Komunikaty PR

Czarne rolety dzień noc - uratują Cię przed uciążliwym słońcem

2021-05-21  |  15:00
Biuro prasowe

Czarne rolety dzień noc - uratują Cię przed uciążliwym słońcem!

Słońce nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Według różnych statystyk przyjmuje się, że na migrenę cierpi w Polsce około 3-10% ludzi. Widok światła słonecznego sprawia im wówczas fizyczny ból. 10% Polaków wciąż pracuje zdalnie. Wpadające przez okna promienie, odbijające się od monitora komputera, zdecydowanie pogarszają komfort pracy. Jak więc zaciemnić pomieszczenie, gdy sytuacja tego wymaga? Czarne rolety dzień noc będą idealnym wyborem.

Ze względu na funkcjonalność i praktyczność, popularność rolet dzień noc wciąż rośnie. Rolety są wykonane z dwóch pasków materiału: przyciemniających i przezroczystych. Możliwość regulacji pasów daje możliwość przyciemnienia lub odsłonięcia wpadającego światła. Tego typu osłony okien to produkty o stosunkowo niskiej cenie i szerokiej gamie kolorystycznej. Całkowity blackout zapewnią przy tym nie tylko czarne rolety dzień noc – wszystko zależy od wybranego materiału.

 

Zmiana natężenia światła jednym ruchem

Do największych zalet rolet dzień-noc należy możliwość płynnej zmiany natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. - Podwójna tkanina pozwala na przyciemnianie i odsłanianie, dzięki czemu pomieszczenie przyciemnia się i rozjaśnia za jednym pociągnięciem koralików. – tłumaczy Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis. Efektowne tkaniny, dostępne na stronach producentów rolet, sprawiają, że pasują one do różnych pomieszczeń i doskonale komponują się z zastaną aranżacją. Dodatkowym atutem jest to, że mogą stanowić samodzielną ozdobę okna. W nowoczesnych wnętrzach, czarne rolety dzień noc doskonale dekorują i przyciemniają zarazem.

Gdzie się sprawdzą rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc zapewniają pełną kontrolę nad oświetleniem i świetnie sprawdzają się w sypialniach i pokojach, które nocą pełnią rolę sypialni, a w których w ciągu dnia pożądane są różne ilości naturalnego światła słonecznego. Rolety dzień i noc mogą być sterowane łańcuszkiem koralikowym lub elektrycznie – za pomocą pilota lub przełącznika umocowanego na ścianie. W przypadku domów lub mieszkań, w których są małe dziećmi czy zwierzęta, warto postawić na tę drugą opcję, aby wyeliminować zwisające elementy, które mogłyby prowokować do tego, aby za nie ciągnąć. Takie rozwiązanie pozwoli także na utrzymanie idealnego poziomu światła bez najmniejszego wysiłku.

 

 Z czym zestawić czarne rolety dzień noc?

Jako wyjątkowy rodzaj osłon okiennych, rolety dzień noc mają niepowtarzalny styl. Stanowią niejako połączenie rolety i żaluzji, a mnogość dostępnych materiałów, tekstur i wzorów, pozwala na dużą swobodę w wyborze wymarzonej kombinacji. Obecnie coraz chętniej eksperymentujemy, co widać zarówno przy doborze rolet, jak i aranżacji wnętrz. – Ciekawym rozwiązaniem są czarne rolety dzień noc w połączeniu z czerwonymi frontami mebli. Uzyskany dzięki temu silny kontrast, zapewnia efekt, który doceniają wielbiciele przełamywania „nudy” we wnętrzach. – zauważa Agnieszka Gołębiewska. - Czarne rolety dzień noc zdecydowanie sprawdzą się także w pomieszczeniach utrzymanych w stonowanych barwach. Będą się wówczas wyróżniać na tle jasnego wyposażenia i ścian, jako jedyny akcent. – dodaje ekspertka z Anwis.

Tradycyjne rolety i zasłony są zwykle jednym kawałkiem tkaniny lub materiału. Trudno jest dzięki nim uzyskać jednocześnie filtrację światła i prywatność. Dla osiągnięcia takiego efektu, rolety dzień noc są trafionym wyborem. Dla tych, którzy chcą elastycznie korzystać z osłon okiennych, z pewnością będą najlepszą opcją.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.