Komunikaty PR

Cykl dokumentalny „Lekarstwo na koronawirusa” w ARTE.tv

2021-07-27  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Czwarta fala w Europie już daje o sobie znać, a nas czeka powrót obostrzeń i kolejny lockdown. Jak żyć z koronawirusem? Francuscy lekarze dokonali bezprecedensowego odkrycia, lecz droga do zatwierdzenia leku jest długa i wyboista. Twórcy cyklu dokumentalnego „Lekarstwo na koronawirusa” poruszają wiele aktualnych tematów, takich jak zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych, stres pourazowy wśród lekarzy czy zasadność masowych szczepień. Reportaże można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/.    

Psychiczne skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze wiele lat po jej zakończeniu. Dotyczy to ludzi w każdym wieku i w każdej grupie społecznej - dorosłych i dzieci, lekarzy i bezdomnych. Rodzi się pytanie, czy kiedykolwiek wyleczymy się z koronawirusa? Jak poradzimy sobie w nowej rzeczywistości, co nas czeka, jak będzie przyszłość naszych dzieci? Twórcy filmowi przygotowali cykl reportaży pt. „Lekarstwo na koronawirusa”, w którym poruszają najbardziej palące problemy współczesnej Europy, która nie radzi sobie z pandemią Covid-19.

REPORTAŻE W CYKLU „LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA”:

LILLE: LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA, Francja, 2021

W Lille już rok temu pracowano nad lekarstwem na koronawirusa, a ekipa reporterów ARTE od pierwszego dnia śledziła ich prace. Naukowcy z Institut Pasteur dokonali wielkiego odkrycia w wojnie przeciwko pandemii. Jednak zanim lek pojawi się w aptekach, czeka nas wyboista droga do zatwierdzenia go. Dlaczego ten proces jest tak długi?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100942-000-A/lille-lekarstwo-na-koronawirusa/

TURYSTYKA JUTRA, Francja, 2020

Trudno zapomnieć zdjęcia z wiosny 2020 roku: puste lotniska i niekończące się sznury samolotów na pasach startowych. Turystyczna gałąź gospodarki mocno ucierpiała przez Covid-19. Teraz wszyscy zadają sobie pytanie: czy po pandemii wrócimy do turystyki z czasów przed pojawieniem się wirusa? Samolotem czy pociągiem? Blisko czy na koniec świata? Twórcy reportażu odkrywają mapy przemysłu turystycznego, spoglądają w przyszłość i podsumowują nasze podróżnicze zwyczaje, które i tak już znacząco zmieniły się z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/098814-015-A/turystyka-jutra/

COVID-19: STRES POURAZOWY WŚRÓD LEKARZY, Francja, 2021

Lombardia: jedna z najbardziej dotkniętych pandemią części Europy. Jessica Colombo jest pielęgniarką. Przestała już liczyć pacjentów i pacjentki, którym towarzyszyła do końca. Do tego stopnia, że nie daje jej to spać. Zespół stresu pourazowego dotknął służbę medyczną w całej Europie.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-002-A/covid-19-stres-pourazowy-wsrod-lekarzy/

ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH PANDEMII: WIELKA DEPRESJA, Francja, 2021

W cieniu Covid-19 rozwinęła się druga pandemia: pogorszenie naszego zdrowia psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia 20% osób pracujących w służbie zdrowia i 50% osób od 18 do 29 lat cierpi teraz na depresję i lęki.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-001-A/zdrowie-psychiczne-wielka-depresja/

SERBIA: SZCZEPIONKA DLA KAŻDEGO?, Niemcy, 2021

W Serbii trwa intensywna kampania szczepień. Mobilne ekipy medyczne docierają do najodleglejszych wsi, by zaszczepić jak najwięcej osób i zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Rząd kupił szczepionki od Rosji, Chin i Europy. Wystarczy dla wszystkich, ale to wyścig z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100300-098-A/serbia-szczepionka-dla-kazdego/  

JAK COVID UDERZA W OSOBY WYKLUCZONE, Francja, 2021

Litwin Jonas od ponad 2 lat mieszka na ulicach Madrytu. Paszport zgubił. Ktoś taki jak on jest niewidoczny dla systemu opieki zdrowotnej i nie może liczyć na pomoc w czasie pandemii. W podobnej sytuacji są pozostałe 33 tysiące osób bezdomnych żyjących w Hiszpanii.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103712-000-A/jak-covid-uderza-w-osoby-wykluczone/  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film PHOENIX ZNÓW JAKO „JOKER” W KINACH OD PAŹDZIERNIKA. ARTE.TV ZAPRASZA NA DOKUMENT Biuro prasowe
2024-09-17 | 01:00

PHOENIX ZNÓW JAKO „JOKER” W KINACH OD PAŹDZIERNIKA. ARTE.TV ZAPRASZA NA DOKUMENT

Na początku października do kin wchodzi druga część „Jokera”, kolejnego filmu stworzonego na bazie uniwersum DC Comics. Jednak produkcja ta odbiega od znanego nam kanonu
Film Jesień z nowymi odsłonami serii „Käthe i ja” w Romance TV!
2024-09-12 | 01:00

Jesień z nowymi odsłonami serii „Käthe i ja” w Romance TV!

Psycholog Paul Winter i Käthe, owczarek australijski powracają na antenę Romance TV. Od 21 września aż do 26 października w każdą sobotę o godz. 20:00 widzowie obejrzeć będą mogli
Film WRZESIEŃ – MIESIĄC NARODZIN NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” I JEJ LIDERA – LECHA WAŁĘSY
2024-09-12 | 01:00

WRZESIEŃ – MIESIĄC NARODZIN NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” I JEJ LIDERA – LECHA WAŁĘSY

Lata 80. ubiegłego wieku to okres niezwykłych wydarzeń, które ukształtowały współczesną historię Polski. 17 września w Gdańsku odbyło się spotkanie związkowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Farmacja

Część kosmetyków może być groźna dla kobiet w ciąży. Zwiększają ryzyko nadciśnienia

Fenole i parabeny, obecne powszechnie w mydłach, emulsjach, produktach do makijażu, filtrach ochronnych czy produktach higieny osobistej, podnoszą ryzyko nadciśnienia u kobiet w ciąży – alarmują naukowcy z Northeastern University w Bostonie w stanie Massachusetts. To o tyle istotne, że kobiety średnio korzystają codziennie z 12 produktów higieny osobistej. Naukowcy podkreślają, że powinny rozważyć rezygnację z niektórych rodzajów kosmetyków, ale nie rozwiązuje to problemu.

Media

Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP

Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.