Komunikaty PR

Cykl dokumentalny „Lekarstwo na koronawirusa” w ARTE.tv

2021-07-27  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Czwarta fala w Europie już daje o sobie znać, a nas czeka powrót obostrzeń i kolejny lockdown. Jak żyć z koronawirusem? Francuscy lekarze dokonali bezprecedensowego odkrycia, lecz droga do zatwierdzenia leku jest długa i wyboista. Twórcy cyklu dokumentalnego „Lekarstwo na koronawirusa” poruszają wiele aktualnych tematów, takich jak zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych, stres pourazowy wśród lekarzy czy zasadność masowych szczepień. Reportaże można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/.    

Psychiczne skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze wiele lat po jej zakończeniu. Dotyczy to ludzi w każdym wieku i w każdej grupie społecznej - dorosłych i dzieci, lekarzy i bezdomnych. Rodzi się pytanie, czy kiedykolwiek wyleczymy się z koronawirusa? Jak poradzimy sobie w nowej rzeczywistości, co nas czeka, jak będzie przyszłość naszych dzieci? Twórcy filmowi przygotowali cykl reportaży pt. „Lekarstwo na koronawirusa”, w którym poruszają najbardziej palące problemy współczesnej Europy, która nie radzi sobie z pandemią Covid-19.

REPORTAŻE W CYKLU „LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA”:

LILLE: LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA, Francja, 2021

W Lille już rok temu pracowano nad lekarstwem na koronawirusa, a ekipa reporterów ARTE od pierwszego dnia śledziła ich prace. Naukowcy z Institut Pasteur dokonali wielkiego odkrycia w wojnie przeciwko pandemii. Jednak zanim lek pojawi się w aptekach, czeka nas wyboista droga do zatwierdzenia go. Dlaczego ten proces jest tak długi?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100942-000-A/lille-lekarstwo-na-koronawirusa/

TURYSTYKA JUTRA, Francja, 2020

Trudno zapomnieć zdjęcia z wiosny 2020 roku: puste lotniska i niekończące się sznury samolotów na pasach startowych. Turystyczna gałąź gospodarki mocno ucierpiała przez Covid-19. Teraz wszyscy zadają sobie pytanie: czy po pandemii wrócimy do turystyki z czasów przed pojawieniem się wirusa? Samolotem czy pociągiem? Blisko czy na koniec świata? Twórcy reportażu odkrywają mapy przemysłu turystycznego, spoglądają w przyszłość i podsumowują nasze podróżnicze zwyczaje, które i tak już znacząco zmieniły się z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/098814-015-A/turystyka-jutra/

COVID-19: STRES POURAZOWY WŚRÓD LEKARZY, Francja, 2021

Lombardia: jedna z najbardziej dotkniętych pandemią części Europy. Jessica Colombo jest pielęgniarką. Przestała już liczyć pacjentów i pacjentki, którym towarzyszyła do końca. Do tego stopnia, że nie daje jej to spać. Zespół stresu pourazowego dotknął służbę medyczną w całej Europie.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-002-A/covid-19-stres-pourazowy-wsrod-lekarzy/

ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH PANDEMII: WIELKA DEPRESJA, Francja, 2021

W cieniu Covid-19 rozwinęła się druga pandemia: pogorszenie naszego zdrowia psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia 20% osób pracujących w służbie zdrowia i 50% osób od 18 do 29 lat cierpi teraz na depresję i lęki.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-001-A/zdrowie-psychiczne-wielka-depresja/

SERBIA: SZCZEPIONKA DLA KAŻDEGO?, Niemcy, 2021

W Serbii trwa intensywna kampania szczepień. Mobilne ekipy medyczne docierają do najodleglejszych wsi, by zaszczepić jak najwięcej osób i zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Rząd kupił szczepionki od Rosji, Chin i Europy. Wystarczy dla wszystkich, ale to wyścig z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100300-098-A/serbia-szczepionka-dla-kazdego/  

JAK COVID UDERZA W OSOBY WYKLUCZONE, Francja, 2021

Litwin Jonas od ponad 2 lat mieszka na ulicach Madrytu. Paszport zgubił. Ktoś taki jak on jest niewidoczny dla systemu opieki zdrowotnej i nie może liczyć na pomoc w czasie pandemii. W podobnej sytuacji są pozostałe 33 tysiące osób bezdomnych żyjących w Hiszpanii.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103712-000-A/jak-covid-uderza-w-osoby-wykluczone/  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Nowość w Romance TV – Kryminał z Bolzano Biuro prasowe
2024-04-27 | 09:00

Nowość w Romance TV – Kryminał z Bolzano

W maju na antenie Romance TV zagości seria filmowa – Kryminał z Bolzano. Główna bohaterka, Sonia Schwarz będzie musiała bardzo szybko przyzwyczaić się do nowego miejsca pracy,
Film NAJNOWSZY KONCERT BEHEMOTHA I INNI POLSCY ARTYŚCI NA ARTE.TV
2024-04-25 | 01:00

NAJNOWSZY KONCERT BEHEMOTHA I INNI POLSCY ARTYŚCI NA ARTE.TV

Najnowszy występ legendarnej grupy Behemoth zbliża się wielkimi krokami. Już we wtorek, 30 kwietnia ze sceny Filharmonii Paryskiej popłynie mroczna, ale i wzruszająca mieszanka black i death
Film Platige Image prezentuje VFX Showreel
2024-04-18 | 14:06

Platige Image prezentuje VFX Showreel

Czołowe polskie studio produkcyjne i postprodukcyjne, znane z realizacji efektów do takich tytułów, jak The Witcher, Shadow&Bone czy Blood Origin,  prezentuje najnowszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.