z Black Friday. Duże przeceny oraz gadżety przy zakupie wybranych lapt

MSI wystartowało z promocją na Black Friday, w ramach której osoby decydujące się na zakup laptopa firmy mogą zaoszczędzić nawet do 1000 zł w ramach obniżek cen oraz otrzymać
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-11-12 | 01:00

Hunkemöller jeszcze bardziej pasuje klientom dzięki chmurze

W dynamicznie zmieniającym się środowisku branży modowej, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem szybkiego dostosowywania się do potrzeb konsumentów i rosnących oczekiwań rynkowych. Przedstawiciele marki Hunkemöller

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy

Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.

Film

Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej

Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także  o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.