Komunikaty PR

Cyberbezpieczeństwo - tylko 60% użytkowników regularnie sprawdza bezpieczeństwo

2022-05-12  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Badanie G DATA pokazuje: osoby z dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa IT są bardziej ostrożne w korzystaniu z telefonów komórkowych, laptopów i tabletów.

Wiele osób nadal lekceważy bezpieczeństwo własnych urządzeń. Aktualne badanie „Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzone przez G DATA we współpracy ze Statista pokazuje: ponad 40 procent ankietowanych nie sprawdza regularnie stanu bezpieczeństwa swojego smartfona, laptopa lub tabletu!

Tylko 60 procent użytkowników Internetu regularnie sprawdza zabezpieczenia swoich urządzeń elektronicznych. To wynik aktualnej ankiety przeprowadzonej przez G DATA we współpracy ze Statista. Po bliższym przyjrzeniu się liczbom można zauważyć, że osoby o dużej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa IT są bardziej ostrożne w sieci niż osoby o wiedzy niewielkiej. Podczas gdy około 75 proc. ankietowanych osób o wysokich umiejętnościach regularnie sprawdza stan bezpieczeństwa swoich urządzeń, w przypadku osób o niewielkich umiejętnościach liczba ta wynosi tylko 43 proc.

 

 

 

Każdy, kto nie sprawdza regularnie stanu bezpieczeństwa własnych urządzeń, postępuje nieodpowiedzialnie i naraża przechowywane dane na niepotrzebne ryzyko. Użytkownicy, którzy aktywowali automatyczne aktualizacje smartfonów, laptopów i tabletów lub którzy regularnie wykonują kopie zapasowe, powinni nadal sprawdzać, czy aktualizacja się powiodła, ponieważ przerwane połączenie WLAN lub niski poziom naładowania baterii wystarczy, aby urządzenie było narażone na cyberatak. Zwłaszcza jeśli urządzenie nie było używane przez długi czas, jego właściciel powinien zaktualizować program antywirusowy przed pobraniem i otwarciem plików z Internetu.

Robert Dziemianko

PR Manager, G DATA

 

Korzystanie z urządzeń prywatnych w pracy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy stało się bardziej popularne. Wiele firm ustanowiło specjalne zasady i pozwoliło na pracę ze swojego prywatnego urządzenia. Z ankiety wynika jednak, że nie wszyscy użytkownicy przestrzegają ustalonych reguł. Tylko dwie trzecie respondentów twierdzi, że przestrzega środków bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń prywatnych w pracy. Ostatnie dwa lata pokazały, że cyberprzestępcy w szczególności wykorzystali sytuację pandemiczną oraz pracę “na home office” i nasilili próby ataków. Jeśli pracownicy zaniedbują wytyczne firmy dotyczące zabezpieczania używanych urządzeń, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i całą firmę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Hama prezentuje ładowarki SuperMini o mocy 20 i 25 W Biuro prasowe
2024-08-01 | 13:17

Hama prezentuje ładowarki SuperMini o mocy 20 i 25 W

Trafiły właśnie do oferty niemieckiej marki. Charakteryzują się obecnością złącza USB-C, wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami i obsługą przyspieszających ładowanie najnowszych
IT i technologie TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż
2024-07-11 | 17:35

TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index - Paryż

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, uruchomił specjalną edycję swojego TomTom Traffic Index dla Paryża, który spodziewa się napływu turystów i
IT i technologie Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie
2024-07-01 | 14:30

Produkty od ręki i profesjonalny doradca, czyli sklepy offline nadal na topie

Klienci wskazują m.in. na możliwość zobaczenia i przetestowania produktu na żywo (44,8% respondentów) oraz porównania różnych urządzeń (36,7%), jako największe zalety

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.