Komunikaty PR

Czas na zdrowe nawyki

2021-03-31  |  13:00
Biuro prasowe

Uśmiech to najbardziej uniwersalny język świata. Jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście, czy zadowolenie. Szeroki i szczery poprawia nastrój oraz przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia, lecz prawdziwe cuda potrafi zdziałać ten biały i zdrowy. Nie tylko dodaje pewności siebie, ale sprawia, że łatwiej nam nawiązywać relacje. Nic więc dziwnego, że konsumenci szukają na rynku rozwiązań i produktów funkcjonalnych, które pomagają cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej.

Klucz do sukcesu? Regularność!

Odpowiednia higiena jamy ustnej to codzienne, małe czynności, które wpływają nie tylko na kondycję, ale też na wygląd naszego uzębienia. Wbrew pozorom zachowanie białego i zdrowego uśmiechu nie jest rzeczą trudną. Wystarczy zmiana nawyków, lecz nie tylko tych higienicznych. Poza najważniejszym – regularnym i dokładnym szczotkowaniem zębów, warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, istotny jest dobór odpowiedniej szczoteczki. Najlepsza będzie ta z włosiem średniej twardości. Co ważne, należy wymieniać ją co 3-4 miesiące[1]. Kolejną, często bagatelizowaną sprawą jest długość mycia zębów – szczotkowanie powinno trwać co najmniej 120 sekund. Dobrze pomyśleć też o tzw. „białej diecie”, ograniczając w niej m.in. kawę, herbatę czy inne barwiące składniki lub zwracając uwagę na to, aby nie miały długiego kontaktu ze szkliwem, np. płucząc jamę ustną po posiłku. Dobrym wsparciem będą też produkty funkcjonalne, takie jak gumy do żucia.

Małe - wielkie zmiany

Z troski o zęby najlepiej uczynić codzienną „rutynę”, również poza domem. Dbając o zdrowy uśmiech warto sięgać po bezcukrowe gumy do żucia, zwłaszcza że zdaniem naukowców z American Dental Association, ich żucie po posiłku pozytywnie wpływa na stan zębów i procesy trawienne. Wywołana żuciem zwiększona produkcja śliny przyczynia się do przywrócenia odpowiedniego pH jamy ustnej, zabezpieczając zęby przed szkodliwym działaniem bakterii[2].

Mentos Pure Fresh to jeden z naszych flagowych produktów, od lat chętnie wybierany przez konsumentów. Bezcukrowe gumy do żucia błyskawicznie odświeżają oddech i pozwalają skutecznie wspierać nas w odpowiedniej higienie jamy ustnej np. w pracy, czy przed ważnym spotkaniem – komentuje Michał Bonecki, Dyrektor Marketingu Perfetti Van Melle Polska.

Słodki, mimo braku cukru w składzie, smak uwielbianych przez konsumentów Mentos Pure Fresh sprawia, że troska o zdrowe zęby nie kojarzy się już tylko z wyrzeczeniami i rezygnacją z przyjemności. Gumy Mentos dostępne są w szerokiej gamie smaków: fresh mint, spearmint, lime mint, tutti frutti, strawberry, czy tropical. Można je kupić w wygodnych, kieszonkowych rolkach i butelkach, mieszczących aż 30 odświeżających drażetek.

 


[1] https://www.ada.org/en/member-center/oral-health-topics/toothbrushes?_ga=2.54112289.809668823.1617009886-170730582.1615465892

[2] https://www.ada.org/en/member-center/oral-health-topics/chewing-gum

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.